Gönderen Konu: 808 Numaralı Genel Emirin bazı bendlerinin yürütmesinin durdurulmuştur.  (Okunma sayısı 2060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi

Danıştay 10.Daire Başkanlığının 27.05.2015  tarih 2014/4029  Esas  sayılı kararı ile 'TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Hizmet Alımlarında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında 808 Numaralı Genel Emir'' in 6 ncı maddesinin bazı bentlerinin iptali ile yürütülmesinin durdurulması istemli olarak açılan davada ilgili Dairenin 27.05.2015 tarihli kararında; 'Genel Emrin içerdiği hususlarda  düzenleme  yapma  yetkisinin  Yönetim  Kurulunun  görev  ve  yetki  alanına  girdiği sonucuna ulaşıldığından, Genel Müdürlük Makamının 4.10.2012 Oluru ile yürürlüğe konulmuş olan dava konusu Emirin, yetki unsuru yönünden sakat dolayısıyla hukuka aykırı bulunduğuna'hükmedildiğinden, Genel Emrin  başlıklı 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (e) 'Usul ve Esaslar' bendinin  ikinci  paragrafının,  (h)  bendinin  birinci  paragrafının,  (j)  bendinin,  (m)  bendinin,  (l) bendinin ve (o) bendinin yürütmesi durdurulmuştur.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

808 Numaralı Genel Emirin bazı bendlerinin yürütmesinin durdurulmuştur. Benzer Konular

Genel müd. Emirleri
Genel müdürlüğümüzce  verilen emirler mutlaka bir olay veya araştırma sonucunda veriliyor ve mutlaka yasalara uygun olması için ... Devamı...

Gösterim: 4058 - Yanıt: 4 - Başlatan:k@inat
demiryolunun ilk servisi 1 numaralı servisi neden sesiniz çıkmıyor...:)
Değerli demiryolcuyuz.biz üyeleri ve tüm demiryolu severle, demiryolcular. Takdir edersiniz ki Yol Servisi demiryolu varedildiği... Devamı...

Gösterim: 4005 - Yanıt: 5 - Başlatan:sef
Yeni!...Genel Emir
Slm arkadaşlar. Tavşanlı Depoda yard. makinist olarak görev yapıyorum. 12.10.2011 tarihinde evamire 1995 tarihinde yazılmış fazl... Devamı...

Gösterim: 3605 - Yanıt: 6 - Başlatan:muzoretti
TCDD Genel Müdürleri
Sn.Behiç Erkin'den itibaren TCDD genel müdürlerinin isimleri ve görev yaptığı tarihleri aradım, bulamadım. Böyle bir liste var m... Devamı...

Gösterim: 1709 - Yanıt: 0 - Başlatan:mst
BTS 6. Olağan Genel Kurulu tamamlandı
BTS 6. Olağan Genel Kurulu sonlandı. Sendika, kurullarının yeni yönetimlerini belirledi.Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendika... Devamı...

Gösterim: 1925 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ