Gönderen Konu: forum kullanımı hakkında  (Okunma sayısı 3288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avniyavuz

• Ziyaretçi
forum kullanımı hakkında
« : 03 Temmuz 2010 / 14:11 »

tüm demiyolu çalışanlarına,demiryolu sevenlerine,tüm emektarlarına selamlar olsun
son günlerde bakıyorum forumumuzda pek hareketlilik yok 3 günde 5 günde 1 yeni konu ne oldu demiryolculara üzerimize ölü toprağımı serpildiki ses seda yok hani nerede levent beyler atalay beyler trenci 96 yakup beyler hiç bir haber yok paylaştıkları konuları sevsekde sevmesekte bizler demiryolcuyuz arkadaşlar Türkiye Cumhuriyetinin en büyük kuruluşu en büyük ailesiyiz haydin hep beraber canlanalım mı nedersiniz!!!!!!!!!

Adk System Advertising

Çevrimdışı ATALAY

• Uzman Üye
  • İNSAN; OKUR, DÜŞÜNÜR, ÜRETİR, PAYLAŞIR
Ynt: forum kullanımı hakkında
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2010 / 22:16 »
sn Avniyavuz  arkadşımızın,formdaki duraklamalarla ilgili sitemini haklı buldum.. Bahane bol ama  sitedeki konular arkadaşlar unutulmadı sadece ara verildi.Belki yaz sicaklarının etkisi yada tatil dönemi sebebiyle firsat bulunamamıştır.İnanıyorumki yazı yazılmasada çok arkadaşım hergün siteye girip yeni birşey varmı diye bakıyordur.Bende avni bey gibi ,çalışanlardan iyi haberler,yeni üyelerden de sorular bekliyoruz Hepimiz kurum  verimnin başarılı çalışmya bağlı olduğunu biliyoruz.Yine biliyoruzkibazı yöneticilerin adeletsizliği ve yetersizliği;çalışanların üstün gatretleriyle telafi ediliyor.Siteye yazı yazanların tek talebi de ;yöneticilerin de başarılı ve adil olmalarıdır..Her kaza  ve her hatalı işlem hepimizi üzer,Her olumsuzluk;ÖNCE DEMİRYOLU diyenlerin uykularını kaçırır .İdarecilerimizin de aynı duyarlılığı göstermesi gerekir.Bu sitede yazılan her  idari/teknik konulardan yöneticilerde yararlanmalıdır..İşte bu sitemiz/formumuz doğruları yanlışları eksiklikleri  daha çok dile getirmeli ,müphem olan konuları açıklığa kavuşturmalıdır..Stemizin mevcudiyetinden haberdar olmayan demiryolculara ulaşmamız lazım.Site yöneticilerimiz ,demiryolu ile ilgili sitelere  sitemizi tanıtıp ,  yararlanmalarını destek vermelerini  isteyebilir..Bu sitemiz ;partiler /sendikalar üstü,çamur atmayan, dedikodu yapmayan fikir üreten/beyan eden bir yer olduğuna göre ,fikirlerimizi sergileyip yeni elamanlara şevk,gayret başarı sağlatmalıyız..sevgilerimle
İNSAN; OKUR,D ÜŞÜNÜR, ÜRETİR, PAYLAŞIR

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: forum kullanımı hakkında
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2010 / 12:22 »

Kurumsal Kaynak Yönetimi bünyesinde alınana Yeni E-posta Sunucu çalışmaları olduğundan son zamanlarda foruma tam katılamadım.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, demiryolcu olarak gördüğüm ve demiryolu bilgisine güvendiğim bilgi ve tecrübe sahibi abilerim ve kardeşlerime bizzat giderek bilgilerini biz demiryolcuyuz.biz ailesi için paylaşmalarını istedim. Bununlada kalmadım tanıdığım tüm emekli büyüklerime forumumuzda fikirlerini ve deneyimlerini paylaşmalarını daistedim. Bununlada yetinmedim, sendikalarıda elimden geldiği kadar bilgilendirdim ve bizimle olmalarını istedim. Hatta dahada ileri giderek siz demiryolcu ailesinin doğru bilgiye ulaşması için kimi arkadaşlarıma uzmanlık konularında yazmaya zorladım.

Şuan geldiğimiz noktaya bakarsanız katılım konusunda bence çok yetersiziz. Bunun sebeplerinden bir kaçını gördüğüm kadarıyla sizinle paylaşayım.

Sıkıntılarımız;

• İnsanlar fikirlerini paylaşayı tercih etmiyorlar. Belki istemediklerinden belkide yazı olarak ifade etmenin sıkıntısını yaşıyorlardır.
  • Edindiğim bilgilere göre TCDD Makamı bazı arkadaşlarımızın yazılarından son derece rahatsız olmuşlar ve Genel Müdürümüz bulun bu insanları diye talimat vererek uyarma yoluna gitmiş. Mesela vekaletler konusu. Ne yazık ki Makamımız eleştirilmeyi sevmiyor.
          Hatırlarsanız benide TCDD ve AKP yönetimine bildirecekleri yönünde tehdit etmişlerdi.
  • Gerçek adını kullanmayan forum üyesi arkadaşlarımız isimleriyle üye olan arkdaşlarımızı ve bizi dahil ağır eleştirmişlerdi. Buda bu arkadaşlarımızın yazma konusunda isteksizliğe itti. Buna çözüm için ileride gerçek ad kullanımına geçebiliriz.
  • Bazı arkadaşlarımız bizden ayrılıp yeni bir forum kurdu. Fikirlerinimizi toplu olarak paylaşmayı tercih ederdik ama ayrı bir platformda paylaşmak istediler saygı duyuyoruz. Ne varki bizim forumumuz sadece demiryolculuğu konuşurken onlar her konuya girerek genel bir forum haline geldiler.
  • Forum Yönetimi olarak bizimde hatalarımız olmuş olabilir. Kişisel birikimimiz yetersiz kalmış olabilir. Ama sizden gelen önerileri herzaman değerlendirmeye çalıştık. Sizlere daha fazla bilgi verebilmek için öncelikli amacım kendimizi bu demiryolculuk alanında dahada geliştirmek.
Forum olarak başarılarımız;

• Sedece demiryolculuk alanında kendi kendimizi geliştirecek fikirlerimizi paylaşacak ortam edindik.
  • TCDD nin özverili çalışanlarının sesini Makama ulaştırmayı başardık. Artık çalışanların sıkıntıları aracısız olarak, saptırılmadan takip edilebilmektedir.
  • Personelin yaşadığı sorunların bir kısmının çözümünü sağladık. Mesela, elbilseler konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle sistem tamiyle değişti.
  • TCDD Üst Düzey Yöneticileri, çalışanların fikirlerini ve düşüncelerinin birinci ağızdan öğrenme ortamı buldular.
  • Doğru şekilde kullanılmak istenirse Kurumumuzu geliştirecek geri beslemeler edilnilmiş olacaktır.
  • TCDD Sivil Toplum Örgütlerinin çalışanların sorunları hakkında bilgi ve ilgi sahibi olmalarını sağladık.
         Kücük bir anı. Bir gün BTS Yöneticilerinden Ali Kitapçı arkadaşımızın yanında otururken bir telefon geldi ve     forumda yazan promosyon yazısını sordu ve forumuda okuyan yöneticiler MYK'da promosyonları izleme kararı aldı.

Amaçlarımız;

• Tarafsız, dürüst, düşünen ve paylaşan bir ortam sahibi olmak.
  • TCDD geliştirecek düşünceleri paylaşmak ve yaymak.
  • TCDD personelinin günlük hayatında ne varsa imkanlar çerçevesince buradada bulmasını sağlamak.
  • Düşünceleri yaymakta etkin ve sonuç alıcı olmak.
  • Haklarınmızı tüm demiryolcuların öğrenmesini sağlamak.
  • Sanal Ortamda mücadele gücü oluşturmak.

Onutulmamalıdır ki, herşeyi bilirleyecek olan  dürüst ve paylaşımcı kişisel katılımdır.

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter