Gönderen Konu: EYBIS - Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemi Projesi  (Okunma sayısı 6309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi

EYBIS - Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemi ProjesiKapsam,

Bilgisayarlı Bilet Satışı ve Yer Rezervasyonu sistemi, T.C. Devlet Demiryolları işletmesinde bilet satış, iade/değişiklik, yer rezervasyon ve danışma işlemlerinin merkezi yapıda internet ve intranet üzerinden gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Genel Bilgiler:

• 365 TCDD İşyeri,
  • 877 PTT,
  • 196 Acente,]
  • İnternet
  • Çağrı Merkezi (4448233)
  • Trenmatikler üzerinden,
  • Bilet Satış, Bilet İade,Rezervasyon ve Danışma işlemleri yapılmaktadır.
Uygulama Modülleri:
Sistemin sağladığı işlevler kullanıcı tiplerine göre aşağıdaki gibi gruplanmıştır:
  • Gişe Modülü
  • Çağrı Merkezi Modülü
  • İnternet Kullanıcısı Modülü
  • Acenta Modülü
  • Trenmatik Modülü
  • Büro Modülü
  • Süpervisör Modülü
Diğer detayları ekteki sunumda bulabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012 / 23:27 Gönderen: Demirkanat / Kürşad YAVUZ »
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı TTrenren

• Pasif Kullanıcılar
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: EYBIS - Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemi Projesi
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2012 / 22:21 »
teşekkür ediyoruz..........genel anlamda yeni sistemle ilgili bilgimiz oldu

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2012 / 09:09 »
Rica ederim Ahmet Bey.

İyi çalışmalar dilerim.

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Hayyam

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2014 / 22:35 »
Ben konuyu size şöyle izah edeyim; TCDD sürekli değişti yenilendi çok güzel bu yeni bilet sistemi de 01/02/2014 devreye girdi bi takım aksaklıklar sorunlar yaşansa da olsun bunlar normal şeyler. Benim asıl merek ettiğim bur da YHT Seyahat Kartları olanlar bu yeni bilet sisteminden internet üstünden kendi biletlerini kesme özelliği verilecek mi verilmeyecek mi. En azından kendi biletimi keser gişelerde boştan yere beklemez veya trenlerde yer kaldı mı kalmadı korkusu olmaz içimizde kimimiz bazen işlerden dolayı geç çıkıyor ve treni kaçırıyoruz malümdür bildiğiniz gibi almış olduğumuz bilet elimizde kalıyor iadesini yapamıyoruz. Ama bizlere bu yeni bilet sisteminde internetten kendi biletimizi kesme ve çıktısını alma özelliği verilirse bu sorunlar ortadan kalmış olur diye düşünüyorum tüm YHT Seyahat kart sahipleri adına. 3 gündür ANJARA GARDAN bilet almaya çalışıyoruz yoğun bir kalabalık var sizlerinde bilgisi vardır bu konuda. Bu gün erkenden Polatlı Hızlı Tren Garına gittim ve bu bilet olayını çözdüm 1 haftalık alarak ama aldığım biletlerden Ankara dönüşünde işten dolayı veya trafikten dolayı kaçırmam durumunda bu aralar ( yada hep ) madur olacaz. Ama bu sisteme biz YHT Seyahat kartı sahiplerini bi nebze rahatlatmak için bi ekleme olursa bu sorun hayatta yaşanmayacağını düşüyor ve çalımlarınızda başarılar diliyorum...

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2014 / 12:35 »

Yer ayırdım diyelim.Biletimi nasıl alacağım.Bunu merak ediyorum.Yazacıdan kendim çıktı mı alacağım. yoksa gişeye gidip biletimi

oradan mı alacağım. saygılarımla.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

EYBIS - Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemi Projesi Benzer Konular

TCDD bilet satış sistemi işlemiyor
iyi niyetle yapılan gereklide olan bu sistem ne yazıkki işlemiyor.işliyor gibi görünüyor ama kör topal gidiyor gişe memurlarını ... Devamı...

Gösterim: 3138 - Yanıt: 3 - Başlatan:SüleymanGocuman
elektronik ray devreli hemzemin geçit sistemleri
tesisler servisinde elekktronik ray devreli hemzemin geçit sisteminde çalışan arkadaşlar ben 4. bölgedeyim mıntıkam 215 KM hemze... Devamı...

Gösterim: 3313 - Yanıt: 1 - Başlatan:avniyavuz
EYBİS(elektronik bilet satış sistemi) projesine öneriler
       İtalya’da demiryolu (tren) ulaşımıyla ilgili bilgiler:Bilet alarak trene binme ... İtalya’da ulaşım çoğunlukla trenle sağ... Devamı...

Gösterim: 10659 - Yanıt: 14 - Başlatan:trenren
Dünyanın İlk Ticari Yolcu Taşımacılığının Yapıldığı Monoray Sistemi (1888-1924)
İrlanda'nın Listowel-Ballybunion kasabaları arasında çalışan  Lartigue monoray sistemi 1 Mart 1888'de hizmete başladı. 17km'lik ... Devamı...

Gösterim: 2477 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Şehiriçi Raylı Sistemle İstasyonda Durmadan Hızlı Trene Yolcu Aktarma Projesi
Değerli arkadaşlarım,Hızlı trenlerde, ara istasyonlarda durulması önemli bir zaman kaybı olarak görülüyor. Çoğu şehirde bulunan ... Devamı...

Gösterim: 2431 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli