Gönderen Konu: Jeneratör vagonlarında heba edilen personelimiz  (Okunma sayısı 2423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

machinists

• Ziyaretçi

Öncelikler tüm arkadaşlarımıza merhabalar.Konu başlığındanda anlaşılacağı üzere değinmek istediğim şey dizel lokolarla temin edilen yolcu trenlerinde vagonlara enerji  ve iklimlendirme sağlamak üzere kullanılan vagonlarımız.Şimdi diyeceksinizki e ne olmuş?.Kanaatimce makinist olupta bu vagonlarda görev yapmayan personelimiz çok az sayıdadır ben şahsen merak ediyorum gerçekten makinistlik denen mesleği yapmak isteyen hangi personelimiz bu görevleri sırasında bu vagonlarda görev yapmaktan zevk almışlardır?Siz makinist yetiştirmek amacıyla binlerce personel alın belki yarısını belki daha fazlasını bu vagonlara adeta hapsedin,sinyalizasyon,trafik,seyrüsefer,makina da gelebilecek arızalar ve daha sayamayacağım bir sürü şeyden tecrübe edinme şansını elinden alın bilmem kaç sene burada personelden tasarruf etmek amacıyla kullanın daha sonra makinist kursuna gönderin personel eksiğiniz olduğu için bi şekilde brövesini eline verin salın anahatta daha sonrada tecrübesizlik sebebiyle bu personel kazaya sebebiyet verdiğinde ahlar,vahlar!!!!.Peki bu sorunu çözebilmek için ne yapmalı;cevap gayet basit efendim bu hizmeti özelleştireceksiniz yada geri dönüşü mümkün olmayan sağlık sorunları nedeniyle lokolarda hizmet veremeyen personeli burada değerlendireceksiniz.Peki bu böyle giderse ne olur yetiştirmek amacıyla milyarlarca lira harcadığınız personel adeta bir''ACEMİ'' olur.Hepinize sevgi ve saygılarımla iyi çalışmalar dilerim...

Adk System Advertising

sokmen_ugur

• Ziyaretçi
Ynt: Jeneratör vagonlarında heba edilen personelimiz
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2010 / 18:12 »
söylediklerinize aynen katılıyorum. gencecik adamlar yolu, makinayı, trafiği öğreneceğine jeneratörde trenden nefret ettiriliyorlar. bu bence büyük bir problem ve bir an önce bir düzenleme yapılmalı.

ilerleyen dönemde pimi çekilmiş el bombaları gibi nerede patlayacağı belli olmaz.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Jeneratör vagonlarında heba edilen personelimiz Benzer Konular

Ankara Banliyö Gişeleri ve Personelimiz.
Değerli Demiryolcular,Sabah Banliyö ile işe gelirken Elvankent istasyonunda gişe memuru bayan arkadaşla konuştum. Biraz durumunu... Devamı...

Gösterim: 11376 - Yanıt: 15 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Jeneratör vagondan aldığı elektrikle giden Elektrikli Lokomotif yapalım!
Elektrikli lokomotifler hattaki elektrik kablolarından aldığı elektrik enerjisi iler gidiyorlar diye biliriz!Jeneratör vagonları... Devamı...

Gösterim: 4911 - Yanıt: 7 - Başlatan:__SHERiFF___
Jeneratör Vagonuna İhtiyaç Duymayan Yolcu Vagonu
Arkadaşlar internetten gördüğüm bir videoda Hırvatlar yolcu trenlerinde jeneratör vagonu kullanmıyorlar. Vagonlar ise camları ka... Devamı...

Gösterim: 2593 - Yanıt: 2 - Başlatan:Mertcan0403
Bir Vagon için Jeneratör Vagonu Kullanmak
Arkadaşlar birkaç hafta önce Balıkesir Tren Garı'nda yolcu trenini bekliyordum. Kütahya yönünden askeri tren geldi. Lokomotif 24... Devamı...

Gösterim: 2786 - Yanıt: 1 - Başlatan:Mertcan0403
Tarihe Düşülen Notlar / İmha Edilen Tapeler
Biz bizi biliriz,Ne kadar canımız yanmış olursa olsun, ne kadar kızmış, bağırmış, çağırmış, öfkemizi dile getirmiş olursak olalı... Devamı...

Gösterim: 1306 - Yanıt: 0 - Başlatan:Göçebe (chomez)