Gönderen Konu: Çok amaçlı Yardım Treni lazım!  (Okunma sayısı 4761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __SHERiFF___

• Emektar Üye
Çok amaçlı Yardım Treni lazım!
« : 21 Kasım 2013 / 02:52 »

Demiryollarına gerekli olabilecek bi yardım trenine TCDD'nin ihtiyacı var derim!

Arkadaşlar malesef bu yıl 2 kez DE33000 lokomotifin makinistsiz yol almıştın 2side adanada olmuştur!

2'sininde el freni çekilmesi unutulmuştur

http://www.youtube.com/watch?v=QkoReHCMePk

http://gundem.milliyet.com.tr/adana-da-el-frenini-cekilmeyen-lokomotif-basibos-40-kilometre-yol-aldi/gundem/gundemdetay/06.04.2013/1690120/default.htm

Bu lokomotifde nasılsa 140 KM ye kadar çıkmış orada kurp yokmu yahu bu tren nasıl dray etmedi şaşırıyorum!

Şimdi bu duruma çözüm bulma planımız nasıl diyecekseniz sizlere güzel bi planımı sunim!

Ve bu Treni kullanacak personelin iyi eğitimli olması lazım!

Yardım treni lokomotifi yakaladıktan sonra yardım treninin önünden diğer trene geçilip sonra kabinin içine girildimi o zaman tren bi güzel durdurulur ama arka tarafından oldumu gerçi bu diesel kolomotiflerimizde korkuluk yok işte bu kötü ama onunda çözümü biraz enteresan ama oda ele güçlü ve ayaklara ayarlanır bi güçlü elektro mıknatıslar verilir ve önce ayağındakinin uzatır sonra elini sonra diğer elini ve ayağı ı uzatır ve böylece öbür tararafa yetişir ama lokomotifte tutunacağı yerleride yapmalılar!

Gerçi imdat freni etkisi var lokomotiflerde var bu yardım trenindeki kablolar lokomotife takılır ve yardım treninde fren çekilir!

Bu ge powerhaul veyahut bu elektrikli lokolarda önden girilemeyeceğinden dolayı camı çekişle girip el ile fren çekilebilinir! veyahut kablolar bağlanıp böylede olur!

Merak ediyorum trenlerin ön taraflarında frenletebilecek bişe  varmı acaba?

Ama şunuda ekleyeyim bu sadece Trenleri kurtarmak değil! yol bakımı v.s. çeşitli zır-pırtlarında götürülmesini sağlar v.s. yemekte görülebilir!hatta kargoda!

Bence her istasyonda olmalıdır!

O Adanada freni boşalan trene gitseydi bu yardı  treni tren fazla kaçmadan yakalanabilirdi!

Sadece kabini ortada olacak şekilde 200 KM ye kadar çıkabilecek sert kurplara hızlı girebilecek şekilde tekerlekleri tasarlanmalıdır!

Sadece orta tarafta ortadan biraz uzuncasına olmalıdır! yan tarafları korumalıklı olmalı!

Bu ne işe yarar diyecekseniz hem ray taşır,hem travers,ilkyardım işide görebilir,bozulan trenlere yedek parçada götürür ve bakımını yapar,hatta belki bozulan lokoyuda çekebilir!

bu trenin hem hafifliği hemde kurba hızlı girebileceğinden dolayı hele yoğun trafik saatleri olursa çok avantajı olurki bi kaza oldu diyelim demiryoluna yakın diyelim kazazede alındı ve bi hastane ambulansına telsiz ile bildirili bu tren buraya yaklaşacak şu 2 hastayı aldı  v.s.

mesela küçükçekmecede kaza oldu diyelim,bu yardım treni sayesinde kazazedeler alınır samatyaya getirilebilinir!

trenin radyatörü patladı yedek parça v.s. lokomotifin treni patlayabilir v.s. Tren yoluna büyük bi kaya düşebilir o kayayı delip patlatacak
bazı gereçler taşıyabilir,yol inşasında bazı şeyler taşır!

Hatta tarlaların olduğu yerlerde her tarladan ürün alır bazı saatlerde arkasına bi yük vagonuda takılıp o tarladan geçen verir diğerinden geçen verir tarladaki çağırır istasyona kadar taşır v.s. ama sadece belli bi saatte! ve böylece yük trenlerine aracı olur :)

Hafif ek vagon sayesinde kepçede 1 ek vagonda 2 ambulansta götürebilirki tabi tramvay,metro ve demiryolu Hat açıklığı olduğundan dolayı tren hattından metro hattına girip ambulansı bile götürebilir! hele yaralı askerlerdede çok işe yarar!

Ağaçlardan veyahut tarlalardan dolayı kamyonların kepçelerin iş makinelerinin giremeyeceği yerlere iş makinesi götürebilir!yangın aracına götürebilir!

Demiryolunda belli bi yerde çökme oldu diyelim!e tarlalardan dolayı veyahut ağaçlardan dolayı iş makineleri geçemiyor diyelim!e o zaman noolacak?

Metro tünelin içinde kaza yaptı diyelim!yaralıları en iyi taşımada kullanabiliriz!metro arızasındada,tramvay arızasında v.s.

Kiralanabilinir!

Onuda yapar,şunuda yapar,her şeyi yapar :D

Bence her istasyonda böyle bi trenin olması gerek diye düşünüyorumki böyle olsaydı Adana'daki lokomotiflerde hiç problem olmazdı!

Tülomsaş yetkilileri bence şimdiden hazırlasın!

Adk System Advertising

Çevrimdışı Muhammed GEMCİ

• Uzman Üye
Ynt: Çok amaçlı Yardım Treni lazım!
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2013 / 16:30 »
Siz projeyi hazırlayın onlar gereğini yapacaktır! ;D
DEMİR YOLLARI REFAH VE ÜMRAN KAYNAĞIDIR. M. Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı yucel_yucel

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Çok amaçlı Yardım Treni lazım!
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2016 / 11:28 »
imdat tek makine hazırlanıp sevki en az 6 dk sürer
kaldıki ekipmanlı bir imdat göndermek en az 15 dk sürer zaten bu zaman diliminde olacak neyse olur.

Bunun yerine sicilli bölgelerde istasyona yakın yerlerde kaçma rampaları yapılması daha sağlıklı olur.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Çok amaçlı Yardım Treni lazım! Benzer Konular

Çok Amaçlı Yükleme/Taşıma Aracı (Video)
Merhaba Değerli Arkadaşlarım,Aşağıdaki linkte, yol kenarındaki nesnelerin taşınmasından, yol kenar düzenlemesine ve hatta kısmi ... Devamı...

Gösterim: 2427 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Aile Yardımı ve Çocuk Yardımı 2 Aylık farkla Martda Ödenecek.
Kamuda eşit işe eşit ücret politikası üzerinde çalışan hükümet, bir adım da 'Torba Yasa' ile attı. Yıllardır aile yardımından ma... Devamı...

Gösterim: 3430 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
İstanbul Cankurtaran'da Yük Treni İle Banliyö Treni Çarpıştı
Cankurtaran'da yük treni ile banliyö treni çarpıştı. İlk belirlemelere göre 10'un üzerinde yaralı var.Halkalı’dan Sirkeci’ye gid... Devamı...

Gösterim: 2538 - Yanıt: 2 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Acil Yardım lÜtfen Yardımcı Olun....
meslek lisei mezunları makinist olabilirmi?? Devamı...

Gösterim: 1914 - Yanıt: 0 - Başlatan:kizilsaman057
Elazığ'da Yük Treni İle Yolcu Treni Çarpıştı
Elazığ'da tren istasyonuna giriş yapan yolcu treni ile manevra yapan yük treninin çarpışması sonucu 2'si makinist, 8 kişi yarala... Devamı...

Gösterim: 2529 - Yanıt: 3 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli