Gönderen Konu: demiryolu demişken :)  (Okunma sayısı 2237 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
demiryolu demişken :)
« : 02 Nisan 2017 / 20:13 »

Siz, siz olun sakın merak etmeyin, soru sormayın, hele ki sakın ola araştırıp, karıştırmayın!

Neden mi?

Neden böyle yapmanız gerektiğine dair onlarca neden sayabilirim ama bence en önemlisi, hele ki içinde yaşadığımız şu günlerde, öğrendiğiniz herhangi bir şeyi eş-dostla paylaşmak isteyebilirsiniz!

Paylaşmakta sorun yok, ama ya sizin 'şöyledir' dediğiniz herhangi bir konuda 'bay herşeyi çokbilmiş' 'böyledir' diye buyurmuşsa  ;D

Ben ve benim gibi dibine kadar Atatürk'çü öğretmenlerin eğitiminden geçmiş olanlar maalesef bu hastalığa yakanmış durumdayız! Merak etmeden, sormadan, sorgulamadan, sürekli daha iyisini araştırmadan duramıyoruz!

İşte yine böylesi bir internet turu sırasında aşağıdaki belgesele rastladım :)

Demiryolu eğitimi alan genç arkadaşlar başta olmak üzere tüm demiryolu sevdalılarına şiddetle tavsiye ediyorum.

Neden?

1. Bir kere, Türkçe seslendirilmiş,
2. Trenlerin kısa bir tarihçesi var,
3. Yük treni işletmeciliği, yönetim merkezinden görüntülerle verilmiş,
4. Son derece kalabalık bir lojistik merkezinde, yerçekiminden yararlanmanın zekice bir buluşu var,
5. Güvenlik önlemlerinde varılan son nokta ve en son (sanırım, Ömer Beye sormalı bence) sistem sinyalizasyon,
6. Bu foruma yazanların neden YHT yerine yük taşıma hatlarına öncelik verilmesi gerektiğinin somut kanıtları,
7. ve eminim benim dikkatimden kaçmış, sizin farkedeceğiniz diğer çarpıcı bilgiler..

Bence oturup, seyredin, seviyorsanız demiryollarını :)

https://www.youtube.com/watch?v=W2KRfXzLm5Y

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

demiryolu demişken :) Benzer Konular

Kıbrıs Demiryolu
Merhaba Değerli Arkadaşlarım.Uzun zamandır Kıbrıs demiryoluyla ilgili, bilgi mahiyetinde bir yazı yazmayı düşünüyordum. Fakat el... Devamı...

Gösterim: 7297 - Yanıt: 5 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Demiryolu TV
Basın Yayın Halkla İlişkiler Müşavirliği son dönemlerde göze batar güzel işler yapıyorlar..Örnek vermek gerekirse ; TRT 1'de yay... Devamı...

Gösterim: 2698 - Yanıt: 2 - Başlatan:Trenci96
Demiryolu Taşımacılığı Çalışması
 Merhaba, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde yürütmekte olduğumuz tez çalışmasında "Demiryolu Taşımacılığını Etkileyen Faktörl... Devamı...

Gösterim: 3160 - Yanıt: 3 - Başlatan:emre erdoğan
İran İkinci Demiryolu/Liman Bağlantısı İçin Demiryolu İnşaatına Başladı
6 Aralık Pazartesi günü İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın Konarak'ta katıldığı bir törenle Umman limanını, ulusal demiryolu hatt... Devamı...

Gösterim: 3163 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Sözleşme demişken :)
Gazete işçiler diye başlık atmış ama haberin içinde sözleşmenin memurlar için yapıldığı anlaşılıyor.Rakamlar, diğer belediyeleri... Devamı...

Gösterim: 993 - Yanıt: 1 - Başlatan:Göçebe (chomez)