Gönderen Konu: İZBAN'da Üst Yönetim Değişikliği  (Okunma sayısı 2778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
İZBAN'da Üst Yönetim Değişikliği
« : 31 Temmuz 2012 / 12:57 »

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Demiryolları’nın (TCDD) ortaklaşa hayata geçirdiği Aliğa Menderes Hattı’nı işleten şirket İzmir Banliyö A.Ş’nin (İZBAN) Genel Müdürü Selçuk Sert görevinden alındı.

Denizcilik Müsteşarlığı Bölge Müdürü iken kuruluşu sırasında İZBAN’ın başına getirilen  Sert’in yerine TCDD 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eriş geldi.

Eriş, emekliğini istedi
Emekliliği gelen Eriş, resmi dilekçesini kuruma vererek TCDD ile ilişiğini kesti. Bunun üzerine İZBAN’da görev alması için çalışma başlatıldı.
Aynı zamanda İZBAN’da TCDD adına yönetim kurulu üyeliği görevini de yürüten Eriş, yıllar sonraözel sektör gibi faaliyet gösteren İZBAN’ın başına geçti. Yeni atama, Çarşamba günü yapılacak İZBAN yönetim kurulu toplantısında imzalanacak. Eriş’in genel müdürlük görevine şirketin ortağı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da sıcak baktığı ifade edildi.

TCDD’nin farklı kademelerinde çok uzun yıllar görev yapan Eriş’in demiryolları ile tanışma süreci 40 yılı buluyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre özel sektörde çalışan Eriş, daha sonra TCDD’de mühendis, başmühendis, yol müdür yardımcısı, yol müdürü ve bölge müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın en çok önem verdiği bölge müdürlüklerinden biri olan 3. bölge müdürlüğünde uzun süredir müdür olarak görev yapan Eriş, birçok görevde yurt dışına gönderildi. TCDD adına inceleme heyetleri, teknik ekip çalışmaları ve teknoloji transferleri için birçok ülkeye giden Eriş, kariyerinin kabarıklığı ile de biliniyor.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/izban-in-tepesinde-gorev-degisimi/ege/haberdetay/31.07.2012/1573945/default.htm
Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Ynt: İZBAN'da Üst Yönetim Değişikliği
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2012 / 23:24 »
 :)

Hayırlı olsun :)

Umarım bu atama, İzban'ın TCDD ile yaşayıp da 'dışarıya sızdırılmayan' sorunlarının çözümüne yarar.

Umarız bu atama yine aynı şekilde, bu sitede dile getirdiğimiz Hilal istasyonuyla ilgili eleştirilerde öne sürülen görüşlerin dikkate alınmasına, uygulanmasına yardımcı olur.
..
Hadi merakta bırakmayıp, dile getirerek çözümüne katkıda bulunalım sürtüşmelerin...

1. Hilal istasyonu inşaatıyla Halkapınar istasyonu peron düzenleme, Halkapınar  TCDD yol düzenleme çalışmaları nedeniyle İzban trenleri normal seferlerinde Alsancak istasyonuna giriş-çıkışı kaldırmış durumda.

2. Alsancak'a gidecek yolcular Halkapınar istasyonunda inip Alsancak-Halkapınar arasında ring seferi yapan trenlere biniyorlar.

3. TCDD'nin Alsancak'tan az sayıda seferi olmasına karşın İzban trenlerinin Alsancak istasyonuna giriş çıkışı her zaman sorun oldu, esaslı bir zaman kaybı yaşanıyordu! Şimdi de Halkapınar'a İzban giriş-çıkışılarıyla TCDD geçişleri nedeniyle sıkışıklıktan durmalar yaşanmakta.

4. Hilal istasyonu, umarım olmaz ama, bittiğinde bu sıkışıklığı daha da artıracak gibi duruyor.

5. Çözüm, Basmane garının İzban'a açılmasıydı. Çok az bir düzenlemeyle çok kısa sürede bu yapılabilir, Halkapınar istasyonuyla Alsancak garının yükleri azaltılabilirdi! Olmadı, belki de biz uyarmakta geç kaldık!

6. Görünen o ki, Basmane garı, öyle ya da böyle devreye alınmak zorunda! Sorun, bunun kararı ne zaman verilecekte düğümleniyor gibi.

Bakalım müşteri/yolcu şikayetlerine kulak veren TCDD bölge müdürlüğünden emekli İzban genel müdürü ne gibi katkılarda bulunacak.

Ben umutluyum, yolcu profilinden ötürü ayrıca umutluyum.

Hayırlı olsun Sebahattin beye de bizlere de.

Saygıyla,

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

İZBAN'da Üst Yönetim Değişikliği Benzer Konular

Bazı Dairelerde İsim Değişikliği Yapıldı.
56125 Sayı ve    09/12/2009 tarihli APK yazısı29.6.2009 tarih ve 12/98 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile Hareket Dairesi Başkanlı... Devamı...

Gösterim: 4997 - Yanıt: 3 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Çin Avrupa'ya Demiryolu Yük Taşımacılığı İçin Ortak Yönetim Şirketi Kurdu
Çin'de faaliyet gösteren, Chongqing Holding ve Çin Demiryolu Şirketinin girişimi ile, RZD Lojistik (Rus Demiryolları Lojistik), ... Devamı...

Gösterim: 5656 - Yanıt: 8 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Tcdd nin Yönetim Kadrosu Turneye Çıkıyor
Tcddnin Yönetim Kadrosu Turneye ÇıkıyorDemiryolları'nın aralarında 3 genel müdür yardımcısının da bulunduğu 28 kişilik üst düzey... Devamı...

Gösterim: 2620 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Demiryolu Taşımacılığı Derneği Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi
Bu haftasonu yapılan genel kurulda, Demiryolu Taşımacılığı Derneği'nin yeni yönetimi belirlendi. Ardından yapılan ilk toplantı i... Devamı...

Gösterim: 2883 - Yanıt: 2 - Başlatan:Onur U.
Tcdd Personel-Yönetim
TCDD nin esas sorunu yatırım,para,yol tren vs degil  tcdd nin en büyük ve esas sorunu  ELEŞTİRİLeMEMEKdernekler,sendikalar bunun... Devamı...

Gösterim: 1927 - Yanıt: 0 - Başlatan:try