Güncel > Demiryolu Taşımacılığı

demiryolu demişken :)

(1/1)

Göçebe (chomez):
Siz, siz olun sakın merak etmeyin, soru sormayın, hele ki sakın ola araştırıp, karıştırmayın!

Neden mi?

Neden böyle yapmanız gerektiğine dair onlarca neden sayabilirim ama bence en önemlisi, hele ki içinde yaşadığımız şu günlerde, öğrendiğiniz herhangi bir şeyi eş-dostla paylaşmak isteyebilirsiniz!

Paylaşmakta sorun yok, ama ya sizin 'şöyledir' dediğiniz herhangi bir konuda 'bay herşeyi çokbilmiş' 'böyledir' diye buyurmuşsa  ;D

Ben ve benim gibi dibine kadar Atatürk'çü öğretmenlerin eğitiminden geçmiş olanlar maalesef bu hastalığa yakanmış durumdayız! Merak etmeden, sormadan, sorgulamadan, sürekli daha iyisini araştırmadan duramıyoruz!

İşte yine böylesi bir internet turu sırasında aşağıdaki belgesele rastladım :)

Demiryolu eğitimi alan genç arkadaşlar başta olmak üzere tüm demiryolu sevdalılarına şiddetle tavsiye ediyorum.

Neden?

1. Bir kere, Türkçe seslendirilmiş,
2. Trenlerin kısa bir tarihçesi var,
3. Yük treni işletmeciliği, yönetim merkezinden görüntülerle verilmiş,
4. Son derece kalabalık bir lojistik merkezinde, yerçekiminden yararlanmanın zekice bir buluşu var,
5. Güvenlik önlemlerinde varılan son nokta ve en son (sanırım, Ömer Beye sormalı bence) sistem sinyalizasyon,
6. Bu foruma yazanların neden YHT yerine yük taşıma hatlarına öncelik verilmesi gerektiğinin somut kanıtları,
7. ve eminim benim dikkatimden kaçmış, sizin farkedeceğiniz diğer çarpıcı bilgiler..

Bence oturup, seyredin, seviyorsanız demiryollarını :)

https://www.youtube.com/watch?v=W2KRfXzLm5Y

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek