Gönderen Konu: BAKAN YILDIRIM : HIZLI TREN YIL SONUNDA  (Okunma sayısı 5676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
BAKAN YILDIRIM : HIZLI TREN YIL SONUNDA
« : 08 Mart 2008 / 17:33 »

HIZLI TREN SEFERİ YIL SONUNDA
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Yıl sonunda Ankara-Eskişehir arasında hızlı tren seferleri başlayacak” diye konuştu.
08 Mart 2008 Cumartesi 13:11

Erzincan'a hareket etmeden önce Kahramanmaraş Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldırım, Türkiye'nin demir yolu ve deniz ulaşımı konusunda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yıldırım, 2003 yılından sonra demir yollarının yeniden devlet politikası haline getirildiğini, bunun ilk aşamasının demir yolları yapmak diğerinin de Türkiye'de demir yolu sanayisinin oluşması için zemin hazırlamak olduğunu söyledi.

Bakan Yıldırım, şunları kaydetti:
“Tren projeleri Ankara-İstanbul ayağının Ankara Eskişehir ayağı tamamlandı, şu anda deneme seferleri devam ediyor. Bu yıl sonuna doğru yolcu taşınmaya başlanacak. Ankara-Konya arasının projesi tamamlandı, önümüzdeki günlerde ihalesine çıkılacak. İhalesi tamamlanan Eskişehir- İstanbul kısmının artık her şeyi bitti, yapım işine geçilecek.

Bunun yanında Marmaray Projesi devam ediyor. Ankara-İzmir uygulama projeleri yapılıyor. Ankara-Sivas uygulama projeleri bitti, kamulaştırma işlemleri yapılıyor. Artık, Türkiye hızlı trenle tanıştı.”

Türkiye'de şu anda hızlı trenle ilgili mevcut proje uzunluğunun 2 bin kilometreyi bulduğunu bildiren Yıldırım, “Adapazarı'nda hızlı tren fabrikaları, metro araçları fabrikası kuruldu. Üretime başlamak üzere. Yakın bir gelecekte bunun sanayisi de oluşacak. Yakın bir gelecekte insanlar ulaşımda uçak ve demir yollarını kullanacak” dedi.

“HEDEF BEYAZ LİSTE”

Türkiye'de deniz yollarının uzun bir süre ihmal edildiğini belirten Yıldırım, uluslararası deniz taşımacılığında kara listeden çıkarak gri listeye girildiğini, şimdi ise hedefin beyaz liste olduğunu söyledi.

Deniz yollarında son yıllarda yapılan yatırım ve atılımlara değinen Yıldırım, “Denizde mazotta ÖTV kaldırıldı. Yolcu taşımacılığında tersane yatırımları teşvik edildi. Türkiye denizcilik sektöründe uluslararası taşımacılıkta gri listeye girdi, kara listenden çıktı. İnşallah beyaz listede olacak” diye konuştu.

KAYNAK : http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=7050

Adk System Advertising

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
Ynt: BAKAN YILDIRIM : HIZLI TREN YIL SONUNDA
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2008 / 17:42 »
Sn. Bakanım biz de hızlı treni dört gözle bekleyenlerdeniz ancak siz 2 sene önce açılacak dediniz ve hala açılmadı!
Bu yıl sonunda açılacak diyorsunuz ama hızlı trenin sadece yolunu yapmakla bitmiyor bu işler,hani nerede kumanda merkezleri ve diğer birimler bunların binalarına dahi başlanmadı ve başlansa da 2 yıldan önce bitirilmez!..
Eskişehir şehiriçi yolunun yeraltına alınması işlerine daha başlanılmadı ve başlanılsa 1 seneden önce bitirilemez!..
Kamuoyuna bilgilendirme yaparken lütfen biraz daha tutarlı olunuz ; Hızlı Tren Türkiye'nin projesidir ve bunu siyasi malzeme haline getirmek yakışık almıyor!..Ama bizim projemiz ve başarımız deniliyorsa da ; o halde demiryollarının siz iktidara geldikten sonra yaşadığı tüm olumsuzluklar,kazalar vs.'de yine sizin sorumluluğunuzda olmalıdır,birkaç demiryolu çalışanının değil!!

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2008 / 23:16 »
Sn. Bakanım biz de hızlı treni dört gözle bekleyenlerdeniz ancak siz 2 sene önce açılacak dediniz ve hala açılmadı!
Bu yıl sonunda açılacak diyorsunuz ama hızlı trenin sadece yolunu yapmakla bitmiyor bu işler,hani nerede kumanda merkezleri ve diğer birimler bunların binalarına dahi başlanmadı ve başlansa da 2 yıldan önce bitirilmez!..
Eskişehir şehiriçi yolunun yeraltına alınması işlerine daha başlanılmadı ve başlanılsa 1 seneden önce bitirilemez!..
Kamuoyuna bilgilendirme yaparken lütfen biraz daha tutarlı olunuz ; Hızlı Tren Türkiye'nin projesidir ve bunu siyasi malzeme haline getirmek yakışık almıyor!..Ama bizim projemiz ve başarımız deniliyorsa da ; o halde demiryollarının siz iktidara geldikten sonra yaşadığı tüm olumsuzluklar,kazalar vs.'de yine sizin sorumluluğunuzda olmalıdır,birkaç demiryolu çalışanının değil!!

Sağol trenci96, yazılması gereken ne varsa az ve öz olarak yazmısın.
Ben de bakanın konuşmasındaki bir ufak nüans dikkatimi çektiği iin senin yazına ilave olsun istedim. Bakanımız konuşmasında "Denizde mazotta ÖTV kaldırıldı" diyor. Sayın Bakanım aynı şeyi TCDD içinde yaparsanız bu kurum size minnettar kalır. Bunca zarar eden bir kuruma bir iyilik yapın ve demiryolu taşımacılığında en önemli girdi olan akaryakıt üzerindeki ÖTV'yi LÜTFEN KALDIRIN.
Sevgi ve saygıyla
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı yakup

• Uzman Üye
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2008 / 23:52 »
sayın abilerim çok güzel yorumlar yapmış bende katılıyorum.levent abimiz mazottan bahsedince aklıma biriki şey geldi paylaşmak istedim.Demiryollarında elekrifikasyon olan bölgeler çoğalmasına rağmen son zamanlarda bu hatlarda kullanılmak üzere elektrikli makinalar alınacağına epeyi bir sayıda de33000 lik makinalar alınıyor.oysaki elektrik bizim ülkemizde üretiliyor ve kıyasladığımızda mazottan çok daha ucuza malediliyor.demiryolunada bayağı bir kar sağlar.hal böyleyken  niye tam tersi yapılıyor anlamış değilim.birde ben altı bölgedeyken habire emir gelirdi yakıt tasarrufu ile ilgili ve yarım saati geçen beklemelerde makinaların stop edilmesine dair.Fakat şu an 1 ve 2 bölgelerde depolarda makinaların donar diye hiç stop edilmediğini  görüyorum.Acaba bu makinaların yaktığı gereksiz yakıt onların donmayacakları kapalı alanlar yapmaktan veya donmamaları için gereken yüksek korumalı antifirizlerin maliyetinden dahamı azdırki yıllardır bir çözüm aranmaz anlayamadım.eğer sizler anlamışsanız veya bu hususta düşünceleriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.hızlı tren hususunda da bir husus daha belirteyim çalışan bazı şantiyelerin elemanlarıyla yaptığım istişarelerde onlarda bu işin pek bahsedildiği gibi çabuk bitecek  olduğuna kanaat getirmiyorlar.sayın bakanımız güzel diyor ama bana biraz fazla iyimser düşünüyor gibi geldi.saygılar ,selamlar.
* İnsan emeğini takdir etmeyen kimseye,insan dememelidir.Çünkü o, hayvana benzer.
* Dürüstlük,doğruluk ve iyilikle ünlenmiş kimseleri,kendine yakın tut ; onlara iş ver.     (Kutadgu Bilig)
*Gayretli çocuğa falaka değil,bir söz yeter.Çünkü herkese dayak ile edep dersi vermek mümkün değildir(Nabi)

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2008 / 00:09 »

Bakanımız konuşmasında "Denizde mazotta ÖTV kaldırıldı" diyor. Sayın Bakanım aynı şeyi TCDD içinde yaparsanız bu kurum size minnettar kalır. Bunca zarar eden bir kuruma bir iyilik yapın ve demiryolu taşımacılığında en önemli girdi olan akaryakıt üzerindeki ÖTV'yi LÜTFEN KALDIRIN.
Sevgi ve saygıyla

Bu ve buna benzer hükümetçe yapılması gereken önerileri "Kurumsal Öneriler" başlığı altına taşımak istedim ama belki sizlerin daha farklı bir öneriniz olabilir mi diye sormak istiyorum.

Bu tip önerileri "Kurumsal Öneriler" kategorisinde mi yoksa farklı bir kategori açıp orada mı paylaşalım.

Yardımlarınızı bekliyorum. İyi akşamlar.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2008 / 00:23 »
Sevgili Dostum;
Aslına bakarsan bu forum sitesinde yazılan her şeyi bir kaç yazı haricinde herşeyi kurumsal öneriler kategorisine alsan yeridir. Biz icraatın içinde olanlar (beni sayma, emekliyim) her sorunu görüyor, her soruna yönelik çözüm önerilerimizi de yapıyoruz. Yani burada tek yaptığımızın eleştirmek olmadığını herkes biliyor. Ben bu konudaki kararı size bırakıyorum, bizim için farketmez, biz her yerde yazarız.  :D

Yakup kardeşimden rica edelim TCDD'nin yeni lokomotif ihtiyacı konusunda yeni bir başlık atsın. Çünkü çok önemli bir konuya temas etmiş ve benimde bu konuda söyleyecek çok fazla düşüncem var.

Saygı ve sevgiyle
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı yakup

• Uzman Üye
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2008 / 00:47 »
sevgili levent abi bana verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum.Fakat bir yazımdada belirttim benim sanal alem hakkında çok fazla bilgim yok.bu yüzdende yeni başlık açmadan anlamadığım için ancak cevap kısmına tıklamak suretiyle yazıyorum.bilgisayar kullanmayıda kendi gayretimle yeni yeni öğreniyorum ve evimede çok şükür aldım.bu yüzdende sayın admin vede siz değerli abilerimden ricam sizler bu başlığı açın ben de allah ın izniyle yazılarımla sizlere elimden gelen desteği vermeye çalışırım.selamlar,saygılar
* İnsan emeğini takdir etmeyen kimseye,insan dememelidir.Çünkü o, hayvana benzer.
* Dürüstlük,doğruluk ve iyilikle ünlenmiş kimseleri,kendine yakın tut ; onlara iş ver.     (Kutadgu Bilig)
*Gayretli çocuğa falaka değil,bir söz yeter.Çünkü herkese dayak ile edep dersi vermek mümkün değildir(Nabi)

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2008 / 09:30 »
Merhaba Yakup Bey,

Yeni konu açmak için aşağıdaki yolu takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kurumsal Önerileri örnek olarak veriryorum aynı metotla istediğiniz yere Yeni Konu açabilirsiniz.

Kurumsal Öneriler --> Diğer Önerileriniz --> Yeni Konu  (Yeni Konu penceresi açılınca, Konu Başlığı ve Mesaj kısmını doldurduktan sonra) --> Gönder

Umarım yardımcı olur.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

ysunbul.1

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2008 / 13:50 »
   Sevgili adminimiz demirkanat kardeşim size Forum içerikliliklerine bazı eklemeler yapabileceğiniz öneriler sunmuştum,"http://www.demiryolcuyuz.biz/forum/forum-iceriklerinde-bazi-eklemeler-yapmak-gerekir-t194.0.html"başlığındaki öneriler ile forum siteye daha da aktiflik ve dinanizm sağlanacaktır, önermesi bizden uygulaması sizden ,İiyi akşamlar.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

BAKAN YILDIRIM : HIZLI TREN YIL SONUNDA Benzer Konular

HIZLI TREN GEREKLİ Mİ?
  HIZLI TREN NE KADAR GEREKLİ?      ÜLKEMİZİN İÇİNDE BULUNDUĞU EKONOMİK ÇÖKÜNTÜYÜ VE DIŞ BORÇLARI DÜŞÜNÜRSEK HIZLI TREN KANATİMC... Devamı...

Gösterim: 14628 - Yanıt: 25 - Başlatan:halilüstün
Bozüyük-Sakarya bölümü Ekim Ayı sonunda açılıyor
Bu haberi tcdd web sitesinden aldım. Bozüyük-Sakarya arasında böyle bir inşaatın devam edip tamamlanmak üzere olduğundan haberim... Devamı...

Gösterim: 4254 - Yanıt: 7 - Başlatan:ekasal
Başbakan hızlı tren şantiyesinde
http://video.turk.net/video/izle/23719/ Devamı...

Gösterim: 2731 - Yanıt: 0 - Başlatan:tuncay18
BAKANIMIZ BİNALİ YILDIRIM’A AYAŞ ÜZERİ HIZLI TREN SESLENİŞİ
ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANIMIZ BİNALİ YILDIRIM’A SESLENİŞ    04.Aralık.2010 Tarihinde Ulaştırma Bakanımız Binali ... Devamı...

Gösterim: 3010 - Yanıt: 2 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
BAKAN ELVAN: “İSTANBUL’U HIZLI TRENLE KAPIKULE’YE BAĞLAYACAĞIZ”
 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul’u Edirne üzerinden Kapıkule’ye kadar hızlı tren ile bağlayacak... Devamı...

Gösterim: 1334 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ