Gönderen Konu: Bugün Pazar / Fıkra gibi :)  (Okunma sayısı 2861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Bugün Pazar / Fıkra gibi :)
« : 08 Eylül 2013 / 01:17 »

:)

Sahiden de fıkra gibi  :D

Sayın Yıldırım'ın siyasetin olmadığı uluslararası ilişkilere inandığını bilmezdim :)

Bana kalırsa, kaybedileceği bilinen bir oylamanın mazereti, tesellisi olsun diye yapılmış bir açıklama..

'Araba devrilince yol gösteren çok olurmuş!'..

O nedenle neden seçilmediğine ilişkin yorum yapmayacağım..

Neden seçilmediğini ben ve benim gibiler çok iyi biliyoruz, Sayın Başbakan da biliyor, içine sinmese de çok iyi biliyor..

Zaten bu nedenle onca yorgunluğu göze alıp, taa oralara kadar gitti..

Ama..

Saygıyla,
...

"İşin içine siyaset karışmazsa olimpiyatları kazanırız"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 2020 olimpiyatları için, işin içerisine siyaset karışmadığı müddetçe İstanbul’un kazabileceğini söyledi. Yıldırım, “Eğer siyaset işin içerisine karışmazsa, siyaset dışında başka unsurlar işin içerinse karışmazsa İstanbul 2020 olimpiyatlarını göğüsleyecektir, kazanacaktır biz buna inanıyoruz.” dedi.
..

kaynak: http://www.zaman.com.tr/gundem_isin-icine-siyaset-karismazsa-olimpiyatlari-kazaniriz_2131502.html

Adk System Advertising

Çevrimdışı Muhammed GEMCİ

• Uzman Üye
Ynt: Bugün Pazar / Fıkra gibi :)
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2013 / 17:14 »
Ezan okunuyor.
Rihanna söylüyor.
Olimpiyat tanıtım filmimiz bu.
*
Televizyonlarda yayınlanıyor.
İnternette var, izleyin lütfen…
Kızlı-erkekli dolaşıyorlar.
Kızlı-erkekli parkta oynuyorlar.
Kızlı-erkekli müze geziyorlar.
Kızlı-erkekli alışveriş yapıyorlar.
Kızlı-erkekli çay içiyorlar.
Kızlı-erkekli Boğaz kenarındalar…
Kızlı-erkekli tekneye biniyorlar.
*
Dalgalı, düz, kıvırcık.
Hepsinin saçı açık.
Tekneye binen kız, mini etekli.
*
Sanırsın, Los Angeles’tır.
Siyah Amerikalı bile var.
*
Nerde türbanlılar kardeşim?
*
Yok mu İstanbul’da hiç türbanlı?
Neden koymadınız tanıtım filmine?
*
Benim başörtülü bacım, benim başörtülü bacım diye oy toplamayı biliyorsun… Utanmıyor musun başörtülü bacını saklamaya?
Başörtüsünden mi utanıyorsun yoksa?
Kızlı-erkekli bankta oturmayı hoş karşılamam diyeceksin… Memleketi dünyaya tanıtmak için çapulcu’lara sarılacaksın, öyle mi?
Başörtülü bacım üniversiteye giremiyor, başörtülü bacım TBMM’ye giremiyor diye mağdur ayaklarına yatacaksın… Kendi ellerinle hazırladığın tanıtım filmine, başörtülü bacını sokmayacaksın, öyle mi?
*
Ayıp mıdır türbanlıları göstermek?
Yoksa, bu senin yaptığın mı ayıptır?
*
Ayrıca…
Ezan okunurken konserlerin sesini kısmayana dinsiz diyeceksin… Sonra da, ezan’a Rihanna’yla vokal yaptıracaksın… Müezzin midir Rihanna?
*
İçinde “rakı” geçiyor diye ‘Vardar Ovası’nı yasaklayacaksın. İçinde “ecstasy” geçen Rihanna şarkısıyla Türkiye’yi tanıtacaksın öyle mi?
*
2020’yi verirler mi bilmem ama, “takiye olimpiyatı” yapsalar, banko bunlar alır.

Yılmaz Özdil

Bu yazıyı Facebook'taki bir arkadaşım yazmıştı, adı geçen kişiden alıntılayarak. Yaşanan ironiyi gayet güzel anlatıyordu, ve en önemlisi, insanı başını iki elinin arasına koyup düşünmeye teşvik ediyordu. Buraya yazmadan edemedim, sonuçta düşünmeye yatkın üyelerimizin bu konu hakkında kaliteli fikirleri olacağına inanıyordum. Neyse, her şey ortada, ne söylersek yalan.

Bu arada aramızda lise öğrencisi olanlara da Allah kolaylık versin diyorum. Neden mi?
Eskiden 45 gün devamsızlık yapan sınıfta kalıyordu, şimdi 10 gün yapan kalacak.
Eskiden 45 alırsanız 2 düşüyordu karneye, şimdi 50nin altına düşen kırık olacak.
Eskiden sözlü notu vardı, artık yok. Artık öğrencilerin çeşitli sıkıntılardan dolayı düşük gelen notlarını olması gereken düzeye çıkarabilecek bir araç kalmadı.
Kısacası, öğrencilere asıl eziyet başladı.
Ha, devamsızlık hakkını, sözlü notuyu kötüye kullanıp suistimal edenlerin eli kolu bağlandı.
Ama, masumların da bir hayli günahına girilmiş oldu.
Hiç düşünülmeden, plana filan baş vurulmadan yapılan bir dayatma daha olmuş oldu böylece.
Neyse, konuyu dağıtmayayım.

Siyaseti meclise kapatıncaya kadar da uluslararası organizasyon hayalleri kurmayalım...

Esen kalın...
DEMİR YOLLARI REFAH VE ÜMRAN KAYNAĞIDIR. M. Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Ynt: Bugün Pazar / Fıkra gibi :)
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2013 / 18:11 »
 ;D

Yorum yok!

Hayır, yorum yapmama gerek yok, ondan diyorum  :D

Bakın nasıl atmış börekçi başkan ..
...

Topbaş, İstanbul’un gelecekte daha yaşanabilir ve erişim noktasında problem olmayan bir kent haline gelmesinde yoğun bir çaba içerisinde olduklarını anlatarak, ‘Bugün dünyanın bütün kentlerinde, büyük şehirlerde ve özellikle metropollerde ulaşım ve mobilite ön planda. Bu konuda yeni arayış içerisindeler. Bizler de dünyayı yakından takip ederek, ulaşım konusunda hassasiyeti ortaya koyarak, akademisyenler, uzmanlar ve belediye mensuplarının hazırladıkları plan çerçevesinde yatırımlarımızı sürdürmekteyiz. Dünyada New York’tan sonra en fazla raylı sisteme sahip kent İstanbul olacak.’ diye konuştu.

...

Soru şu, insanın gözünün içine baka baka söylenen yalanlar, yalandan sayılmıyor mu?

Ya da şöyle mi sormalı;

İnsanların gözünün içine baka baka yalan söyleyebilmesi için, nasıl bir kimliğe sahip olmalı insan?

Ya da acaba bu insanlar bir süre sonra söyledikleri yalanlara kendileri de mi inanıyor?

İnsanların gözünün içine baka baka yalan söyleyen, söyleyebilen biri kendi ruhsal dengesini nasıl koruyor acaba?   

Aslında belki de;

aldığı rüşveti ayakkabı kutularında saklayıp, yakalanınca 'imam-hatip lisesi yaptıracaktım' diyene sormalı bu soruları!

Nasıl cevaplardı dersiniz?
..
Saygıyla,

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter