Gönderen Konu: Fazla mesailer hk..  (Okunma sayısı 7597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

besincetin

• Ziyaretçi
Fazla mesailer hk..
« : 25 Temmuz 2009 / 17:42 »

Benim merak ettiğim bir konu var.. Kurum bize neye göre fazla mesai yaptırıyor?? Haftada 40 saati doldurduktan sonra ben fazla mesai yapmak istemiyorum diyebilirmiyiz?? Yazın çoğunlukla 12/12 çalışıyoruz. TMİ de bu süre daha da uzuyor.. Bize 1 ayda ya da bir yılda yaptırılabilecek maximum fazla mesai süresi ne kadardır?? İdare bizi sürekli 12/12 çalıtırabilirmi?? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yorumları bekliyorum..

Adk System Advertising

machinists

• Ziyaretçi
Ynt: Fazla mesailer hk..
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2009 / 13:24 »
Merhabalar.Bende aynı şeyi merak ediyorum mantıken fazla mesainin kişinin isteği doğrultusunda yaptırılması gerekir ki diğer kurumlarda böyledir.Aylık mesaimizi doldurduktan sonra fazla mesai yapmak istemiyorum dediğimiz zaman ne gibi sonuçlar doğurur bende merak ediyorum net bilgisi olan arkadaşlar bizleri bilgilendirirse çok mennun olurum. Tüm arkadaşlarımıza iyi çalışmalar dilerim .

Çevrimdışı cantekin

• Emektar Üye
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2011 / 13:34 »
12-12 çalışma sistemi yani ikili vardiya tamamıyla unutulmalı. İnsanlık dışı olan bu çalışma sistemiyle yıllardır robotlaştırıldık. Nöbetten çık uyu uyan nöbete git. Uyumak ve nöbet tutmaktan başka bir şey yapılamayan bu sistemi uygulayan tek kurum biz kaldık. Umarım bizlerinde insan olduğunun farkına varırlar.

Çevrimdışı TTrenren

• Pasif Kullanıcılar
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2011 / 13:59 »
mesai yapmak istemiyorum deme şansı yok.saati 1,125 tl para alıyorsun yapacaksın mantıgı içinde mesai yaptırılmaktadır.böylece 3 kişinin yapacagı iş 2 kişi üzerine yıkılmakta.bir kişi tasarruf saglanmaktadır (bazen bir kişi iki kişilik çalıştırılır bu ne demek:bir kişi iki kişinin işini yapar ancak iki kişilik maaş almaz 150-200 tl ye çalışır ,devlet 200 tl  vererek bir kişiyi iki kişilik çalıştırır).her ünvan için geçerli degil tabi bu durum. Gişe memuru,hareket memuru,ttm gibi ünvanlara zorla yaptırılır.seçme hakkı yoktur.makinistler de ise büyük çogunlugu gönüllü yapar çünkü onlar mesaiden degil km tazminatı esas aldıkları.geri kalan personelde mesai sorunu  pek yoktur, varsa bile lokal şeylerdir.ancak yukarıdaki ünvanlara sistematik bir uygulama şeklidir zorunlu mesai.Gişe memuru saati 1,25 tl den sınırsız mesai yaptırılabilirken şirket elemanı gişe personeli saati 9,00 tl den ayda 24 saati geçmeyecek mesai yaptırılır sözleşmeleri geregi.1 mayıs,19 mayıs gibi tatil ve bayramlarda günlük 48,00tl ekstra ödenir. 
                                  24x9=216 mesai ücreti
   1mayıs+19mayıs     2x48=96 bayram tatil ücreti
   mayıs 2011 de    mesai ve bayram parası toplam    = 216 + 96 = 312 tl mayıs ayında alınan ekstra.
    TCDD Gişe memuru 24x1,25= 30tl      aradaki fark 10 kattan fazla . bunada adalet denir.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2011 / 14:10 Gönderen: ahmetyalcın »

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Fazla mesailer hk.. Benzer Konular

FAZLA MESAİLER
Kurumumuzda çalışan sözleşmeli personel bazı özel hükümler hariç 657 sayılı memur mevzutlarına tabidir ve fazla mesai ücretleri ... Devamı...

Gösterim: 5859 - Yanıt: 6 - Başlatan:Trenci96
Fazla Mesailere 20 Kuruş Zam Yapıldı!
Ülkemizdeki tüm memurların ve tabi bizlerin de gözü aydın :2009 Fazla Mesai ücretleri belli olmuş ve buna göre daha önce 90 kuru... Devamı...

Gösterim: 3543 - Yanıt: 6 - Başlatan:Trenci96
2010'da en fazla yatırımı TCDD yapacak
KAMU İktisadi Teşebbüsleri ve bağlı ortaklıkları 2010 yılında 7,3 milyar lira yatırım gerçekleştirecek. Kamu İktisadi Teşebbüsle... Devamı...

Gösterim: 1945 - Yanıt: 1 - Başlatan:SüleymanGocuman
Fazla Mesai tarihe karışıyor
Akaryakıt, elektrik, doğalgaz ile alkollü içeceklere yapılan zamlarla bütçe açığının faturasını halka ödeten devlet şimdi de kam... Devamı...

Gösterim: 2268 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
İstanbul’da Sel Felaketinden En Fazla Etkilenen ..
İstanbul’da Sel Felaketinden En Fazla Etkilenen Ulaşım Sektörüİstanbul’un Bilimden Uzak Ranta Dayalı Çarpık Kentleşmesinden En F... Devamı...

Gösterim: 739 - Yanıt: 0 - Başlatan:Göçebe (chomez)