Gönderen Konu: kalkınma bakanlığı?  (Okunma sayısı 977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
kalkınma bakanlığı?
« : 20 Mayıs 2018 / 00:13 »

Haftasonu için size bir soru; kalkınma bakanlığı ne iş yapar? (Ne işe yarar demeyeceğim, bu soruyu sorarsam korkarım sayın Cumhurbaşkanı bakanlığı kapatır!)

Sahiden ne iş yapar?

Ülke kalkınması için kısa-orta-uzun vadeli kalkınma stratejileri mi hazırlar?

Şu, şu sektörlere şöyle bir öncelik tanırsak, kalkınma hızımız bu olur diyor mu örneğin?

Şeker dediğin temel gıda maddesi olup, bunun yerli ve üretimini desteklemeliyiz, fabrikaların teknolojisini yükseltmeliyiz mi diyor?

Mesela, döviz dalgalanmasından daha az etkilenmek için, ithalatı kısıp, ihracatı artırmak için şunları yapmalıyız mı diyor?

...

Bu saydıklarımı deyip demediklerini, sıradan vatandaş olarak benim bildiğim görevlerini bilip bilmediklerini bilmiyorum.

Bana öyle geliyor ki, merkezi yönetimin başka kentlere yapıp da İzmire yapmadığı yatırımları Belediyenin yapamaması için elinden geleni ardına koymamak, engelleme ve geciktirme için bahane üretmek tek görevleri haline gelmiş!

Onay değil, prosedür gereği izin vereceksiniz, Kocaoğlu da Buca Metrosunun kredisini kullanacak!

Sizden garanti isteyen yok, para isteyen yok, altı üstü diğer kamu otoritelerinin onayladığı projeye izin vereceksiniz!

Niye bekletiyorsunuz?

Ne hakla?

Bu yaptığınızın, bizzat partinize İzmirde oy kaybettireceğini hala öğrenemediniz mi?

Yazıklar olsun!

Olsun da, bir de bu işin yarını var, bence onu da düşünmeye başlayın artık!
..
...

“Ben kimseye borcum yok demedim. Şu anda Narlıdere Metrosu’nun yaklaşık 200 milyon Euro kredisini aldım. İhale süreci devam ediyor. Buca Metrosu şu anda Kalkınma Bakanlığı’nda bekliyor. Onaylayacak. Alt Yapılar Genel Müdürlüğü onayladı, gerisi prosedür. Onun da kredi görüşmelerini yaptım. Minimum 500 milyon Euro. Onun da inşaatına gelir gelmez çıkacağım.”

http://www.rayhaber.com/2018/05/buca-metrosu-icin-500-milyon-euroluk-gorusme/

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter