Gönderen Konu: farklı hızlar  (Okunma sayısı 2193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
farklı hızlar
« : 09 Şubat 2013 / 11:47 »

Geçen hafta Çukurova mavi ile Adanaya gidip Toros ile Konya ya geçtim.Vagonlardaki araç hızına baktım Mavi  ortak yol olan Ulukışla Adana arasında 70 yada 80 le giderken aynı yolu Toros 40 yada 50 ile geçti. Her ikisindede 22000 lik loko vardı.Anlamadıgım şu. Eger gidilen yolun hız limiti 80 ise tren neden 60 hız ile gider. Görevliye sordum arızamı var diye hayır verilen hız limiti bu kadar hatta erken gittigimiz için makinist yavaşlamak zorunda kalıyormuş.Bunun mantıklı bir açıklaması vardır sanırım. Ama benim mantıgım yaşadıklarımı hiç anlamadı.Treni neden yavaşlatırız.Eger yol bozuluyor deniliyorsa o zaman yolları yenileyelim ve bir daha tren çalıştırmayalım. Yollar hep yeni temiz saglam kalsın.saygılar

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

farklı hızlar Benzer Konular

Avrupada Hızlı Tren Hatlarının Hızlarına Gösteren Harita
Link: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/07/High_Speed_Railroad_Map_Europe_2008.gif Devamı...

Gösterim: 18227 - Yanıt: 6 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Şehir İçi Raylı Ulaşımda Farklı Bir Araç Tram-Train
Merhaba Değerli Arkadaşlarım. Gelişen elektronik cer kontrol sistemleri sayesinde, enerjinin verimli kullanılmasının yanısıra, d... Devamı...

Gösterim: 5226 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Hırsızlar YHT Hattındaki Katener Ağırlıklarını Çaldı
Hırsızlar tren kablolarını çaldı:Hırsızlar, önceki gece yarısı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) ait enerji tell... Devamı...

Gösterim: 2609 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Yenilenen Demiryolları,artan hızlar ve bu sayede kazanılan vakitler?
Arkadaşlar yenilenen tüm demiryolları ve nerde ne kadar vakit kazanmışız bunlar bi yazılsa?Örneğin sivasla malatya arası yol yen... Devamı...

Gösterim: 2206 - Yanıt: 1 - Başlatan:__SHERiFF___