Gönderen Konu: 2008 yılı kurumsal hedefler  (Okunma sayısı 3076 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
2008 yılı kurumsal hedefler
« : 23 Ocak 2008 / 15:31 »

Merhaba Demiryolcular;
TCDD Web sitesinde "2008 yılı kurumsal hedefler" başlığı slide 4, madde 16'da "çalışanların istekleri doğrultusunda memnuniyetinin, yetkinliklerinin ve performanslarının artırılmasına yönelik 50 adet proje gerçekleştirilmesi" var.
Özellikle kurum uygulamalarından rahatsız olanlar,Benim projem var diyenler, buyrun size fırsat. İsterseniz konularınızı bu sütunlara taşıyın. Tartışalım, olgunlaştıralım, hayata geçirilmek üzere yönetime sunalım. Sonra da takipçisi olalım.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Adk System Advertising

Metin Artan

• Ziyaretçi
Ynt: 2008 yılı kurumsal hedefler
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2008 / 14:50 »
Sevgili Ağabeyciğim,
Önce bir bilgi vereyim. Her ay 1.Bölge Tesisler Müdürlüğü Trafik Bölümü yöneticileri olarak toplanıp sorunlarımızı konuşuyor ve çözüm arıyoruz. Bu toplantılara, Bölge Kontrolörü, Gar Müdürü ve TSİ Trafik Başkontrolörleri ile Merkezdeki Kontrolörler katılıyor. Bölge Müdürümüz, Bölge Müdür Yardımcılarımız ve Tesisler Müdürümüzde bu toplantılara destek vererek katılıyorlar. Ocak toplantımızın ana konusu senin bu yazdığın konu idi. Bu konuda proje üretecek bir çalışma grubu kurulmasını ve dağınık bir çalışma yerine bir ekiple proje hazırlamayı uygun bulduk. Mart 2008 toplantısına kadar bu proje geliştirme ekibi bir çalışma yapacak ve ekip bu toplantıda bir sunumda bulunacak. Burada alınacak kararla, üretilen projelerden biri veya birkaçı hayata geçirilmek üzere seçilecek.
Bu bilgiyi verdikten sonra şunu belirtebilirim. Aklına bu yönde bir fikir gelen değerli demiryolcuların bu fikirlerinide bu toplantılarımızda değerlendirebiliriz.
Benim ilk önerim genel çaplı olacak belki ama şöyle.
"Kendi iş arkadaşına hizmet etmeyi bilmeyenler, tanımadıkları insanlara (müşterilere) hizmet edemezler."
Yasaların izin verdiği ölçüde öncelikle kendi personelimize verdiğimiz hizmetleri sorgulamalıyız diye düşünüyorum. Örnek : İşçi barakalarının durumu. yatakhaneler. Tren Teşkil Memurlarının dinlenme odaları vs. Tabi buralarda neler yapılabileceği ve kaynakların nerelerden sağlanabileceği konusu üzerinde uzun uzadıya çalışmak gerek. ...
Selamlar.

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2008 / 17:41 »
Sevgili Ağabeyciğim,
Önce bir bilgi vereyim. Her ay 1.Bölge Tesisler Müdürlüğü Trafik Bölümü yöneticileri olarak toplanıp sorunlarımızı konuşuyor ve çözüm arıyoruz. Bölge Müdürümüz, Bölge Müdür Yardımcılarımız ve Tesisler Müdürümüzde destek vererek katılıyorlar.  Bu konuda proje üretecek bir çalışma grubu kurulmasını ve dağınık bir çalışma yerine bir ekiple proje hazırlamayı uygun bulduk. Mart 2008 toplantısına kadar bu proje geliştirme ekibi bir çalışma yapacak ve ekip bu toplantıda bir sunumda bulunacak. Burada alınacak kararla, üretilen projelerden biri veya birkaçı hayata geçirilmek üzere seçilecek.
 Aklına bu yönde bir fikir gelen değerli demiryolcuların bu fikirlerini de bu toplantılarımızda değerlendirebiliriz.
Aklın yolu birdir Sevgili Metin;
Ben senin her şeyinle mükemmel bir demiryolcu olduğunu zaten biliyorum, Bölgenizin bu konuya hemen atılmasını ve kendine görev çıkarmasını da senden bilirim. Umarım diğer Bölgelerde durumdan vazife çıkartarak personel orijinli projeler üretirler ve hayata geçirirler. 1.Bölge personelinin de bu konuya duyarsız kalmayacağını sanıyorum. Her zaman önde olan bölgeniz bu alanda da önde olacaktır. Sizlere şimdiden başarılar diliyorum, benim üzerime düşen bir görev olursa her zaman hizmetinizde olduğumu bilmenizi ister, saygı ve sevgiler sunarım.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı h çelik

• Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2008 / 15:44 »
iyi niyetinize sığınıp bende bu konuda fikrimi sunmak istiyorum mutlaka bu konuda bir çalışma vardır ama;
öncelikle her yapılanın bir önemi vardır ama öncelikli olarak işlerin yapılması gerektiğine inanıyorum
tcdd nin ilk büyük sorunu bence güzergah sorunudur ikinci sorunu enerji sorunudur üçüncü sorunu mutlaka çok hatlı işletmeciliktir büyük masraflı ve uzun süren sürecek bir süreçtir ama bence masraflar yapılmadan iş sırası bir daha gözden geçirilmelidir
ben derimki limanlardan taşıma yapılacak sanayi ve organizelere giden yollar daha sonra çift hat yapılmak üzere ya kısaltılmalı mümkünse ya yeni bir güzergahla istimlak edilmeli
öncelikle tcddnin en çok giderinin olduğunun sandığım yağ yakıt ve buna paralel işçilik giderlerin düşürülmesi için mutlaka elektirikli tren işletmeciliğinin tamamen ülkede oluşturulması gerekiyor
bunun yanında alternatif elektirik enerji rüzgar ile bölgelerdeki hava nehirlerine rüzgar gülleri kurulup elektirik üretilerek ucuza mal edilmeli satılan elektirik ile bakım masrafları karşılanabilir bir istasyonun elektirik gideri200 ila 250 bin lira yıllık olarak düşünürsek aydınlatma ile beraber büyük para tutar
ülkenin çin ile rekabet edebilmesi için mutlaka maliyetlerin düşürülmesi gerekiyor ulaştırma maliyeti ne kadar düşük olursa ihraç malları okadar ucuz olur buda okadar malın fazla satılması ve döviz girdisi demektir düsen maliyetler yurt dışı sermayeyi ülkeye çeker yatırım artar artan yatırım daha fazla taşımacılık demektir
işsizliğe çare ve kara koşan bir demiryolu hiç bir gerçek hayalsiz olmaz

Metin Artan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2008 / 16:26 »
Sayın Çelik,

Yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. Hatta az bile yazmışsınız denilebilir. Elbette bir çok yeni projeler ve çalışma alanları oluşturulabilir. Bunların başında da belirttiğiniz yağ, yakıt kısacası tüketimin kontrol altına alınması projeleri gelmelidir.
Bizim ki ise sadece görev alanımıza giren ve Kurumsal Hedeflerde tanımlanmış bir alanda ki çalışmamızın ön bilgisi ve görüşümüzdür. Bu konuda da sanırım epey yol alıyoruz.
Sözün kısası biz zaten yapmamız gereken ama az ya da eksik yaptıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz.
Saygılarımla.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

2008 yılı kurumsal hedefler Benzer Konular

TCDD'nin 2008 yılı kurumsal hedefleri
TCDD'nin 2008 yılı kurumsal hedefleriTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, 2008 yılında ... Devamı...

Gösterim: 3588 - Yanıt: 5 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
KÖSEKÖY LOJİSTİK MÜDÜRLÜĞÜ HEDEFLERİ AŞIYOR !!
TCDD Köseköy Lojistik Müdürlüğünden, geçen yıl 15 bin 372 vagonda 627 bin 191 ton, bu yılın ilk 9 ayında da 13 bin 570 vagonda 5... Devamı...

Gösterim: 3079 - Yanıt: 0 - Başlatan:Makinist_26/ Kenan ÖZCAN
TCDD 2008/4 personel alımını nasıl buluyorsunuz
TCDD  personel alım politikasını nasıl buluyorsunuz? Devamı...

Gösterim: 3751 - Yanıt: 7 - Başlatan:demiryoluaraçları
TCDD Kurumsal neden kapalı
TCDD nin personele yönelik yayın yapan, kurumsal web sayfası neden kapalı bilgisi olan varmı. Devamı...

Gösterim: 4332 - Yanıt: 1 - Başlatan:netcommand