Gönderen Konu: İzmir mavi nin güzergahı degişiyor.  (Okunma sayısı 4730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
İzmir mavi nin güzergahı degişiyor.
« : 16 Ocak 2014 / 19:35 »

İzmir mavi  Alsancak  Enveriye arasında çalışacak sanırım.20 Ocak için yer durumunu öğrenmek istedim.  Alsancak   Enveriye arası yazıyordu. TCDD nin  resmi sitesinde ise hiçbir açıklama yok.Yapılan değişiklerin önceden kamuoyuna duyurulması gerekmez mi. saygılar.

Adk System Advertising

Çevrimdışı mst

• Uzman Üye
Ynt: İzmir mavi nin güzergahı degişiyor.
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2014 / 18:13 »
TCDD'ye göre gerekmez. TCDD'nin kocaman bir fotoğrafını çekseniz, bu fotoğrafta "müşteri" diye bir şey bulunamaz. Bu sitede herkes defalarca yazdı, ama özellikle bu konuda bir ilerleme yok. Müşteri hizmetleri, "halkla ilişkiler" çok zayıf. Niye bize bilgi versinler ki? İstediklerini yapıyorlar. Halbuki bu konu, ilave bir masraf-yatırım filan da gerektirmiyor, siteye eklenecek bir duyuruya bakar. Aslında sadece TCDD'nin değil, bütün devlet kuruluşlarının açmazı bu: Onlar devlet, siz ise tebasınız. Onlara göre siz "kul" sunuz, "müşteri veya vatandaş" değilsiniz. Kendi seçtiğiniz siyasetçileri bile eleştiremezsiniz, hapsi boylarsınız. Onlar size hizmetle mükellef değiller, siz onlara hizmet edeceksiniz. Hizmet veren-hizmet alan ilişkisi yok, padişah-teba ilişkisi var. Dolayısıyla, müşteri memnuniyeti diye bir kavram kendiliğinden ortadan kalkıyor. İmparatorluklar yıkılıyor ama kurumlar varlığını sürdürüyor. Bu anlayışla, buraya kadar. isterseniz trilyon dolarlık yatırımlar yapın, demirden değil altından ray döşeyin, insana önem vermez ve önemsediğinizi belli etmezseniz, hepsini çöpe atın. Son yıllarda moda olan "imaj" konusu ise yerlerde sürünüyor. Ankara Gar'ının pislik içindeki fotolarına çok üzüldüğüm için, değil başkalarına göstermek, bu sitede bile yayınlayamadım, gönlüm razı olmadı.

Tesadüf oldu, memlekete gitmek istedim, bugün TCDD sitesine girdim. Ayın 19 u için (pazar) İzmir mavi tren durumuna ve yer durumuna baktım. Saat 18:20 de kalkıyor, yer var. Sonra bilet almak için istasyona gittim. Sizin belirttiğiniz konuyu da Danışma'ya sordum ve daha değişik bir cevap aldım: "efendim, İzmir mavinin bugün son seferi. Muhtemelen 8-10 Şubat'a kadar çalışmayacak. Daha sonra nasıl olacak, bilmiyoruz." Belli ki internet sitesi güncel değil, güncellenmeyen site "yok" hükmündedir. Sizin dediğiniz şekilde sefer düzenlenmesi ise yolcuya "Ankara'dan İzmir'e trenle gitme" demektir.

TCDD sitesindeki bilgilere dayanarak seyahat/yolculuk planlanamaz. Çünkü bilgiler mutlaka hatalıdır veya eskidir. Almanya'daki bir tanıdık anlatmıştı: Yanılmıyorsam Münih'ten İtalya'ya, oradan da Fransa-Paris'e gitmek ister. Gara gider, derdini anlatır. Hemen bilgisayardan çıkartıp bir liste verirler, nereden-saat kaçta-hangi trene binecek-nerede inecek-ne kadar bekleyecek-fiyatlar vs. hepsi yazmaktadır. Bilgisayarlar bu tür işlere yararlar zaten, veri işlemeye. Daktilo makinası işlevi bilgisayar için çok hafif kalır.  "Bu listeyi aynen takip ettim, rahat rahat gittim" demişti arkadaş.

Biz toplum olarak bilgisayarı önümüze koyduk, cep telefonunu elimize aldık, ama zihniyet olarak "abaküs" devrindeyiz. Düzeleceği konusunda da hiçbir ümidim yok. Çünkü bu işler bir "organizasyon" meselesi, "yönetim" meselesi. Koordinasyon da yönetim prensiplerinden biri, belki en önemlisi. Bir birimin faaliyetlerinden gerekli diğer birimlerin ya hiç haberi olmadığı, ya da geç haberi olduğununu zannediyorum, görüntü bu. İnşallah bu söylediklerimin hepsi yanlıştır ve inşallah ben haksız çıkarım.

Son söz: Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2014 / 00:34 »
 ;D

Haksızlık etmeyiniz lütfen !

Haklarında savcılık soruşturması bulunan yöneticilerini aklamak..

Yönetim hatalarının sonucu olan zararları inkar etmek için...

Eleştiren haberleri çarpıtarak umutsuzca ve insanları ahmak yerine koyarak israrla açıklamalar yaptıklarını neden görmüyorsunuz?

Olur mu canım?

Müşteri dediğiniz nedir ki?
..

Seyrediyoruz hep birlikte..

İşin sonunun nereye varacağını merak ediyoruz..

Sabrediyoruz, bakalım nereye kadar..

Yaşananlardan ders çıkarması gerekenler çıkarıyor mu acaba?

Çıkarmıyorlarsa, işte o zaman devran sürecek demektir..

Göreceğiz..

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2014 / 10:01 »
        Resmi internet te hemen basın açıklaması yazılıyor. Basında yazılan bilmem şu konu için açıklama gereği duyulmuştur.

Kendi yöneticileri için haberlerde yazılan gösterilen yolsuzluk yada olumsuz bir konu oldu mu site hemen güncelleniyor.

Bizler yani halkın  yöneticilerimiz her zaman en iyisini bilir deyip ses çıkarmamamızı bekliyorlar.saygılar.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

İzmir mavi nin güzergahı degişiyor. Benzer Konular

Turhalda güzergah değişiyor
Tokat'ın Turhal ilçesinde yapımı devam eden alt geçit projesi çalışmaları kapsamında demiryolunun güzergahı değiştirildi.İlçe me... Devamı...

Gösterim: 2133 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
TCDD, yer degiştirme süreçlerini degiştirdi.
  Yeni uygulamaya göre işyeri amirleri memur ve işçi personelin nakil istek formlarını bölgelerine değil direkt olarak insan kay... Devamı...

Gösterim: 3212 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
İzmir mavi ve karesi
            Balıkesir Kütahya arasındaki poz çalışmalrı nedeniyle karesi seferden kaldırılıp,İzmir mavi Afyon üzerinden çalışaca... Devamı...

Gösterim: 2090 - Yanıt: 1 - Başlatan:bedendili
Bu nasıl İzmir mavi
              Yeni sefere konan İzmir mavi Eskişehirden 22:25 de hareket ediyor, Afyona 02.05 de varıyor. Yani 3 saat 40 dk. Böl... Devamı...

Gösterim: 2146 - Yanıt: 0 - Başlatan:bedendili
Konya Mavi Ve İzmir Mavi
                    Burada farklı hızlar başlıgında bir konu açmıştım herhengi bir yanıt gelmedi. Benzer bir konu yazmak  istedi... Devamı...

Gösterim: 4702 - Yanıt: 3 - Başlatan:bedendili