Gönderen Konu: Elbise Razeletine Son Verilsin  (Okunma sayısı 6450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vmemuru

• Ziyaretçi
Elbise Razeletine Son Verilsin
« : 19 Aralık 2008 / 15:58 »

ya arkadaşlar bu ne biçim yönetim özelıkle malzeme dairsei elbise sözde verılyor hiç kımsenın üzerıne uyumuyor ve kalıtsesz .özelıkle hareket memurlarına verılen pantolunlar piyasada 10 ytl . bence burda çok buyuk bir rant var .

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Elbise Razeletine Son Verilsin
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2008 / 22:17 »
Rezalet olarak adlandirmadan önce bu konuyu Malzeme dairesinde bu işi yapan abimiz Ümit Beye soralım.

Kendisini bu konuda bilgilendirme yapması için foruma çağırdım ve seve seve kabul ederek üye forumumuza üye oldu.

Karşılıklı olarak anlaşılacağına eminim.

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

avniyavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2008 / 11:48 »
rezalet demek hata olur 2008 yılı içinde gelen elbiseler işyerimizde hiç kimseye olmadı mesela ben 56 beden giyiyorum 56 olarak gelen elbisenin içine 1 kişi daha giriyor bunları yapanlar heralde beden no nedir bilmiyorlar onun için rezalet değil düpedüz tcdd yi soyma hepimizi enayi yerine koyma işlemi diyebiliriz

Çevrimdışı halil yigit

• Emektar Üye
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2008 / 12:46 »
Türkiye'de resmi elbise giyme zorunluluğu olan çok sayıda kurum olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ancak:emniyette,belediye zabıtalarında,veya PTT ve benzeri birçok kuruluşlara bakalım,acaba onlar,bu kadar çok sayıdaki ve değişik yerlerdeki personellerini basıl giydiriyorlar,

neden mi:bizlerde de onlar gibi değişik yer ve bölgelerde çalışıldığından.
Onlar bu işi nasıl çözmüşler inceleleyim,bence kafidir.

yeniden bir şey icad etmeye gerek yok..

saygılarımla....

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2009 / 20:44 »
Sayın Genel Müdürümüz forumumuz aracılığı ile resmi elbiseler konusunda yaşanan sıkıntı hakkında bilgi edinmiş olup konunun takip edilmesi Genel Müdürlük ve Daire Başkanlığı seviyesinde talimat vermiştir.

Verilen talimat sonrasında iş elbiseleri yönergesi değiştirilmiş (ünvanlara verilen elbiseler)olup temel sorun olarak yansıyan personelin beden bilgileriyle Malzeme Dairesine bildirilen benden numaraları incelemeye alınmıştır. Yaşanan sorunları çözmek için çalışmalar devam etmektedir.

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2009 / 11:27 »
Aşağıdaki haberde belirtildiğine göre bundan böyle elbise ölçüleri ilgili firma tarafından alınıp dağıtımı da aynı firmaca yapılacakmış..
Güzel bir gelişme,biz okuldayken kurumun terzisi hepimizin ölçüsünü tek tek özenle alırdı ve giysilerimizde hiçbir sorun yaşamazdık..Ancak dikimevi'nin kapanması ve elbise işlerinin piyasaya yaptırılmasıyla birlikte yıllardır aynı sorunlar yaşanageliyordu..Umauyoruz ki,yeni uygulamayla birlikte bir daha benzeri sorunlar yaşanmasın..Ayrıca ölçü alacak firmaya,yanlış ölçü alıp personel tarafından şikayette bulunulduğu takdirde yeniden dikme mükellefiyeti sözleşmeyle garanti altına alınırsa çok daha yerinde olur diye düşünüyorum..
Saygılarla..
İlgili haber :
http://www.turkulasimsen.org/Oku.asp?ID=519

Çevrimdışı yakup

• Uzman Üye
« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2009 / 15:48 »
inşallah konu üzerinde ciddiyetle durulurda bizde palyaço gibi giyinmekten ve her sene ayrı bir kıyafet giymekten kurtuluruz.inanın ben çoğu kıyafetimi dışarıdan kendim alıp giyiniyorum.ama buna da yetkili amirlerimiz kızıyor.ne yapacağımızı şaşırmıştık artık.yanlız ben yinede bir hususu dile getirmek istiyorum.özellikle makinistlere ve katar personeline verilen kıyafetlere arma konmaması.çünkü herhangi bir kaza ortamında yolcuların arasına kamufle olunması açısından çok önemli.yoksa çok personel arkadaşımız galeyana gelen halk veya zarar gören kazazede ya da yakınlarından zarar görebilir.bu konularında sayın genel müdürümüze iletilmesini istiyorum ilgililere duyurulur.selamlar,saygılar.
* İnsan emeğini takdir etmeyen kimseye,insan dememelidir.Çünkü o, hayvana benzer.
* Dürüstlük,doğruluk ve iyilikle ünlenmiş kimseleri,kendine yakın tut ; onlara iş ver.     (Kutadgu Bilig)
*Gayretli çocuğa falaka değil,bir söz yeter.Çünkü herkese dayak ile edep dersi vermek mümkün değildir(Nabi)

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2009 / 15:21 »
Valla Yakup Ustam Bizim Buralara Kıyafet Geliyor Ama İstediğimiz Numaralarda Gelmiyor. 42 Numara Yazıyorum 44 Numara Geliyor. Beden Numaramı Yazıyorum 3 Kişinin Sığacağı Boyda Beden Geliyor. E Ne Yapalım. Bizde Sizin Gibi Dışarıdan Alıp Giyiniyoruz. İnşallah Dikkate Alınırda Adam Akıllı Kıyafetler Giyiniriz. SAYGI VE SEVGİLERİMLE...
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

Çevrimdışı hayrettinsef

• Üye
  • **
« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2009 / 23:54 »
anlamadığım herkese istediği numara gelmiyosa bu elbiseler nereye gidiyo.ben 52 beden kaban istedim 60 bedenin üstünü çizip 52 yazıp göndermişler.

Çevrimdışı teknisyen_32

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2009 / 22:25 »
elbise konusu benim bildigim her sene sürer ben güv. iken hep sonra alırdık yazın kışlık, kışın yazlık oda üstüne göre tam gelirse yeni bir senelik revizör olduk hala bir elbise yok anlamadım diğer kurumlarda en azından adamlara elbise kumaşı ile dikim parası veriliyor bildiğim kadarıyla bizde o da yok yani kurum elbise konusunda ya bitirmek istiyor yada yeterince üstüne eyilmiyor olan yine bizlere oluyor...

Çevrimdışı hayrettinsef

• Üye
  • **
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2009 / 00:21 »
valla ben 20 senelik oldum halaa bir elbise alamadım üzerime olan.bir anket yapsınlar bitireceklerse ben seve seve kabul ederim bize faydası olmayan bir elbise için neden birileri çuvalla kazansın bari para kurumun kasasında kalır

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2009 / 22:15 »
Hayrettin Bey,

Bu sene yeni bir uygulamaya geçildi, ihaleyi alan firma işyerinize sizin ölçülerinizi almaya gelecek resmi kıyafetlerini bu ölçülere göre hazırlıyacaklar. Hazırlanana kıyafetler yine işyerinizde size teslim edilecek. Beden problemi olursa düzeltme yapılarak teslim edilecek.

Güzel bir uygulama değil mi! Bundada sorun yaşarsak sorunu kendimizde aramamız lazım.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı teknisyen_32

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2009 / 19:53 »
Ben yaklaşık 10 sene güvenlikte görev yaptım orda bile elbiseler yazın kışlık, kışın ise yazlıklar gelirdi yani gec gelirdi, şimdi 1,5 senelik vagon teknisyeniyim bir elbise bile verilmedi biz şimdi vagon teknisyenleri TCDD personeli değilmiyiz. Görüyorum makinistler ve tren içi personeller cok güzel elbiseler alıyorlar ve yanılmıyorsam vaktinde alıyor  bu bir ayrım olmuyormu sendikalar bu işe bakmıyormu gerci merak ediyorum :-[

besincetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2009 / 20:30 »
Keşke hiç vermeseler de kendimiz alsak doğru düzgün giyinsek..

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Elbise Razeletine Son Verilsin Benzer Konular

trenlerde sigara işkencesine son verilsin
slmlarsevgili arkadaşlar bilindigi üzere ülkede sigara içme yasagı başlatıldı bunun yanısıra haliyla trenlerdede sigara içme yas... Devamı...

Gösterim: 7995 - Yanıt: 4 - Başlatan:mete_58