Gönderen Konu: Acı olan ne biliyor musunuz?  (Okunma sayısı 2032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Acı olan ne biliyor musunuz?
« : 08 Temmuz 2015 / 01:24 »

:(

TCDD çalışanları, işçisiyle memuruyla sizlere sesleniyorum!
Şu son Kangal ilçesi yakınlarında çarpışan 2 tren kazasından sözediyorum.

Sivas'tan Malatya'ya beton travers taşıyan trenin makinistlerinin kimliğini biliyoruz.

Peki Malatya'dan Sivas'a gelmekte olan trenin makinistlerinin kimliklerini bilen var mı?

Ya da kaza sonrasında onların ne olduğuna dair bir bilgi kırıntısı edinebilen var mı?

Kuruma ilişkin en küçük habere alel acele cevap veren TCDD, neden bu kazaya ilişkin bir açıklama yapmıyor?

Trenler aynı hat üzerinde birbirine doğru yolalıyorsa, kafa kafaya çarpışması gerekmez mi?

Yok, vagonlar önde lokomotif arkada ise, manevralar dışında, bu tür seyir normal mi?

Kazada ölen ve yaralanan makinistlere iş kazası tazminatı mı ödenecek yoksa kazanın tüm sorumluluğu, hep olduğu gibi, onların üstüne yıkılarak, üstüne maddi hasarın tazmini mi istenecek kendilerinden?

İnsanın saymaya üşeneceği kadar genel müdür yardımcısının, onların bilmem kaç katı daire başkanının olduğu bir kurumda..

Kazaya ilişkin tatmin edici bir açıklama var mı?

Hayır, ben görmemiş de olabilirim, var mı gerçekten böyle bir açıklama?

Kazanın oluş şeklini de, nedenini de araştırma sonunda açıklanır nasılsa diyerek sormuyorum..
Sorduğum diğer trenin sefer numarası ve makinistlerinin adları, şu anda ne halde oldukları!

Bilen var mı?

Sendikalar biliyor mu?

Ya dernekler?

İş arkadaşlarına, böylesi günde sahip çıkamayanlar, öyle sağa sola bakmayın, sizlerden sözediyorum..

Tamam, sustum  :'(

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Acı olan ne biliyor musunuz? Benzer Konular

kurumuyla en çok mahkemelik olan personel demiryolcular.
 Kurumuyla en çok mahkemelik olan personel demiryolcular. Neden acaba? Sıralayalım.1. Ücret dengesizliği.2. Mesai dengesizliği.3... Devamı...

Gösterim: 2658 - Yanıt: 1 - Başlatan:halilüstün
TCDD NİN İHTİYACI OLAN LOKOMOTİFLER.
Sevgili levent abimin önerisi ve sayın adminimizin yol göstermesiyle bu konuyu burada yorumlarınıza açmak istedim.ben biraz hızl... Devamı...

Gösterim: 8335 - Yanıt: 9 - Başlatan:yakup
TREN TEŞKİL İŞÇİSİ İSTİFA ŞARTLARI NELERDİR YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?
Meraba arkadaşlar ben tti yim ve istifa şartlarını detaylı öğrenmek istiyorum tazminat neye göre hesaplanır istifa edince tahmin... Devamı...

Gösterim: 2965 - Yanıt: 2 - Başlatan:frknsmyr
Gerekli olan Tren güzergahları
Arkadaşlar iç anadolu mavinin güzergahında değişiklik yaparak Balıkesir-Kütahya-Afyon-Konya-Karaman-Adana diye olması ve Malatya... Devamı...

Gösterim: 2306 - Yanıt: 1 - Başlatan:__SHERiFF___
Raylı Sistemler Mühendisliği okumayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz.
Lise son sınıf öğrencisiyim. Raylı sistemler mühendisliği bölümü okumayı düşünüyorum bu bölüme puanlarım rahat bi şekilde yetiyo... Devamı...

Gösterim: 2467 - Yanıt: 1 - Başlatan:neredeyiz