Gönderen Konu: KKY ve Personel uygulamaları  (Okunma sayısı 6560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
KKY ve Personel uygulamaları
« : 20 Mart 2009 / 23:04 »

KKY projesinin ilerlemesiyle birlikte Bilgi İşlem Daireside hangi iş için hangi özellikli personelin gerekliliği sorgulanmış ve firmadan bu yönde bilgiler istenmiştir. Artık iş tanımları yapılması aşamasına gelinmiştir ve uygun iş için uygun personel aranmaya başlanılmıştır.

Daire Başkalığı düzeyinde yapılan toplantıdan Dairelerle bu yönde toplantılar yapılması kararı çıkmıştır.

Umut ediyorumki iş alanlarına göre personel seçilecek ve herkez her işi yapmaktan kurtulacaktır.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
Ynt: KKY ve Personel uygulamaları
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2009 / 23:13 »
Konuyu tam anlayamadım ama KKY Eğitici Eğitimi'ne katılan biri olarak bu projenin TCDD de sağlıklı ve verimli uygulanabilmesi çok dikkatli ve hazırlıklı olarak planlamalar yapılması gerekliliği şart diye düşünüyorum..Çünkü SAP projesinin uygulama alanlarında başarı oranının % 50 olduğu bizzat Havelsan eğitmenleri tarafından belirtilmiştir..Türk Hava Kuvvetleri gibi çok eğitimli ve donanımlı bir kuruluşta dahi sistemin sağlıklı işletilebilmesi 5 yıl sürmüş..Sistemin başarısız olduğu % 50 yerde ise proje ve masrafları çöpe gidiyormuş..Bu nedenle de TCDD'nin bu projeyi sağlıklı olarak işletebilmesi için ya çok dikkatli,hazırlıklı ve ön donanımlı olması gerekir yada proje için ayrı bir birim oluşturularak özel eğitimler verilmesi gerekir..Bence şimdiki gibi her bölgeden ve her servisten sıradan ikişer kişinin kısa süreli böyle üstünkörü eğitimlere gönderilmesi çok da iyi bir çözüm olmayacaktır..Personelimizin çoğunluğunun bilgisayar teknolojisine hala soğuk olduğu düşünüldüğünde de işimiz oldukça zor görünüyor!..Ama yine de demiryolculuk ruhunun bu büyük zorluğu da aşabileceği ve milyonlarca dolara malolan bu projenin günün birinde kurumumuzda sağlıklı olarak işletilebileceği inancındayım..
Saygılarla..

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2009 / 23:27 »
Bir anlamda liyak yönetiminin önünü açmaya doğru bir gidiş. Şu anda Kurumda uygulanmayan norm kadronun KKY ile belirli yerlerde uygulanmaya başlanacak gibi görünüyor. Buda bize yapacağımız işin tanımlanacağını ve bu tanım içerisindeki işlerden sorumlu olacağımız anlamına geliyor.

Tüm birimlerde yapılması gereken bir durum.

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2009 / 23:35 »
Anladım ama mesela Tesisler Servisine hareketin de katılması ve Elektrik İşleri Müdürlükleri'nin kapsam alanlarının daraltılmasıyla beraber Tesisler Şeflikleri'nde işler öyle bir karışık duruma dönüştürüldü ki umuyorum norm kadro ve KKY ile birlikte daha da içinden çıkılmaz bir durum oluşmaz!..
Önce her işyerinin yapacağı işler net olarak belirlenmeli daha sonra sisteme tanıtılmalıdır.
Saygılarla..

besincetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 20 Mart 2009 / 23:45 »
sayın demirkanat bu kky ile iş tanımı yapılması arasında ne gibi bir bağlantı var açıklarmısınız..

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2009 / 00:25 »
Teknik bir personel olarak işin çok modül yönetimi kısmında değilim, eğitim sırasında öğrendiklerimi aktarmak istedim. Fazla bilgi veremiyecem.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2009 / 09:32 »
KKY sisteminde her isyeri yaptigi isleri gunluk olarak sisteme giriyorlar.her servisin bir modulu var modul icerisinde is tanimlari onceden şablon edilmiş durumda.norm kadrolar da bu iş tanımlarına gore olusturulmak durumunda..

besincetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2009 / 11:56 »
sayın trenci96 uygulamada da sizin dediğiniz gibi olursa süper olur. ama merak ediyorum doğrusu eğer her servis için ayrı modül varsa ara istasyonlardaki yük vagon taşıma evraklarını kim yapacak?

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2009 / 12:17 »
İşte benim asıl endişem de orada zaten,iş tanımları geniş ama o işleri kimin yapacağı belirsiz!..
İstasyonların kullanacağı modül ; İşletme Yönetim Bilgi Sistemi Modülü..Bağlı bulunduğunuz bölgede Eğitici Eğitimine katılan ilgili personel ileriki günlerde kendi edindikleri bilgileri size aktaracaklar ve sizler de sistemi kullanmaya başlayacaksınız..Planlamaya göre Temmuz ayında sistem uygulamaya sokulacak deniliyor ama bence daha da geç olacaktır..

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2009 / 01:23 »
KKY sisteminin içeriğini bende tam bilmemekle birlikte gözüme takılan bir hususu paylaşmak isterim.
İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi
TCDD teşkilat yapısında böyle bir birim henüz ihdas edilmedi. İnsan Kaynakları Yönetimi bu alanda uzmanlık isteyen bir konu. TCDD'nin Personel Dairesi; yapı ve yapı içerisindeki elemanlar olarak bu işe uygun değildir. Bu alanda uzmanlık yapacak elemanı da bulunmamaktadır. Esasında İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi kariyer planlamasını da içeren bir konudur. TCDD Personel Dairesi ise zat işleri (personel özlük işleri) ile ilgilenmekte, kariyer planı yapmamaktadır. Kariyer planlaması ve ücretler konusunun ilgili dairelerde, mesleğin öngördüğü eğitim şartlarında olgunlaştırılması gereklidir. Bunun zemini dairelerde yapılmış değildir. Daireler bu zemine kavuşturulduktan sonra kişi için unvan talebi personel dairesine iletilmelidir. Fakat yürürlükte olan Görevde Yükselme Yönetmeliği buna engel teşkil etmektedir. Bu yönetmelik yürülükte kaldığı sürece KKY sisteminin bu modülü işlev kazanamaz.
Not:İnsan Kaynakları Yönetim sistemi konusunda Cer Dairesinde Genel Müdürlük projesi olak bu konuda bir ekiple çalışma yaptığım ve bu çalışmayı TCDD Yönetimine sunduğumuz için konuya vakıf olmuştum.
Saygı ve sevgiler.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

KKY ve Personel uygulamaları Benzer Konular

Geniş Tabanlı Traversler ve Uygulamaları
Merhaba Değerli Arkadaşlarım,Başta Almanya olmak üzere yapılan araştırmalarda, balastsız yol tekniklerinin avantajlarına yakın, ... Devamı...

Gösterim: 3137 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Personel Alımı
TCDD  makinist,tren teşkil memuru ve diğer bazı bölümlerde işçi kadrosunda çalıştırmak üzere eleman alımı yapacaktır ilgilenen a... Devamı...

Gösterim: 2475 - Yanıt: 0 - Başlatan:machinists
Personel Alımı
Kürşat bey bu dönemde tcdd tarafından personel alımı olacakmı.Lütfen cevp beklıyorum Devamı...

Gösterim: 2192 - Yanıt: 0 - Başlatan:CapkınS
TCDD BÖLGESEL BİLET SATIŞINDA YANLIŞ UYGULAMALAR..
TCDD BÖLGESEL BİLET SATIŞINDA YANLIŞ UYGULAMALAR...BÖLGESEL BİLET SATIŞI YAPAN ARKADAŞLAR...Fiilen Yazdırılamayan Biletlerde,Bil... Devamı...

Gösterim: 2001 - Yanıt: 0 - Başlatan:trenren
Marmaray'da Anti-Bisiklet Uygulamalar
..."Sporcuya her türlü eziyet edilir, olimpiyatlar için de dua edilir, madalyalar için, birincilik için, güreş dışında sporumuz ... Devamı...

Gösterim: 1826 - Yanıt: 0 - Başlatan:Muhammed GEMCİ