Gönderen Konu: Burası Isparta Gar! Ve de bozuk 1. yolu...  (Okunma sayısı 4430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammed GEMCİ

• Uzman Üye
Burası Isparta Gar! Ve de bozuk 1. yolu...
« : 27 Ekim 2013 / 20:40 »

Bu videodaki sıkıntının ne boyutta olduğunu anlatmaya gerek yok. Deraya davetiye çıkarak bu yol en az bir haftadır bu halde ve bu konuda yapılan ilk ciddi çalışma benim ısrarımla hareket memurunun kısım şefini arayıp durumdan haberdar etmesi... Diyecek söz bulamıyorum...
http://www.youtube.com/watch?v=JtnCJMFiPKw&feature=youtu.be
Esen kalın...
DEMİR YOLLARI REFAH VE ÜMRAN KAYNAĞIDIR. M. Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
Ynt: Burası Isparta Gar! Ve de bozuk 1. yolu...
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2013 / 21:35 »
            Peronda görülen yolcu vagonları nedir anlamadım.Benim bildiğim kadarı ile Isparta çalışan bırak ekspresi yolcu treni yok biliyorum. Tcdd 'nin sayfasına girdiğimde bölgesel trenlerde bile adı geçmiyor.Bilen varsa yazarsa sevinirim.saygılar.

• Uzman Üye
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2013 / 21:50 »
O vagonlar her hangi bir trene ait değil. Yedek olarak durdukları söyleniyor fakat TCDD TVS2000 vagonlara geçmiş olduğundan dolayı bu vagonları ne yapacağı bilinmiyor. Açıkçası ben Isparta Gar'ın şu an iki işi olduğunu düşünüyorum; ORMA'nın İran'a gönderdiği suntalarla(en sık haftada bir, genellikle iki sevkiyat arası 1 haftadan fazla oluyor) ilgilenmek ve de bu yolcu vagonlarına park hizmeti sağlamak. Vagonlar çok sıkıntı değil, esas problem yolda görülen ciddi bozuklukların en az 1 haftadır öylece durmaları. İşletmenin bu durumla ilgili ciddi bir şeyler yapması gerekiyor. Yoksa görülebileceği gibi yolun durumu "deray davetiyesi"nden farksız! >:(
Esen kalın...

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2013 / 22:01 »
Videoyu direkt ekledim, belki görenler olur :(

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Uzman Üye
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2013 / 15:18 »
Bu videoyu çektiğim günden sonra Isparta Gar 1. yolunda bazı çalışmalar yapılarak traversle irtibatı bulunmayan rayın tirfonlanması ve bazı tirfonların düzeltmesi yapılmış durumda. Ya onarım eksik yapıldı, ya da birileri tren trafiği yok zannıyla(zaten yok denecek kadar trafik var. :( ) TCDD'den metal çalıyor. Zaten gar müdürü hariç personelde bariz bir ilgisizlik var, sadece trafik olduğu zamanlarda yükleme-boşaltma ve tren kabul-sevk için personel gara geliyor, bunun haricinde ise gün ortasında bile garda personel bulmak şans eseri gibi bir şey oluyor. Sanki bütün demiryolcular kenara çekilmiş ve demiryolcu olmayanlar iş görmeye çalışıyor.("Demiryolcu"dan kastım demiryolunu seven, demiryolu için çalışan kimseler, her demiryolu çalışanı demiryolcu değil maalesef... :( )
Esen kalın...

• Uzman Üye
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2013 / 13:40 »
Bugün Gar'da tren trafiğinden sorumlu Sn. Bülent Elmacı ile tanıştım. Maalesef ki ben bozuk yolla ilgili şikayetimi sunarken gar şefi tarafından Bülent Bey'e yönlendirilmediğim için söz konusu arıza hakkında yüzeysel bilgi ile haber yaptım. Bugün aynı yolda yeni arızalar keşfederek gar şefine gittim, gar şefi tarafından gar müdürüne yönlendirildim, o da beni Bülent Bey'e yönlendirdi ve nihayetinde asıl problemin yönetimden kaynaklı olduğunu, doğru zamanda gereken yönlendirme yapılmış olsaydı bu videoyu çekmek suretiyle gerçekleşen haksızlık olmayacaktı. Gecikmiş olarak da olsa burada gerçekleri paylaşmam gerekiyor:

Çeşitli olanaksızlıklar dolayısı ile Isparta-Dinar hattı büyük ölçüde ikinci el malzeme kullanılarak yenilenmiş; bugün bu hatta gerek malzeme, gerek ekipman, gerekse personel bakımından ciddi eksiklikler bulunduğu ve tren trafiğinin mevcut eksiklikler içerisinde gerçekleştirilmesinde bir sakınca olmadığı tesbit edildiğinden eksiklerin sadece en ciddi ve en sakıncalı olanlarının imkanlar dahilinde onarılması, geriye kalanların ise olanak bulundukça onarılması mümkün olmakta; bu durumun tek nedeni de maalesef ki işletmenin gerekli imkanı sağlayamamasıdır, dolayısı ile Isparta Gar'dan itibaren 60kmlik mıntıkadan sorumlu personelin hiçbir kusuru bulunmamaktadır. Hatta bunun aksine, bahsedilen mıntıkada görevli personel, sırf demiryolu sevdaları ve hizmet aşklarından ötürü yokluk içinde insanüzeri bir çaba harcayarak hattaki kusurları mümkün olduğunca onarmaya, hattı mümkün olan en iyi düzeyde tutmaya çabalamaktadır.

Tam da bu nedenle bilgi eksikliğimden dolayı haklarını yediğim bu görevlilerden özür dilerim.

Esen kalın...

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Burası Isparta Gar! Ve de bozuk 1. yolu... Benzer Konular

'Burası Türkiye' haberi....50 bin YTL'lik tesisat yaptırılmadığı için yılda 3.5
Burası Türkiye!50 bin YTL’lik tesisat yaptırılmadığı için yılda 3.5 milyon YTL boşa gidiyorErzurum’da “Burası Türkiye” dedirten ... Devamı...

Gösterim: 6302 - Yanıt: 13 - Başlatan:aristo34
ISPARTA, TRENİNİ YENİDEN İSTİYOR.
Isparta Valisi Ali Haydar Öner, kente, TCDD tarafından durdurulan tren seferlerinin yeniden başlatılması için görüşmeler yaptığı... Devamı...

Gösterim: 1841 - Yanıt: 1 - Başlatan:Makinist_26/ Kenan ÖZCAN
DEMİRYOLU = YÜKSEK MİLLİ GELİR YOLU
Aktif bir demiryolu politikası saptanmazsa TÜRKİYE, ULUSLARARASI ULAŞIMSİSTEMLERİNDEN DIŞLANABİLİR (1. Bölüm)TEKİN ÇINARUlaştırm... Devamı...

Gösterim: 2697 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
HİCAZ YOLU
  :'(HİCAZ YOLUYolunun adıyla, amacı güzelYolunda çekilen her acı güzelÇekilen her acı, ilacı güzelRavzaya gidilir Hicaz yoluyla... Devamı...

Gösterim: 3437 - Yanıt: 5 - Başlatan:ORHAN AFACAN
GİŞELERDE BOZUK PARA TEDARİK VE STOK SORUNLARI
  GİŞELERDE BULUNAN YEDEK AKÇE (KASA YEDEGİ)BOZUK PARA TEDARİK VE STOK SORUNLARI....Kasa yedegi konusunda tüm istasyonlarda fark... Devamı...

Gösterim: 2019 - Yanıt: 0 - Başlatan:trenren