Gönderen Konu: 88. EĞİTİM KURULU KARARLARI  (Okunma sayısı 2006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
88. EĞİTİM KURULU KARARLARI
« : 31 Aralık 2014 / 11:49 »

88. EĞİTİM KURULU KARARLARI

Teşekkülümüz 88. Eğitim Kurulu, TCDD hizmet içi Eğitim Yönetmeliği’nin 8. maddesi gereğince 05 Aralık 2014 Cuma günü saat 10.30'da toplanmış, Kurul çalışmalarına Sayın Genel Müdürümüzün açılış konuşmasıyla başlamıştır.

Eğitim Kurulu toplantısında, Teşekkülümüz Genel Müdürü Süleyman KARAMAN başkanlığında 2014 yılı eğitim faaliyetleri değerlendirdikten sonra 2015 yılı Hizmet içi Eğitim Planının görüşülmesine geçilmiştir. Hizmet içi eğitim planında yer alan eğitim programları, ilgili birimlerin yaptıkları eğitim tekliflerine göre tek tek incelenmiştir.

2015 Yılı için Hizmet içi Eğitim Planı’nda yer alan hizmet içi eğitim programlarının görüşülmesi ve değerlendirilmesi sonucunda;

1.      Teşebbüsümüzün imajı açısından yurtiçi ve yurtdışı eğitim taleplerinin değerlendirilerek uygulamaya konulmasına,

2.      Teşebbüsümüzde yeteri kadar Uluslararası Kaynak Mühendisliği eğitimi sertifikası alındığından bu eğitim programının uygulanmamasına, ancak  DATEM Kaynak Teknolojileri Merkezine kaynak mühendisliği sertifikası olan mühendislerden nakil gelmek isteyenler var ise nakil yolu ile karşılanmasına veya DATEM’de görevli 4 kişi için eğitim alınmasına, Teşebbüsümüzün kaynakla ilgili eğitim ihtiyaçlarının söz konusu  merkez müdürlüğü  mühendisleri tarafından verilmesine,

3.      Korumalı Hemzemin Geçitlerin İşletilmesi kursu programının “Demiryolu Hemzemin Geçitlerde Alınacak Tedbirler ve Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik” doğrultusunda yeniden hazırlanarak uygulamaya konulmasına,

4.      Korumalı Hemzemin Geçitlerin İşletilmesi konusunda Yol, Cer, Trafik ve Tesisler Branşındaki eğitim programlarının ilk gününde katılımcılara bilgilendirme eğitimi verilmesine,

5.      Eğitim ihtiyacının yurt dışı bağlantılı olarak karşılanması gerektiği durumlarda, eğitimin konusuna uygun niteliklere ve sertifikaya sahip eğiticilerin getirtilerek eğitimlerin yurtiçinde uygulanmasına,

6.      2013 yılı Sayıştay Raporunda önerilen,-
* Teşebbüsümüzün mal-hizmet alım ve yapım ihalelerinde uygulayıcılara yönelik kamu ihale mevzuatı eğitimleri,
*İş sağlığı ve Güvenliği konusunda eğitimler,
*Koruyucu malzemelerin kullanımı başta olmak üzere bilinçlendirme eğitimleri,
*Demiryolu Kazalarının Önlenmesine Yönelik Eğitimlerin yoğunlaştırılması,

7.      Ayrıca Hukuk Müşavirliği ile Teftiş Kurulu Başkanlığının yıl içindeki belirlediği yaşanan aksaklık ve ihtilaflara yönelik konulara ilişkin belirtikleri görüşlerin ilgili Daire başkanlıklarınca incelenerek eğitim talebinde bulunulmasına,
8.      Marmaray Eğitimleri için Komisyon kurularak ihtiyaç duyulan eğitimlerin belirlenerek eğitim programlarının 1.Bölge Müdürlüğünde uygulamaya konulmasına,

9.      Üçüncü Şahısların Demiryolu Hattı Üzerinde veya Yakınlarında yapacakları Çalışmalarda Uyması Gereken Kurallar Eğitimine ilişkin firma taleplerinin ivedilikle karşılanmasına,

10.  Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin sınıf ve yatak kapasitesinin yetersiz kaldığı durumlar ile bölge müdürlüklerinde eğitimlerin uygulamaya konulmasının zorunlu olduğu durumlarda, eğitimlerin etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere eğitim ortamı (sınıf) ve konaklama (misafirhanelerden yer ayrılması suretiyle) konularında bölge müdürlüklerince gerekli desteğin sağlanmasına,

11.  Birimler tarafından eğitim programları talep edilirken, planlı ve plan dışı eğitimler uygulanırken, TCDD Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği ile TCDD Eğitim Merkezleri Yönetmeliğinde belirtilen esaslara göre hareket edilmesine,

12.  Hizmet içi eğitimin en etkili yöntemlerinden biri olan İşbaşı Eğitimlerine önem verilmesine, işbaşı eğitimleri konusunda işyeri amirlerinin yeterliklerinin arttırılması için gerekli önlemlerin alınmasına,

13.  İç denetçilerin atanmasından sonra mevzuat gereği gereken eğitimlerin temi edilmesine,

14.  İç kontrol eylem planı ve öz değerlendirme sonrası belirlenecek eğitimlerin temin edilmesine,

15.  Proje Yönetimi Sistemleri uygulamaları Eğitiminin, dış kurum bağlantılı olarak uygulanmasına,(APK),

16.  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitimlerinin usul ve esaslarını düzenleyen 13.07.2013 tarihli ve 28706 sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmeliğin Ek-1 çizelgede yer alan işlerde fiilen çalıştırılacakların, yaptığı işe uygun yönetmelikte geçen belgelerden birisine sahip olmaları zorunluğu bulunmaktadır.

Buna göre, Teşekküllümüzde yönetmeliğin  Ek-1’deki çizelgede yer  alan işlerde fiilen çalışacakların (hizmet alımı yöntemi ile çalışanlar dahil)  yaptığı işe uygun yönetmelikte geçen belgelerden birine sahip olup olmadıkları kontrol edilerek mesleki eğitimlerine ait belgelerinin tamamlanması yönelik çalışmaların en yakın zamanda tamamlanmasına,
17.Eğitim programlarında yapılacak değişikliklerde ve plan dışı uygulamaya konulacak eğitimler için Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanlığının bağlı bulunduğu Genel Müdür Yardımcısının onayı ile uygulamaya konulmasına,

Karar verilmiştir. 05.12.2014

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

88. EĞİTİM KURULU KARARLARI Benzer Konular

TCDD KAZA KURULU
Merhaba Demiryolu sevenler;Son zamanlarda TCDD yönetiminin yaptığı en önemli işlerden birisi Genel Müdürlük ve Bölgeler nezdinde... Devamı...

Gösterim: 4049 - Yanıt: 6 - Başlatan:leventdurusoy
Metro kararı yarın Bakanlar Kurulu’nda
Başkent’te yarım kalan metroların Ulaştırma Bakanlığı’na devrinin ardından merakla beklenen ihale süreci öncesinde, Salı günü to... Devamı...

Gösterim: 1903 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
156.KURULUŞ YILIMIZ KUTLU OLSUN..

Gösterim: 2469 - Yanıt: 2 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
BTS 6. Olağan Genel Kurulu tamamlandı
BTS 6. Olağan Genel Kurulu sonlandı. Sendika, kurullarının yeni yönetimlerini belirledi.Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendika... Devamı...

Gösterim: 1925 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
DTD YÖNETİM KURULU TOPLANTISI TEKİRDAĞ'DA YAPILDI
Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) Yönetim Kurulu Toplantısı, Tekirdağ'da yapıldı.ASYAPORT'taki toplantıya ilişkin gazeteciler... Devamı...

Gösterim: 780 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ