Gönderen Konu: Duyan, duyup da umursayan var mı?  (Okunma sayısı 1462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Duyan, duyup da umursayan var mı?
« : 26 Mayıs 2016 / 00:03 »

Aslında her birimiz kendimizce bir şeylerin arkasına saklanmaktayız.

Haber emeğiyle geçinen herkesi ilgilendiren bir haber, çalışan, ücreti hakeden insanların hakettikleri ücreti alamadıkları için başlattıkları açlık greviyle ilgili!

Yanlış anlaşılmasın, Fransa'daki gibi işçi haklarıyla ilgili yapılacak/yapılmış yasal düzenlemeye isyan değil!

Çalışılmış, az/çok, üzerinde anlaşılmış ve hakedilmiş bir ücret var ortada!

İşveren şu ya da bu nedenle bu ücreti ödememiş, ödemiyor!

Hakedilmiş, üzerinde anlaşılmış maaşı alamadıkları için başka çare bulamamışlar, açlık grevine başlamışlar!

Eyy, insanım diyenler,
Eyy hakka, adalete, ahirete, kul hakkına inananlar!

Seyrettiğiniz TVlerde, okuduğunuz gazetelerde (okuyorsanız tabii) bu konuda bir haber var mı?

Yoksa neden yok?

Acun'un uydurma survivor'u (yaşamda kalma, yaşamı sürdürme demektir) daha mı çekici geldi yoksa?

Boş verin onu, bakın ben kanlı canlı gerçek survivor'dan söz ediyorum!
Buradaki her şey gerçek, açlık var, açlık çeken yakını için üzülenler var, ağlayanlar var!
Ve bunların hiç biri yapmacık, sahte, rol icabı değil!

Yeri gelmişken, 'benim polisim' diyenlere sesleniyorum!

Görün bakın sizin polisiniz ne yapıyor?

Neden işçinin hakkını savunmuyor da, borcunu ödemeyen işverenin malını koruyor, bunu bahane edip hakkını arayanları taciz ediyor?

Bu mudur halkın polisi olmak?
...

Medyanın bunu haber yapmamasını geçtim..

Biz, her an kendimizin ya da tanıdıklarımızın başına gelebilecek böyle bir olaya neden arkamızı döneriz?

Neden görmek, duymak istemeyiz?

Görmemek, duymamak, arkamızı dönmek başımıza gelmesini engelleyebilir mi?

İnsanlığımıza neler oluyor?
???

...
Madenci yakınından büyük isyan kamerada: Zehir zıkkım yesinler inşallah

Zonguldak'ta ücret alamadıkları için 85 işçinin geçen hafta başlattığı ocaktan çıkmama ve açlık grevi 7'nci günde de sürdürüldü. Polisin barikat kurduğu maden ocağı önünde bir madenci yakının isyanı kameralara yansıdı. Madenci yakını, "Yazıklar olsun valisine de kaymakamına da bütün milletvekillerine de.O milletvekilleri zehir zıkkım yesinler inşallah." dedi.
...

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/540057/Madenci_yakinindan_buyuk_isyan_kamerada__Zehir_zikkim_yesinler_insallah.html

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter