Gönderen Konu: Bazı Dairelerde İsim Değişikliği Yapıldı.  (Okunma sayısı 5183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Bazı Dairelerde İsim Değişikliği Yapıldı.
« : 10 Aralık 2009 / 10:24 »

56125 Sayı ve    09/12/2009 tarihli APK yazısı

29.6.2009 tarih ve 12/98 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Hareket Dairesi Başkanlığı isminin "Yük Dairesi Başkanlığı", Ticaret Dairesi Başkanlığı isminin "Yolcu Dairesi Başkanlığı" olarak değiştirilmesine, Yönetim Kurulunun 11.06.2009 Tarih 11/87 sayılı Kararı ile Taşınmaz Mallar Dairesi Başkanlığı isminin "Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı" ve İnşaat Dairesi Başkanlığı isminin "Demiryolu Yapım Dairesi Başkanlığı" olarak değiştirilmesi kararlaştırılmıştır.

14.11.2009 Tarih ve 27406 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Hareket Dairesi Başkanlığı adının "Yük Dairesi Başkanlığı", Ticaret Dairesi Başkanlığı adının "Yolcu Dairesi Başkanlığı", İnşaat Dairesi Başkanlığı adının "Demiryolu Yapım Dairesi Başkanlığı", Taşınmaz Mallar Dairesi Başkanlığı adının  "Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı" olarak değiştirilmiş ve yürürlüğe girmiştir. Sözkonusu Dairelerin Görev tanımlarının ve teşkilat şemaları hazırlanıp Yönetim Kuruluna sunuluncaya kadar bundan sonra Daireler yeni adlarıyla yazışmalarına, gerekli düzenlemeleri yapılıncaya kadar hiç bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda gereğini rica ederim.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
Ynt: Bazı Dairelerde İsim Değişikliği Yapıldı.
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2009 / 12:50 »
1968 yılında TCDD Teşkilat Şeması'na göre daire isimleri aşağıdaki şekildeydi :

CER DAİRESİ

YOL DAİRESİ
Afyon Travers Fab.

FABRİKALAR DAİRESİ
Eskişehir Dmy Fab.
Sivas DMY Fab.
Adapazarı Dmy Fab.
Ankara Dmy Fab.

HAREKET DAİRESİ

MALİ İŞLER DAİRESİ

HASILAT DAİRESİ

PROJE VE KONTRÜKSİYON DAİRESİ

LİMANLAR DAİRESİ
Haydarpaşa Limanı
Derince Limanı
Samsun Limanı
Mersin Limanı
İskenderun Limanı

İNŞAAT DAİRESİ

SAĞLIK DAİRESİ
Ankara Hastanesi
Eskişehir Hastanesi
İzmir Hastanesi
Sivas Hastanesi
Yakacık Sanatoryumu

ZATİŞLERİ DAİRESİ
Ankara Kurslar Müd.
Eskişehir Kurslar Müd.
Eskişehir İlk Pansiyon Müd.

ETÜD VE PLANLAMA DAİRESİ

MALZEME DAİRESİ
Ankara Mağazası
Eskişehir Mağazası
Çukurova Mağazası
İzmir Mağazası
İstanbul Mağazası
Adapazarı Mağazası
Sivas Mağazası
Kayaş Ecza Mağazası
Alım Satım Komisyonu Rs.
Matbaa ve Kırtasiye Müd.
Dikimevi Müd.
Labaratuvar Müd.
Teslimalma ve Yollama Müd.

TESİSLER DAİRESİ

NOT : O zamanlar Bölge Müdürlükleri yerine İşletme Müdürlükleri vardı ve 7.İşletme Müdürlüğü Sirkeci idi.

Çevrimdışı mehmet şahin

• Uzman Üye
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2009 / 13:21 »
Şimdi ne fark edecek?

machinists

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2010 / 17:37 »
Öncelikle tüm arkadaşlarımıza merhabalar.Forumda gezerken bu konuyu gördüm dikkatimi çekti mehmet beyde sormuşlar şimdi ne farkedecek?diye;Efendim aynı olay daha öncede olmuş hatırlarsanız makinistler ve diğer personel yük ve yolcu olmak üzere 2 ye ayrılmış yük te çalışanlar sürekli yük trenlerinde yolcuda çalışanlar ise sürekli yolcu trenlerinde çalışmışlardı hatta yolcu grububa seçilen personel cer dairesinden harekete kaydırılmıştı.Fakat daha sonra personel arasındaki çatışmalardan dolayı bu uygulamadan vazgeçilmişti.Şimdi yine aynı uygulama hayata geçirilmeye çalışılıyor,fakat ben şahsım adına merak ediyorum yine yük ve yolcu diye ayrılacak olursa hangi standartlar gözönünde bulundurularak bu seçim yapılacak?.Hepinize selamlar ve iyi çalışmalar dileklerimle...

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Bazı Dairelerde İsim Değişikliği Yapıldı. Benzer Konular

Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği Değişiklik öneri isteği
TCDD Genel Müdürlüğü ve Bağlı Ortaklıkları Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği ile iligili Personel Dair... Devamı...

Gösterim: 22268 - Yanıt: 25 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
%2.5 zamma tepki için LOGO değişikliği..
Merhaba Değerli Arkadaşlarım,Maaşlarımıza yapılan %2.5 lik zammı protesto etmek için logoyu yukarıdaki gibi değiştirdim. Logo il... Devamı...

Gösterim: 2389 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Daha iyiyi sunabilmek için hosting değişikliği yapıyoruz.
Değerli Demiryolcuyuz.biz ailesine daha geniş imkanlar sunabilmek için Hosting değişikliği yapıyoruz.Bu nedenle, 01.08.2011 tari... Devamı...

Gösterim: 2153 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
İZBAN'da Üst Yönetim Değişikliği
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Demiryolları’nın (TCDD) ortaklaşa hayata geçirdiği Aliğa Menderes Hattı’nı işleten şirket... Devamı...

Gösterim: 2965 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Öğretmen, Teknisyen ve Tekniker unvan değişikliği sınavı açıyor.
Öğretmen, Teknisyen ve Tekniker unvanlarına yönelik unvan değişikliği sınavı açılıyor. Teknisyen, Tekniker ve Bilgisayar Öğretme... Devamı...

Gösterim: 2011 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ