Gönderen Konu: Demiryolculuk Tazminatı  (Okunma sayısı 5609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trenren

• Uzman Üye
Demiryolculuk Tazminatı
« : 08 Şubat 2011 / 00:59 »

hacaılık tazminatı varda ..demiryolculuk tazminatı niye yok....agır şartlarda çalışan tcdd personeline neden demiryolcu tazminatı ödenmiyor...dile dahi getirilmiyor.havacılık tazminatı sendikaların gündeminde...havacılar agır şartlardan dolayı tazminat alırken raycılar da buna dahil edilmeli ve ulaştırma tazminatı olarak  adı da düzeltilmelidir...sendikalar göreve.........

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Demiryolculuk Tazminatı
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2011 / 17:37 »
Yazınıza istinaden Arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre,

Devletin 399 sayılı KHK 26. maddesi ile verdiği "Aynı unvanda ve işyeri şartlarında çalışanlara" EŞİT TEMEL ÜCRETİ Kesmesinler yeter.

Bu konuda 2010/T-28 sayılı YPK Kararının 6. Maddesinin UYGUNLANMAMASI AYIBININ  ortadan kaldırılmasını isteyelim.

Başbakanlığın ve bütün bakanların imzasıyla verilmesini emrettikleri yüksek ve EŞİT temel ücret hakkımızı gasp ettirmeyelim.

Şube Müdür Yardımcısı ve Uzman unvanındakilerde bu temele dayanarak dava açmaktalar. NİHAYET DAVALARI KAZANMIŞLAR. Danıştay personel lehine karar vermiştir. 4 yıl için 25.000 -30.000 TL fark ücreti alacaklarmış.

Uzman, Müdür Yardımcısı ve şef unvanındakiler, eşit eğitim düzeyindeki emsali kadar ücret almalıdır. Eksik alanlar dava açtıklarında kazanacaklardır çünkü Danıştaydan bu konuda olumlu karar çıkmıştır.

Mesela,

Uzman unvanında 4 senelik fakülte mezunu olmak şartıyla, tüm okulların eğitim düzeyi eşittir temel ücretleride eşit olmak zorundadır. Çünkü, aynı ünvanda aynı işi yapıyor.

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2011 / 17:30 »
Ne işi yapıyorlar?
Ben gerçekten de uzman ünvanında olanların ne iş yaptıklarını bilmiyorum,biri beni aydınlatırsa da çok sevineceğim.

Mesela,

Uzman unvanında 4 senelik fakülte mezunu olmak şartıyla, tüm okulların eğitim düzeyi eşittir temel ücretleride eşit olmak zorundadır. Çünkü, aynı ünvanda aynı işi yapıyor.

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2011 / 17:33 »
Devletin 399 sayılı KHK 26. maddesi ile verdiği "Aynı unvanda ve işyeri şartlarında çalışanlara" EŞİT TEMEL ÜCRETİ Kesmesinler yeter.

Bu konuda 2010/T-28 sayılı YPK Kararının 6. Maddesinin UYGUNLANMAMASI AYIBININ  ortadan kaldırılmasını isteyelim.

Başbakanlığın ve bütün bakanların imzasıyla verilmesini emrettikleri yüksek ve EŞİT temel ücret hakkımızı gasp ettirmeyelim.

BTS, MYK Seçimi için Genel Kurul sürecinden sonra bu konuyu ele alacağı ve mücadele başlatacağı bilgisini aldım.

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2011 / 17:47 »
Ne işi yapıyorlar?
Ben gerçekten de uzman ünvanında olanların ne iş yaptıklarını bilmiyorum,biri beni aydınlatırsa da çok sevineceğim.

Mesela,

Uzman unvanının ne yaptığı şimdilik son derece muğlak ama yakın zamanda Kurum ya da kurumlarla beraber memurun işine son vermesinin en büyük aktörü olacak.

Örneği Tarım Bakanlığından verecek olursak,

Tarım uzmanı diye unvanlar oluşturulup maaş olarak da cazip hale getirilip personelin geçmesi özendirilecek ve Kurum özelleştiğinde diğer kurumlarda tarım uzmanı kadrosu olmadığı için memurun geçebileceği herhangibir devlet kurumuda olamayacağından memurluk hayatıda bitmiş olacak.

Kamu kurumlarının ilk satışıda sözleşmeli personele geçilmesiyle mümkün olmuştu..

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

ADAMIN BİRİSİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2011 / 08:45 »
Ne işi yapıyorlar?

Uzmanlık benim gördüğüm, bildiğim; kadarıyla bir torba kadrodur.

Eskilerde ilk okul mezunlarından da uzmanlar vardı.

Uzmanlık; Mevcut İktidarlar tarafınden her hangi bir ünvana, çeşitli  nedenlerle atamasını yapamadığı, yandaşlarına ekonomik olarak katkıda bulunabilmek için verilmiş olan bir bahşiş kadrodur.

Her kamu biriminde olduğu gibi; Bünyemizde de  uzmanlar yer içer yatar ve lojman gibi çeşitli idare olanaklarından da aynı iktidar yandaşı yöneticiler tarafından istedikleri oranda; keyfi bir şekilde yararlandırılırlar.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Demiryolculuk Tazminatı Benzer Konular

Km. tazminatı
 Arkadaşlar ben 5. bölgede  tes şef yrd. olarak çalışıyorum.Yolda çalışmaya çıktığımızda harcırah ya da km yazıyorduk.Ama bu ay ... Devamı...

Gösterim: 18049 - Yanıt: 20 - Başlatan:katenerci
Kaza Tazminatı Kütüphane Olacak
Tazminatı Kütüphane Olacak Meydana gelen tren kazasında yaşamını yitiren öğretmenin TCDD'den alacağı tazminat öğrencilere harcan... Devamı...

Gösterim: 2292 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Memura tazminat başka bahara!
Görevinden istifa eden memurlara ikramiye ödenmesini engelleyen kanun maddesindeki düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi'nin ikinci kez ... Devamı...

Gösterim: 2066 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Demiryolculuk Kültürü
Ondört yaşımda TCDD Meslek Lisesi'ne girmemden bu yana 20 seneyi aşkın süredir demiryolları ve demiryolcularla içiçeyim..Geçmişe... Devamı...

Gösterim: 2730 - Yanıt: 1 - Başlatan:Bülent Karaca
Kıdem Tazminatı / Bakan F. Çelik Açıklaması
 İşçi statüsünde çalışanlar için Kıdem Tazminatı ne anlam taşıyor?Çalıştığı işyerine yıllarını vermiş birisi, emekliliğine gün s... Devamı...

Gösterim: 2467 - Yanıt: 2 - Başlatan:Göçebe (chomez)