Gönderen Konu: Banliyö Trenleri ve Biletler  (Okunma sayısı 11345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

koncar52512

• Ziyaretçi
Ynt: Banliyö Trenleri ve Biletler
« Yanıtla #15 : 09 Şubat 2009 / 22:46 »

Maalesef abicim,
Engelli yolcularımızı maalesef ki yine unutmuşuz!!
Unutmak kelimesi hiç hoş değil ama yapılan uygulamada istasyon girişleri tamamen turnike ile kapalı.Tekerlerkli sandayede bir engelli kardeşimizin geçmesi oldukça sıkıntılı olacak hatta sıkıntılı değil çok zor görünüyor..
İşin bu tarafını maalesef hiç düşünülmemiş....
Saygılarımla

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
« Yanıtla #16 : 04 Mayıs 2009 / 11:11 »
Sevgili Mustafa;
Ben Şahsen Yakalayıp Dövme Butonuna Oy Verdim :D  :D  :D
Şaka Bir Yana Benim Bulunduğum Memlekette Ne Metro Var Nede Banliyo.
Ama Turnikeli Sistemin Devreye Girmesi Sizlerin Açısından Çok İyi Olmuş. Bizim Burda Turnikeli Sistem Yok Ama Eli Sopalı Kondüktör Sistemi Var. :D Çokta Faydalı Oluyor. Ben Şahsen Şahit Oldum. Bilet Kesmemeyi Fırsat Bilen Gençlerimiz Kondüktörlerimizi Gördükten Sonra Bu Hatayı Tekrarlamıyor. Aksine Kondüktör Arkadaşlara Yardımcı Bile Oluyorlar. Neyse Hayırlı Ve Uğurlu Olsun. SAYGI VE SEVGİLERLE...
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

murattekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 30 Temmuz 2009 / 14:05 »
Eski bir trenler@yahoogroups üyesi olarak herkese merhaba. :)
Yıllardır Sincan'da oturan biri olarak bu turnike sistemi olmaması beni de rahatsız ederdi.Yakın zamanda turnikeler kondu.Ancak neden bilinmez Elvankent istasyonuna turnike konmadı.Hala eski sistem.Bunun dışında peron dışından binenleri önleyecek parmaklıklar "dostlar alışverişte görsün" misali göstermelik.İsteyen herkes aprona rayların arasından atlayarak girebilir (Lale,Elvankent...daha çok var).İstinat duvarları da öyle.Biletsiz binmeyi kafaya takan bu duvarı atlar!.Şimdi hal böyle olunca kondüktörler daha çok biletsiz yolcu kovalar.Biletsiz seyahat olayı en çok Lale ve Etimesgut arasındaki istasyonlar arasında oluyor.
Fakat İstanbul'da durum çok farklı.Jiletli teller ve gerçek turnikeler ile kaçak yolcu eminim çok azalmıştır.Bu sistemler neden Ankara'da uygulanmıyor merak ediyorum.
Bir de bazı trenlerde sesle istasyon uyarısı yapılıyor.Kapılarda elektrikli olmuş.Çok beğendim.Ama keşke ses sistemi biraz daha iyi çalışsa.
Hepinize saygı ve sevgiler.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Banliyö Trenleri ve Biletler Benzer Konular

Cep Telefonu Sinyal Kesicileri (Jammer) Trenleri Koruyabilir mi?
Merhaba Değerli Arkadaşlarım.Geçenlerde bu konuyla ilgili üzücü sonuçları olan bir tartışma yaşanmıştı ve akabinde konu silinmiş... Devamı...

Gösterim: 6545 - Yanıt: 5 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Yeni banliyö trenleri hk.
Ankara Garı'nda bekleyen yeni diziler nezaman servise çıkacaklar? Eh orada durum herkesi özendiriyorlar.Bi binebilsek? Devamı...

Gösterim: 4769 - Yanıt: 6 - Başlatan:murattekin
banliyö trenleri
slmKürşat Bey size birşey sormak istiyorum.cevabınız için şimdiden teşekkürler.Sincanla, Ankara arası banliyö trenleri çalışıyor... Devamı...

Gösterim: 4745 - Yanıt: 5 - Başlatan:RAFAEL26
anahat trenleri
Tüm anahat mavi trenleri İstanbul Ankara hariç şu an onlarda işlemiyor ama gece yolculugu yapılıyor.Gündüz yolculugu yapılamazmı... Devamı...

Gösterim: 2307 - Yanıt: 0 - Başlatan:bedendili
Dünyada Banliyö Trenleri - İNGİLTERE
 Banliyö taşımacılığından ne anlıyoruz?Ülkemizdeki banliyö taşımacılığının dünü bugünü nedir?Dünyada banliyö taşımacılığı nasıld... Devamı...

Gösterim: 2493 - Yanıt: 2 - Başlatan:Göçebe (chomez)