Gönderen Konu: Evde çalışan memurlar geliyor!  (Okunma sayısı 4109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Evde çalışan memurlar geliyor!
« : 13 Kasım 2012 / 10:53 »

Özel sektörün ardından memurlara da esnek çalışma modelinin uygulanması öngörülüyor.

Düzenleme hayata geçerse kamu kuruluşlarında ‘home office’ dönemi başlayacak. Part time personel çalıştırılması da gündemde.

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU’NDAKİ DEĞİŞİKLİKLER NETLEŞİYOR

Milyonlarca memurun ve memur adayının merakla beklediği 657 sayılı devlet memurları kanununda yapılacak değişiklikler netleşmeye başladı. Bu çerçevede, yapılacak düzenlemede, özel sektörün ardından memurlara da esnek çalışma modelinin uygulanması öngörülüyor. Düzenleme hayata geçerse, kamu kurumlarında home ofice dönemi başlayacak. Halen hazırlıkları devam eden kamu personel rejiminin değiştirilmesine ilişkin çalışmalarda, memurların özlük ve sosyal haklarının yanı sıra, çalışma saatleri de masaya yatırıldı. Çalışmalar esnasında, trafik sorununa çözüm getirmek, kamu personelini daha verimli çalıştırmak  ve güvenlik sorununu nedeniyle hizmet götürülemeyen vatandaşlara hizmet sağlamak amacıyla esnek çalışma modelinin kamuya da uygulanması kararlaştırıldı. Düzenleme öncesinde, Avrupa ülkelerindeki örnekler incelendi. Yapılan incelemede, birçok Avrupa ülkesinde, kamu kurumlarında değişik esnek çalışma modellerinin uygulandığı görüldü. Uygulamalar doğrultusunda Türkiye için de bir esnek çalışma sistemi oluşturulması öngörüldü. Düzenleme öncelikle, pilot olarak bazı kamu kurumlarının bazı illerdeki birimlerinde uygulanacak. Başarı sağlanması durumunda, diğer kamu kurumlarına ve tüm illere de yaygınlaştırılacak.

Üç alternatif üzerinde duruluyor

Uygulamaya geçilmesi planlanın esnek çalışma modelinde, kamu personelinin nasıl çalışacağı henüz netleşmedi. Ancak konuyla ilgili olarak değişik alternatifler üzerinde duruluyor. Bu alternatiflerin başında, mesai saatlerinin değiştirilmesi yer alıyor. Örneğin, esnek çalışma modeli ile 08.00 olan mesai saati başlangıç saatinin 10.00’a çekilmesi ve bitiş saatinin de ona göre ayarlanması öngörülüyor. Bu sistemde de memurlar, yine haftada 40 saat süreyle çalışacaklar. İkinci olarak üzerinde durulan alternatifte evden çalışma sisteminin getirilmesini içeriyor. Birçok işleminin bilgisayar ortamında yapıldığına dikkate alan uzmanlar, bazı bölümlerdeki kamu görevlilerin işlerini evlerinden yapabileceklerini belirlediler. Ancak burada kontrolün nasıl sağlanacağı konusunda bazı endişeler var. Üzerinde çalışılan üçüncü alternatif ise kamu kurumlarında da part-time personelin çalıştırılmasını kapsıyor. Bu alternatifte iş yoğunluğunun arttığı saat dilimlerinde part time personel çalıştırılması öngörülüyor. Tüm bu alternatiflerin hepsi sivil taraflarla da masaya yatırılmasının ardından hayata geçirilecek.(STAR)

Kaynak: http://finanshaber.mynet.com/detay/ekonomi/evde-calisan-memurlar-geliyor/82539
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Evde çalışan memurlar geliyor!
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2012 / 11:01 »
Yazıda "... Uygulamaya geçilmesi planlanın esnek çalışma modelinde, kamu personelinin nasıl çalışacağı henüz netleşmedi." denilmekte
Sizce nasıl bir çalışma şekli olabilir.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2012 / 13:53 »
 ;)

Şu bankamatik maaşlı memurlar var ya..

Hani eşleri türbanlı, kendileri badem bıyıklı...

Hani işyerine maaş almaya bile gelmeyenler...

İşte onlara kılıf hazırlanıyor  ;D

Neden böyle düşünüyorum derseniz...

Adam bilgisiz ama amir olmuş...

Özel yaşamında mutsuz, ezik...

Ama elinde yetki var veya o öyle zannediyor..

Ezik adam ne yapıyor? Evlenme iznini VERMEM diyor  ;D

Neyi, nesini tatmin ediyor bilinmez ama çalışma arkadaşına 'eziyet' (gavurcası mobbing) edebiliyor..

Şimdi bu adama bağlı, evden çalışan memur olabilir mi?  ;D

Bir an düşünün, bilgisayardan anlamaz, anladığı soliter oynamakla sınırlı..

Bu amir, bu zavallı nasıl denetleyecek memurlarını?

Yazık değil mi ama  ;D

İşte bundan ötürü, bankamatik memurlarıyla sınırlı kalır bence..
...
 ;D

Düşündükçe aklıma geliyor bazı sahneler...

Evden, internetten herhangi bir konuda başvuruyorsunuz...

Hata veriyor ..

Yeniden yazıyorsunuz tüm bilgileri, 'enter'..

Takılıp kalıyor ekran  >:(

İşin kötüsü kime küfredeceksiniz ;)

vs vs..
..

Eğer olursa, iddiaya girerim, sakinleştirici satışları artacaktır!

Ama öyle de böyle de, değişen günümüz koşulları teknolojik yenilikleri dayatıyor :)

En iyisi bir an önce başlamak ve yol almak..

Saygıyla,

avniyavuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2012 / 08:41 »
sayın chomez "Hani eşleri türbanlı..." sözünüz için sizi inanmasanızda toplumun bazı değerlerine saygılı olmaya davet ediyorum ..........

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2012 / 14:27 »
 :)

Sayın Avni Yavuz,

Toplumun değerlerine saygı duymadığımı da nereden çıkardınız?

Yazıyı bütün halinde değerlendirirseniz, toplumun değerleriyle benim değil, hem eşine türban taktırıp hem de 'tüyü bitmedik yetimin' hakkını kasıla kasıla yemekte beis görmeyenlerin 'dalga geçtiğini' göreceksiniz!

Üstelik tanımlama badem bıyıklı diye devam ediyor..

... inanmasanız da..

Bunu nereden çıkardınız?

Badem bıyıklı ve eşi türbanlı bankamatik soyguncularına/utanmazlarına söz söyledim diye mi?
...
İnancımı sorgulamayı geçin bir kalem,

Eğer illa da inançları sorgulamak isterseniz, neden islamiyetin egemen olduğu ülkelerin bir kısmının çok zengin diğer bir kısmının açlıkla boğuştuğu üzerinde düşünün derim!

O nedenle inançları, dinsel inançları sorgulamayı geçiniz, ben sorgulamıyorum, eleştirmiyorum, hafife de almıyorum!

Ama dinsel ya da toplumsal motifleri kullanarak insanlar sömürülüyor ise, ve bu tekrar tekrar oluyorsa...(Banker Kastelli ile başlayıp Deniz Feneri ile süren)

Ben sömürenleri eleştiririm de dalga da geçerim :)

Sömürülenler için ise sadece 'Allah akıl fikir versin' derim...
...

Geçin bunları bir kalem...

Yazdıklarımın özüne ilişkin diyeceğiniz var mı?

Onları alayım...

Toplumun inançları, değerleri gibi bahaneleri uzun yıllar siyasiler kullandı, dolayısıyla eskidi artık!

(Aslında iyi bir konuya değinmişsiniz, üzerinde uzun uzun sohbet edilebilecek, gerçekte toplumun değerleriyle kimlerin nasıl oynadığını konuşmak isterdim, ama yeri burası değil!)

Saygıyla,

demirtravers

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2012 / 22:04 »
chomez arkadaşım ne demek istediğini tam olarak anladım kardeş. ve tek kelime haklısın.
chomez ne inançları sorguluyor, nede inananlara saygısızlık ediyor.
sürgiden hayatında inancı gereği yaşayan insanlar eli öpülesi saygıyı hakeden insanlardır.
ama bu iktidar döneminde,birden Allahı, imanı hatırlayanlar yokmu,,ooooooooooooo
o kadar çok ki, sadece etrafınıza bakmanız ve görmeniz yeter. görmek isteyenlere..

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Evde çalışan memurlar geliyor! Benzer Konular

gişe memurları sorunlu
Tcdd de gişe memuru olarak çalışan biri olarak iş ile ilgili sorunu buraya yazmamdaki neden aktif olarak sorunlarımızı anlatabil... Devamı...

Gösterim: 2783 - Yanıt: 0 - Başlatan:erkendirci
Memurların 17 yıllık disiplin cezalarına af geliyor
  Memurlara disiplin müjdesi... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hazırlıklara başladı. NTV'nin haberine göre 1 Ocak 1995 ile... Devamı...

Gösterim: 2184 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik Değişti
"Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayımlan... Devamı...

Gösterim: 1842 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Memurların iş güvencesi kalkıyor
Tek başına iktidara gelen AKP’nin ilk iş olarak Devlet Memurları Yasası’nı değiştireceği belirtildi. Seçimden önce özellikle ça... Devamı...

Gösterim: 3981 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
TCDD memurlarına duyurulur :)
Kurumda çalışan memur arkadaşların maaşlarını bilmiyorum.Aşağıda bir toplu sözleşme haberi var.Haberin yayınlandığı gazetede oku... Devamı...

Gösterim: 772 - Yanıt: 0 - Başlatan:Göçebe (chomez)