Gönderen Konu: Canım sıkıldıkça :)  (Okunma sayısı 3462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Canım sıkıldıkça :)
« : 03 Ağustos 2014 / 16:25 »

:)

Hani bir yazısında diyor ya Yılmaz Özdil, sıkıldıkça İzmir'e giderim diye :)

Ben de canım sıkıldıkça, masaüstü bilgisayarımda yer imlerine kaydettiğim aşağıdaki bağlantıyı tıklıyorum :)
..

Bizim oğlana yemek yedirebilmek için kullandım tren düdüğü taklitlerini uzun süre :)

Her bir kaşık yemek tren, oğlanın ağzı istasyon oluyordu, her bir lokmada Cumaovası'ndan başlayıp, istasyon istasyon Aliağa'ya kadar gidiyorduk :)

Yemek yerken nazlanan oğlanın, sırf istasyonların sonuncusuna varacağım derken karnının doyması evde tren düdük taklitlerini demirbaştan saydırmıştı.

Derken oğlan büyüdü..

Tren düdüklerinden geriye tren delisi olup, daha ucuza uçak bileti varken Ankara'ya yataklıyla gitmek için pazarlık yapan bir oğlan kaldı :) Bir de, her boyda oyuncak trenler :)

Tren düdükleri..

Aşağıdaki bağlantının özellikle 28-41 saniyeleri arasındaki düdük beni benden alıyor :)

Nedenini düşündüm uzun uzun..

Sanırım çocukluğuma duyduğum özlem bunun nedeni. Bu tarz düdük sesi, çocukluğumda duyup da büyülendiğim ses olsa gerek, başkaca da bir açıklama bulamadım  :P

Nedeni o ya da bu, farketmiyor aslında..

Ben trenleri, hele ki buharlılarını..

bir de böyle yürekten koparcasına bir sesle, 'savuluunn, ben geliyorum' diyen düdüğünü seviyorum :)

Canımın sıkıntısını, yüreğimin sıkışmasını, hüznümü alıp, gidiyor..

Videoyu seyrederken de, memleketimi ne kadar sevdiğimi anımsıyorum. O kıraç topraklar bile cennet geliyor bana. Nedenini sormayın, bilmiyorum çünkü!

Neyse uzatmadan bağlantıyı verip kesiyorum yazmayı..
:)

http://www.youtube.com/watch?v=VMuY5QtDR1c

Adk System Advertising

Çevrimiçi Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Canım sıkıldıkça :)
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2014 / 16:22 »
:) Teşekkürler...
Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter