Gönderen Konu: KİMİN PARASI  (Okunma sayısı 2864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirtravers

• Ziyaretçi
KİMİN PARASI
« : 24 Şubat 2011 / 15:22 »

Kıymetli demiryolcular, son yıllarda hepimizin gördüğü, hepimizin içinde olduğu büyük bir talan ve savurganlık yapılmaktadadır. bu ülkenin bir ferdi olarak aklı başında düşündüğümüzde, demiryolarına yapılan bunca içi boş yatırımların, birgün gelip çoluğumuzun, çocuğumuzun rızkından kesilerek geri ödeneceği günleri hayal etmek zor değil. bende bir demiryolcuyum, ama artık biryere kadar, kim nerede ne iş yapacaksa ,hemen ihale, hemen birilerine iş verme, hemen kepçe tut, adam tut emirleri, boyacı ,badanacı, hatta hamal tut emirleri, allahın dağında binanın boyasımı eskimiş, hemen ihaleye ver binayı yaptır, yapılan binalara verilen para ile apartman dikilir o ayrı, mühim olan herkesin birşey yapıyormuş görünmesi. ben bir vatandaş olarak artık dayanamıyorum, kim kimin parasını harcıyor, bu kadar savurganlık, bu kadar içi boş işlere harcama yapılmamalı. yazıktır günahtır. bu memleketin sadece demiryolları yok. bir demiryollarına bu kadar para harcanmaz. ortada ne taşınan yük artması, ne taşınan yolcu fazlası var. bu paralar oluk oluk akıtılıyor. bir gün bunun acısı çıkar, maaş alamadığımız günlere döneriz. bu deniz biter.

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: KİMİN PARASI
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2011 / 22:17 »
 Son zamanların popüler sözü "our sourcing".

Anlamı, devlet zengindir, benim için en iyi memur, benim işimi firmalara en iyi anlatan kişidir.

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Ynt: KİMİN PARASI
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2013 / 22:49 »
 :)

Bugünlerde yaşananlardan yola çıkarak çatmamaya çalışıyorum :)

Hırsızlığın sıradan olay haline gelmesi..
Utanmazlığın TV programlarında erdemmiş gibi sunulması..
Yine TV programlarından yaşlarına, cinsiyetlerine bakılmaksızın insanların birbirlerine çemkirmeleri..
Ve bu türden programların en çok izleyici kitlesine sahip olması..
Tüm bunları sindirmekte sorun yaşayıp, ülser olurken..

Ramazan ayına girildiğinde..
Kadın teninin, çıplaklığın, zinanın, birbirini aldatanların haberini yapıp bundan kar sağlayan medyanın..
birden ahlak polisi kesilmesine..
...

İşin sırrı biz insanlarda..

Ödediğimiz vergilerin çar-çur edilmesine itiraz etmedikçe...
Verimlilik hesabı yapmayı öğrenmedikçe..
Yapıldığı söylenenlerin bahşiş olmadığını bilerek, enine boyuna sorgulamayı öğrenmedikçe..

Bizim paramız olduğunu bile bile görmezden gelmeyi sürdürdükçe..

Daha bizden ne postlar çıkar bir bilseniz!

Oysa hepsi tek bir eylemle başlıyor..

Sorgulamak, sormak, yaradanın verdiği aklı kullanmak..

İnanma eylemini
Dinimize, eşimize, çocuğumuza, ideallerimize olan inancımızla sınırlamak..

Kimseye, hele ki siyasilere inanmayı hediye etmemekle başlayabilsek...
...

Düşlerin sınırı yok...

Artık düşlere sarıldım..

Gerçekler çok fazla rahatsız ediyor  :-\

Göz göre göre gitmekte olanlar...

Her biri için canını vereceğini iddia edip de, gitmekte olanlara seyirci kalanlar...

Seyirci kalmayanlara, yeter diyenlere saldıranlar, çemkirenler...

...

Evet bizim paramızla bizi satıyorlar..

Ya da kestirmeden söylemek gerekirse..

Kral çıplak  :'(

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

KİMİN PARASI Benzer Konular

TCDD DERİNCE LİMANI SATILDI, PARASI İLE YENİ DEMİRYOLU YAPILSIN
 TCDD DERİNCE LİMANI SATILDI, PARASI İLE YENİ DEMİRYOLU YAPILSIN             Ülkemizde karayolu taşıma ile demiryolu taşıma aras... Devamı...

Gösterim: 2511 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ