Gönderen Konu: GÖREVDE YÜKSELME SINAVI HAKKINDA  (Okunma sayısı 3049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mete10

• Yeni Üye
  • *
GÖREVDE YÜKSELME SINAVI HAKKINDA
« : 02 Ekim 2009 / 21:22 »

S.A Demiryolcu arkadaşlarım benim paylaşmak istediğim konu kurumumuzda yapılan görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavları ile ilgili en son yapılan yol sürveyanlığı sınavına girdim buradaki yanlışlık şu sınava daha önce başka sınavı kazanıp göreve başlamış hatta kursunuda görmüşler ama daha bir yıl bile olmadan açılan yeni bir sınava girmeleri yani bu  kanundamı bir açık var anlamadım bu iş kısır bir döngüye dönüşmüş durumda bir sınavı kazanıp o görevi kabul eden en az 5 yıl bu görevde çalışmalı bu şekilde hem devletin parasıda çarçur oluyor hemde diğer arkadaşlarında hakkı yeniyor. Örnek geçen yıl revizör yrd sınavını kazanıp işe başlayan en az 20 arkadaş yol sürveyanlığını kazandı ve şimdi tekrar tayin tekrar kurs bunuda beyenmezlerse yeni sınavlarda açılacak yine girme hakları var bence  bu işte bir hata var bu konunun düzeltilmesini canı gönülden istiyorum ve fikirlerinizi bekliyorum.

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: GÖREVDE YÜKSELME SINAVI HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2009 / 22:37 »
Kariyer yönetimi eksikliğini nasıl anlatırım derken yazınız bu konuya güzel bir örnek oldu.

Aslında personel dairesinin en önemli görevi norm kadro yapmak ve kariyer yönetimi uygulanmasını sağlamak. Personel özlük işlerini zaten daireler kendileri tutuyorlar.

Forumumuzda Demiryolu Meslek Lisesi öğrencileri için bazı yazlar çıktı ve bunlardan bir taneside "kandırılmış çocuklardı". Kandırılmış denmesinin en büyük nedeni ise kariyer yönetiminin olmaması. Eğer Kurumda kariyer yönetimi olsaydı kimse kimseyi kandıramıyacaktı. Bu çocuklar, ben şu olabilecem diyeceklerdi ve ona göre yön çizebilecekti.

Ben meslek lisesi mezunu değilim, kariyer yönetiminin uygulanmaması benide etkiliyor. Yerimde saymamı sağlıyor. Çeşitli eğitimler almama rağmen bir anda yerim değiştirilebiliyor. Hem benim zamanım ve ideallerim kayboluyor hemde kurum zarar ediyor. Benim için herşey 2 ya da 3 kişin dudukları arasında, üstelik benim hayatıma yön verecek olanlar neyi ne kadar biliyorlar tartışılır. Ne kadar korkunç. Oysa bende kurumda çalışan bir mühendis olarak nerelerde neler yapabileceğimi bilsem kendime ona göre bir yön çizerdim.

Bana sunalan çözüm, ya siyasiler aracılığı ile torpil bul yada yalakalık yap. Üstüne üstelik tek bir siyasi bulmanızda yeterli değil çünkü makamda referansları tutan programlar var. Bu programla kimler, kim için aramışlar kaç defa aramışlar bunlar tutuluyor. Programı yazan arkadaşım bunu bana kendi anlattı. Bu yöntemlerde bana göre şeyler değil.

Dairelerin isteklerine göre işlem yapması gereken personel dairesi (eskiden öyleydi), makamın isteklerine göre dairelere emir vaki yapıyor. Neden çünkü kariyer yönetimi yok.

Personel dairesinde çalışan bir sube müdürü arkadaş bana personel dairesi şöyle tarif etmişti. Personel Dairesi olacağı oldurmaz, olmayacağı oldurur. Aynen böyle tarif etti. Bu sistemde zaten kariyer yönetiminin işi yok. Yukarıda vermiş olduğunuz örneklerde bu sistemin ürünü.

Devletmiş, zararmış kayıpmış, personeliyle kavgaymış, hakmış, adaletmiş bunlara önce yöneticilerimiz karşı.

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI HAKKINDA Benzer Konular

Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği Değişiklik öneri isteği
TCDD Genel Müdürlüğü ve Bağlı Ortaklıkları Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği ile iligili Personel Dair... Devamı...

Gösterim: 22279 - Yanıt: 25 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Yakında açılması planlanan görevde yükselme eğitimi var mı?
Arkadaşlar bir aralar (martta) Trafik kontrolörlüğü ve TBK görevde yükselme sınavları açılmış ve sonra da iptal edilmişti. Bu sı... Devamı...

Gösterim: 2501 - Yanıt: 0 - Başlatan:besincetin
Danıştay İDDK'dan görevde yükselme kararı
TCDD'nin görevde yükselme yönetmeliğinin bazı maddelerinin yürürlüğünün durdurulması istemini inceleyen Danıştay 5. Dairesi, dah... Devamı...

Gösterim: 2609 - Yanıt: 0 - Başlatan:hareketmemuru
TCDD görevde yükselme yönetmeliğinde iki hüküm iptal edildi
Ulaştırma Memur Sen'in açtığı davada, TCDD Görevde Yükselme Yönetmeliğinin bazı hükümleri, Danıştay’ca iptal edildi.Sendikamız a... Devamı...

Gösterim: 3352 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Görevde Yükselme Eğitimi Müracatı Yıl Sonunda Bitiyor.
Değerli Demiryolcular ,Muhasebe Müdürü, Liman Teknik Müdürü, Başmühendis, Muhasebe Müdür  Yardımcısı, Merkez Mali İşler Müdür Ya... Devamı...

Gösterim: 3069 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ