Gönderen Konu: Eskişehirde Yeni Dönem  (Okunma sayısı 3633 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
Eskişehirde Yeni Dönem
« : 16 Mart 2009 / 18:20 »

Eskişehirde şimdiye kadar gözümüz hep Konçarlar(52500),Mitsubishi(43000) elektrikli trenlerinin çektiği vagonlarla,22000,24000 yada 33000'lerin çektiği vagon dizilerine alışıktı ve bu lokomotiflerin çıkardığı korna sesleri Eskişehir Gar'a ayrı bir renk katardı ve tüm Eskişehirliler de alışıklardı..
Oysa bugün gün boyunca personları seyrettim ve garda büyük bir sessizlik hakim olduğunu gördüm..43000'lerin getirdiği birkaç tren dışında gün boyu YHT Dizleri ve Kütahya yönlü EMU'lar vardı peronlarda ve ahreketleri esnasında da alışık olduğumuz eski trenler gibi değil çok sessiz,sedasız çalışıyorlardı!..Yolcu seslerini dahi duyabilmek oldukça zordu çünkü YHT'ler 1.peronda değil 2.peronda gidip geliyorlardı ve trenlerin kendisi gibi yolcuları da çok sessizdiler..
Öyle görünüyor ki Eskişehir Tren Gar'da yepyeni bir dönem başladı ve belki de bazılarımız en çok yıllarca basbas bağıran Konçarların,22000,24000'lerin seslerini özleyeceğiz.Kulağımızı çınlatan yolcu seslerinin uğultusunu özleyeceğiz..
Saygılarla..

« Son Düzenleme: 16 Mart 2009 / 19:53 Gönderen: trenci96 »

Adk System Advertising

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
Ynt: Eskişehirde Yeni Dönem
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2009 / 20:27 »
Hayırlısı Olsun İyi Güzelde 22000,24000,33000 liklerin seside olmazsa Olmazlardan Sanırım. Biz Buralarda Daha Çok Duyacaz Bu Sesleri. Biz Daha Tadamadık O Sessizliği. Siz Tadıyorsunuz Yerimize. Amman Dokunmasın :D Tüm Demiryolculara Hayırlı Ve Uğurlu Olsun. SAYGI VE SEVGİLERLE...
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2009 / 16:05 »
Ne güzel darısı, İstanbul'a diyelim.
Bu arada dikkatimi çekti, Bu gün böyle isimli resimde iki farklı hızlı tren mi var ? Yoksa önü ve arkası farklı görünye mi sahip ? Bilgilendirirseniz seviniriz.
Saygı ve sevgiler
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı gelveri91

• Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2009 / 16:56 »
Birisi Hızlı Trenimiz Diğeri Kütahyaya sefer yapan dizel tren setimiz levent hocam
Saygılarımla

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2009 / 12:37 »
 :D
Cahilliğimi verin dostlar. Gerçekten bilmiyordum. Hızlı treni defalarca gördüm inceledim ama raybüs'ü ilk defa gördüm. Görünüşünü de çok beğendim. Hızlı trenle yanyana resmini görünce hangisi daha şık anlamak gerçekten zor.
Sevgi ve saygılar
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Eskişehirde Yeni Dönem Benzer Konular

TRENLERDE İNTERNET DÖNEMİ
TRENLERDE İNTERNET DÖNEMİTCDD, trenlerde internet hizmetini yaygınlaştırıyor. Başkent ve Cumhuriyet ekspreslerinde verilen inter... Devamı...

Gösterim: 2968 - Yanıt: 1 - Başlatan:Trenci96
Avrupa'da Intermodal Taşımacılıkta Yeni Dönem Başlıyor
Intermodes olarak isimlendirilen, intermodal yolcu taşımacılığı ile ilgili 4-5 Şubat 2009 tarihinde Brüksel'de pek çok Avrupa ül... Devamı...

Gösterim: 5372 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Bir Dönem İsviçre Demiryollarında Kullanılan Elektrikli Buharlı Lokomotifler
İsviçre Demiryollarında bir dönem, manevra amaçlı kullanılan buharlı lokomotiflerin bazılarına, elektrikle suyu ısıtıp, buhar el... Devamı...

Gösterim: 3805 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
ÜLKEYİ DEMİRAĞLARLA ÖRME ŞAMPİYONU ATATÜRK DÖNEMİDİR
 ÜLKEYİ DEMİRAĞLARLA ÖRME ŞAMPİYONU ATATÜRK DÖNEMİDİR             Cumhuriyet kurulduktan sonra ülke sınırları içinde Osmanlı dev... Devamı...

Gösterim: 2304 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
1923 - 1939 DÖNEMİ DEMİRYOLLARIMIZ
1923 - 1939 DÖNEMİ DEMİRYOLLARIMIZ                                  Dr. AHMET ERHANYÜKSEKCUMHURİYET DEVRİNDEN ÖNCEKİ DURUM Cumhu... Devamı...

Gösterim: 2010 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ