Gönderen Konu: Adana'da İki Yolcu Treni Çarpıştı 15 Yaralı  (Okunma sayısı 5104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Adana'da İki Yolcu Treni Çarpıştı 15 Yaralı
« : 10 Mayıs 2012 / 08:54 »

Adana’da manevra için dönüş yapan boş yolcu treni ile Mersin’den gelen Ekspres Yolcu treni çarpıştı. Kazada 15 kişi yaralandı.

Adana’da iki yolcu treni gara 500 metre mesafede kafa kafaya çarpıştı. Adana Gar’ından çıkıp manevra için dönüş yapan boş yolcu treni, Mersin’den gelip gara girmek isteyen Ekspres Yolcu treni ile saat 23.45 sıralarında kafa kafaya çarpıştı.

Kazayı görenler sağlık ekiplerini arayıp ihbarda bulundu. Tren kazası ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ambulans gönderildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi kaza yerinde yaptı. Yaralılar daha sonra kentteki hastanelere götürülüp tedaviye alındı.

Kazada yaralanan kişilerin kimlikleri belirlendi. Mersin'den Adana'ya gelen Selim K. ve Yalçın Y.'nin makinistliğini yaptığı ekspres yolcu treni, Adana Garı'na 500 metre kala, istasyondan çıkmak için manevra yapan makinistler Şamil G. ve Kasım Ç. yönetimindeki boş yolcu treniyle çarpıştı. Kazada 2'si personel 15 kişi yaralandı.

Kazada yaralananların isimleri şöyle: Yaşar Koca, Meryem Koca, Özlem Kaya, Aliş Kalli, Bilal Sarıkaya, Şahin Aşçıeli, Saadet Sert, Timur Şeker, Şöhrettin Keleş, Yalçın Güneş, Ahmet Kütük, Şehmuz Adar, Yaşar Önal ile makinistler Selim K. ve Yalçın Y.
Hastaneye götürülen yaralılardan 11'inin ayakta tedavi olduğu belirtildi. 4'ünün ise hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi. TCDD 6'ncı Bölge Müdürü Mustafa Çopur da olay yerinde incelemede bulundu. Trenlerin raylardan kaldırılması için vinçlerle çalışma başlatıldı.

TCDD'DEN AÇIKLAMA

Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü kazada 2 personel, 9 yolcu olmak üzere 11 kişinin hafif yaralandığını açıkladı. TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, "Saat 23.45 sıralarında Mersin-Adana seferini yapan Raybüs; Adana Gara girmekte olduğu sırada, gar alanında manevra yapan trene arkadan dokunmuştur. Yolcular olay esnasında inme hazırlığında ayakta olduğundan, olayda 2 personelimiz ve 9 yolcumuz hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi olmayan yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş olup ayakta tedavileri yapılmaktadır." denilerek konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Adana'da İki Yolcu Treni Çarpıştı 15 Yaralı
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2012 / 10:56 »
TCDD'DEN AÇIKLAMA

Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü kazada 2 personel, 9 yolcu olmak üzere 11 kişinin hafif yaralandığını açıkladı. TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, "Saat 23.45 sıralarında Mersin-Adana seferini yapan Raybüs; Adana Gara girmekte olduğu sırada, gar alanında manevra yapan trene arkadan dokunmuştur. Yolcular olay esnasında inme hazırlığında ayakta olduğundan, olayda 2 personelimiz ve 9 yolcumuz hafif şekilde yaralanmıştır. Hayati tehlikesi olmayan yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş olup ayakta tedavileri yapılmaktadır." denilerek konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

TCDD'nın açıklaması bana ilginç geldi. Aşağıdaki fotolarda, vagonun ve daha senesi dolmamış Anadolu DMU'nun durumlarına bakılırsa, biraz "dokunma" durumundan fazlası var gibi. Şayet, gerçekten bu bir "dokunma" ise, o zaman, mevcut trenlerin kaza emniyeti ve sağlamlığı üzerinde düşünmek gerekir.

Tüm yaralılara acil şifalar dilerim.

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı atay78

• Emektar Üye
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2012 / 21:36 »
ya ne senesı daha ayı dolmadı bu ne bole sureklı kazalr olmaya basladı vagonu gordum berbat durumda cok fazla dısıplınsızlık ve lakayıtlık var bu kazalar cezasız kaldıgı surece daha cok kazalar olur ınsanın ıcı sızlıyor trılyonluk zararlara

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2012 / 08:34 »
Yaralı yolcularımıza ve personelimize acil şifalar dilerim.

Kısa zamanda meydana gelen ikinci kaza ikisindede allaha şükür can kaybı yok sanıyorum. Yaralanmalardan bahsetmek istemiyorum bile, bir yolcumuzun burnunun kanaması bile biz demiryolcuları derinden üzer..

Benim dileğim allahın tekrarından korumasıdır. Sorumlular ise tekrarının önlenmesi için gerekli önlemleri aldıktan sonra tevekkül etmelidir.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2012 / 10:14 »
 :'( >:(

Durdukça durdukça bir yandan üzülüyor diğer yandan kızgınlıktan kuduruyorum.

Yahu sene 2012!
Telgraf devri değil, manyetolu telefon da değil, sabit telefonu geçtim, cep telefonu devrindeyiz! Kilometrelerce uzağa erişebilecek telsiz teknolojisini de geçtim, saymıyorum!
Ama en güzeli de TCDD resmi açıklaması; neymiş raybüs!
Yanlış biliyorum ya da öğrendim sanırım, bize başbakanlı, bakanlı açılışla DMU diye kaktırmışlar İzmir'de demek ki!
..
En iyisi ben konuşmayayım, dışarıdan biri olarak en basit soruları sorup meslekten olan dostları üzmeyeyim! Zaten herkesin üzüntüsü kendine yetiyor, bir de ben üstüne tüy dikmeyeyim!

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Adana'da İki Yolcu Treni Çarpıştı 15 Yaralı Benzer Konular

Yolcu treni ile yük treni çarpıştı 31.12.08
Yolcu treni ile yük treni çarpıştıSivas'ın Divriği ilçesinde yolcu treni ile yük treni çarpıştı. İlk bilgilere göre kazada yaral... Devamı...

Gösterim: 11564 - Yanıt: 27 - Başlatan:trenren
Belçika'da iki yolcu treni çarpıştı
Belçika'da iki yolcu treni çarpıştı   Belçika'nın başkenti Brüksel'de iki yolcu treni çarpıştı. Yetkililer, kazada 25 kişinin ha... Devamı...

Gösterim: 2493 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
İstanbul Cankurtaran'da Yük Treni İle Banliyö Treni Çarpıştı
Cankurtaran'da yük treni ile banliyö treni çarpıştı. İlk belirlemelere göre 10'un üzerinde yaralı var.Halkalı’dan Sirkeci’ye gid... Devamı...

Gösterim: 2460 - Yanıt: 2 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Elazığ'da Yük Treni İle Yolcu Treni Çarpıştı
Elazığ'da tren istasyonuna giriş yapan yolcu treni ile manevra yapan yük treninin çarpışması sonucu 2'si makinist, 8 kişi yarala... Devamı...

Gösterim: 2419 - Yanıt: 3 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Sivas'ta 2 yük treni çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
Sivas'ın Kangal ilçesinde, 2 yük treninin çarpışması sonucu 1 makinist öldü, 1 makinist yaralandı.  Alınan bilgiye göre, Sivas't... Devamı...

Gösterim: 2953 - Yanıt: 4 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ