Gönderen Konu: DEMİRYOLCUYUZ BİZ  (Okunma sayısı 7819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
DEMİRYOLCUYUZ BİZ
« : 31 Mart 2008 / 00:09 »

Değerli Demiryolcular,
Düşünüyorum da demiryolcuyum demek bazılarımıza neden zor geliyor!
Bizler demiryolcu değil miyiz!
Oysa bakıyorum,TCDD çalışanları kendilerini demiryolcuyum diye tanımlamak yerine şu sendikasındanım,şu dernektenim,şu okulun mezunuyum gibi kimliklerle tanımlıyorlar ve bu tanımlamalar içerisinde demiryolcu kelimesini kullanmıyorlar!
Tamam herkesin bağlı bulunduğu başka örgütler de olabilir ancak TCDD çalışanı olarak hepimizin ortak ve üst kimliği demiryolculuktur ve denmesi gerken de şudur :
DEMİRYOLCUYUZ BİZ

Adk System Advertising

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
Ynt: DEMİRYOLCUYUZ BİZ
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2008 / 23:12 »
Sevgili Trenci;

Sizin bu forum sitesine katkılarınız kesinlikle tartışılmaz. Devamını da her daim beklemekteyiz.
Fakat insanların kendilerini daha iyi tanıtabilmeleri için kullandıkları bu tür ifadelere bence takılmayalım. Bildiğiniz gibi insanlarda aidiyet duyguygusu vardır, kendilerini bir grubun mensubu olarak ifade etmek isterler. Bende zaman zaman bunu yapıyorum. Şu sendikalıyım, meslek liseliyim ve ya cerciyim diyorum. Bunu benimle aynı durumu olmayan insanlar için kendime bir avantaj yaratmak için söylemiyorum. Sonuçta bu forum sitesinde yer aldığımıza göre elbetteki demiryolcuyuzbiz veya biraz genelleyelim de demiryolcu olmayanlara ayıp olmasın, trenseveriz biz.

Saygı ve sevgilerimi sunarım
« Son Düzenleme: 31 Mart 2008 / 23:18 Gönderen: leventdurusoy »
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2008 / 23:26 »
Değerli Levent bey,
Size ve düşüncelerinize saygım büyük ancak ya bu konuda fikir ayrılığı içindeyiz(gayet doğal her konuda fikir birliğimiz olamayacaktır) yada ben asıl vurguyu yapamamışım :
TCDD çalışanlarının kurumsal ortak kimlikleri maalesef ki çok dağınıktır!Yani ortak kimlik bilincimiz bulunmuyor!
Ben de meslek lisesi mezunuyum,benim de dernek,vakıf gibi bağlı bulunduğum örgütlerim var ancak bir TCDD çalışanı olarak benim en üst kimliğim DEMİRYOLCU olmamdır..Bu sitede olduğumdan değil bir TCDD çalışanı olduğum için..
Bir çalışan makinist olabilir,revizör,çavuş,sürvayan,şef,müdür,daire başkanı vs. olabilir ama herşeyden önce bir demiryolcu olması gerekir,yani bu ortak kimlik bilincine ulaşamadığımız takdirde maalesefki sorunlarımızın çözümü yönünde daha da zorlanacağız..
Biliyorsunuz ki TCDD Yönetiminin ilk icraatlerinden biri Kurumsal Kimliğin Standartlaştırılması yönünde oldu ve bu nedenle trenlerimiz,istasyonlarımız vs. tek renge ve tek ambleme boyandı..Bence bu durduk yerde yapılmadı,Kalite Yönetimi'nin gereklerinden biri olduğu için yapıldı..
Demiryolculuk ayrıdır Tren Severlik yada Demiryolu Severlik ayrı kavramlardır,ben kendime demiryolcuyum diyorum..
Aslında bu konu daha önce başka platformlarda da uzun uzun tartışıldı ve fikir birliği sağlanamadı ve hatta demiryolcumusunuz.siz konu başlığı ile burada da tartışıldı..Bence TCDD çalışanlarının en büyük eksikliği ortak kurum kimliğine sahip olamamalarıdır!Neyse fazla uzatmak istemiyorum ancak ileride benzeri konular açıldığında düşüncelerimi daha da net ifade edebilirim..
Saygı ve selamlarla..

Sevgili Trenci;

Sizin bu forum sitesine katkılarınız kesinlikle tartışılmaz.
Fakat insanların kendilerini daha iyi tanıtabilmeleri için kullandıkları bu tür ifadelere bence takılmayalım. Bildiğiniz gibi insanlarda aidiyet duyguygusu vardır, kendilerini bir grubun mensubu olarak ifade etmek isterler. Bende zaman zaman bunu yapıyorum. Şu sendikalıyım, meslek liseliyim ve ya cerciyim diyorum. Bunu benimle aynı durumu olmayan insanlar için kendime bir avantaj yaratmak için söylemiyorum. Sonuçta bu forum sitesinde yer aldığımıza göre elbetteki demiryolcuyuzbiz veya biraz genelleyelim de demiryolcu olmayanlara ayıp olmasın, trenseveriz biz.

Saygı ve sevgilerimi sunarım
« Son Düzenleme: 31 Mart 2008 / 23:31 Gönderen: trenci96 »

cufcuf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2009 / 16:18 »
size katılıyorum arkadaşım nedense ayrılmalar başladı galiba ne yazıkki demiryolcu olmak artık ikinci plana yitildi gibi ben her zaman demiryolcu makinistim demek beni gururlu yapıyor

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2009 / 16:26 »
Ya Nedemek Demiryolcu Kimliğini Gizleyipte Başka Grupların Arkasına Sığınmak Ve O Kimlikten Yararlanmak. Ben Bu Demiryolcuyum Kimliğini Taşımak İçin Bırakın Canımı Ömrümü Yüreğime Takıp Çalıştım. Biri Bana Mesleğin Ne Diye Sorduğu Zaman Ben Göğsümü Gerip Demiryollarında Makinistim Diyorum. Ve Bu Kimlik Bana Aksine Gurur Veriyor. Ölene Kadar DEMİRYOLCUYUZ.BİZ Felsefesiyle Hareket edeceğim Ve Bu Hareketi Sergilemekle Kendimle Gurur Duyacağım Çünkü Ben Bir DEMİRYOLCUYUM... SAYGI VE SEVGİLERİMLE...
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2009 / 16:33 Gönderen: Makinist_26/kenan ÖZCAN »
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

DEMİRYOLCUYUZ BİZ Benzer Konular

YILIN DEMİRYOLU SİTESİ : DEMİRYOLCUYUZ.BİZ
Facebook Demiryolcu Grubu'nda 2 ay devam eden "Yılın Demiryolu Sitesine Oy Verin" Anketinde 7 Aday Site İçerisinde Demiryolcuyuz... Devamı...

Gösterim: 4042 - Yanıt: 3 - Başlatan:demiryolcu
DEMİRYOLCUYUZ.BİZ WEB POTALI AÇILDI.
Değerli Demiryolcuyuz.biz Üyeleri ve Takipçileri,Demiryolcuyuz.biz forumundan sonra sizlere daha çok bilgi ve kaynak sunabilmek ... Devamı...

Gösterim: 2756 - Yanıt: 3 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ