Gönderen Konu: Livreler  (Okunma sayısı 9051 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tuncay18

• Emektar Üye
Livreler
« : 10 Haziran 2008 / 00:45 »

Başka yerleri bilmem ama Livreler Ankara da sorun olmaya başladı . Yeni Livre yok Eski livreler yapılan değişikliklerden dolayı bakkal defteri gibi .Güncel livreler yok

Hareket memurları  büyük teşkil garlarda makinistlere nasıl 5588 model verilyorlar acaba  livresi verilemezmi?

Adk System Advertising

Çevrimdışı milkeroz

• Uzman Üye
Ynt: Livreler
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2008 / 09:15 »
Güncel livreler aslında var da makinistlere lazım olmadığı için!!!  dağıtan yok...Şimdi gidin araştırın o kadar gereksiz yerlerde livreler yığınla, Depolarda ise yeni işe başlayan Yardımcı arkadaşlara verecek livremiz yok! Yani "...yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe..."
Saygılarımla...
Tekerleğe kanat taktık...
Dağları deldik yardık...
Kendi özgücümüzle...
Yurdu rayla donattık.

Çevrimdışı MAVİ 26

• Emektar Üye
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2008 / 12:21 »
tarihi tam hatırlayamayacağım ama sanırım elimizde halen kullandığımız livreler 1999 yılına ait yani o günden bu güne çoğu güncelliğini yitirdi artık livrelerde bulunmayan daha sonradan sefere konmuş yük olsun yolcu olsun trenlerin livrelerini orerlerine göre kendim yapıyorum bilgisayarımda boş olarak livre formatı yüklü çoğu yerde olduğu gibi personel olarak kendi çözümümüzü kendimiz geliştirdik zaten livrelerin değişmesi gibi bir olaydan bahsediliyor ama orer yapacak kimsenin olmadığından da bahsediyorlar biraz çelişkili bir durum.Birde başka bir konuya değinmek istiyorum bizim bölgemizde çalışan 21541-21531-21542-21532ve 21002 nolu trenlerin livreleri(hareket saati değişti) bazı mıntıkalarda halen yapılmakta olan poz nedeniyle değiştirildi buraya kadar herşey normal ve olması gereken gibi;yanlız trenlerin eski livrelerinde bulunan süratler değiştirildi şimdi buda normal diyeceksiniz.Lakin 21001 tren gidişte 80,90,120 olarak geçtiği mıntıkayı geri dönüşte 60 la geçiyor dahada vahim olanı 21542-21541-21532-21531 trenlerde Sarıoğlan-Sivas arası eski livrelerde 70 iken yeni livresinde 50 ve 60 olarak düşürülmüş bu bahsettiğim mıntıka 2 sene evvel poz gördü yani yolda birşey yok olsa zaten yük trenleri 65 sürat yapmaz benim mantığımın aldığı birileri bu livreyi yaparken sırf seyirler mevcut orere uysun diye sürat düşürmüşler bide bu konuya sizin yorumlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

,
DEMİRYOLCULUK ZOR ZANAATTİR.

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2008 / 02:05 »
Vahim bir durum;

Trenin seyir defteri feydömarştır ama rota livredir. Livresiz tren olurmu hiç?
Bu konu son derece önem arzediyor. Arkadaşlar konu hakkında durum nedir? bilenler özellikle de tesisler dairesi orer şubesinden kimse varsa bu konulara birazcık açıklık getirsin. Biraz feryat figan edelimde yönetim sesimizi duysun.

Hoşçakalın
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı milkeroz

• Uzman Üye
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2008 / 03:17 »
Şu anda kullandığımız livreler değişiklikler yüzünden bakkal defterine dönmüş durumda... Bu livreler yaklaşık 10 yıldır kullanılıyor.Serkan kardeşimizin de belirttiği gibi bazı trenler livreler basıldıktan sonra sefere kondu. Mesela 21001-21002 Erzurum ekspresi... Yük trenlerinde durum daha da karışık livre basımından sonra birçok tren çıktı ayrıca livrelerdeki pekçok tren kullanılmıyor. Bazen tren tamim ederek sorun aşılmaya çalışılıyor.Yani kısacası livreler uzun zamandır güncelliğini yitirmiş durumda. Yakında yenileneceğine dair söylentiler var ama tam bir bilgim yok.Bir de seyrüseferle ilgilenen tüm personele dağıtılması gerekiyor.Mesela bizim yardımcı arkadaşların hiçbirinde livre yok.Eminim Orer şubesinin dolaplarında çaka-çaka doludur...Bu arada güzel birşey de var tabi her işletmenin ayrı-ayrı günlük umumlara ek olarak yayınladığı tren izlemeler çok işe yarıyor.Kimin fikriyse kutluyorum...
Saygılarımla...
Dağları deldik yardık...
Kendi özgücümüzle...
Yurdu rayla donattık.

Çevrimdışı milkeroz

• Uzman Üye
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2008 / 03:32 »
Bir de livrenin bazı yerlerinde hatalar var. Mesela Bereket-Bor arası asgari ve tabi seyir müddeti aynı 21 dakika ama trenler sürat tecavüzü yapmamak kaydıyla 17-18 dakikada seyrediyor bu da personel arasında sürtüşmelere sebep oluyor.Bunun gibi bir-kaç örnek var...
Saygılarımla...
Dağları deldik yardık...
Kendi özgücümüzle...
Yurdu rayla donattık.

Çevrimdışı yakup

• Uzman Üye
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2008 / 17:08 »
livreler eskidi bunun herkes farkında ,ancak livre yapmak o kadar kolay bir iş değil.artı kanaatimce livre yapabilecek kapasitede eski babayiğitlerden de pek kalmadı kanaatindeyim.birde her tarafa hızlı tren götürülüyor yavaş yavaş.herhalde onun tamamlanmasını bekliyorlardır.o zaman kökten bir çözüm gelecektir.bizlerin umudu bu yönde.şimdilik nasıl olsa işler yürüyor diye düşünülüyor olabilir.inşallah tez zamanda bu soruna eğilinmesi dileğiyle selamlar,saygılar.
* İnsan emeğini takdir etmeyen kimseye,insan dememelidir.Çünkü o, hayvana benzer.
* Dürüstlük,doğruluk ve iyilikle ünlenmiş kimseleri,kendine yakın tut ; onlara iş ver.     (Kutadgu Bilig)
*Gayretli çocuğa falaka değil,bir söz yeter.Çünkü herkese dayak ile edep dersi vermek mümkün değildir(Nabi)

Çevrimdışı tuncay18

• Emektar Üye
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2008 / 22:54 »
bu işin tek çözümü biraz elektronik lokomotiflere lcd monitör monte edilir .livreler güncel haliyle  bir şekilde bu monitöre yüklenir . bu sorunda ortadan kalkar diye düşünüyorum .
 bu livre yüzünden ilginç olaylar oluyor makinist ustamız bir gün makinada bilgisayar ortamında hazırlanmış bir livre yaprağı buluyor  ve alıyor o livreye göre tren götürdü son zamanlarda bantları ince eleyip sık dokumaya başlayınca sürat tecavüzünden ifade verdi.
İnşallah çözüm olur

Çevrimdışı milkeroz

• Uzman Üye
« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2008 / 01:02 »
bu livre yüzünden ilginç olaylar oluyor makinist ustamız bir gün makinada bilgisayar ortamında hazırlanmış bir livre yaprağı buluyor  ve alıyor o livreye göre tren götürdü son zamanlarda bantları ince eleyip sık dokumaya başlayınca sürat tecavüzünden ifade verdi.
İnşallah çözüm olur
Bir makinistin de bulduğu bir yaprağa göre tren götürmesi de ilginç olmuş.Nasıl olmuş acaba ustamız livre süratlerini bilmiyormuymuş.Livrelerin durumu malum tamam da bir makinistin de izin verilen süratler için livreye bakmasına çok da ihtiyaç yok.Yani bir makinist çalıştığı mıntıkada livreye bakmadan, livre süratlerini bilmeli.Bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası...
Saygılarımla...
Dağları deldik yardık...
Kendi özgücümüzle...
Yurdu rayla donattık.

Çevrimdışı makinist03

• Emektar Üye
« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2008 / 14:16 »
Çok önemli bir konu gerçektende livreler bakkal dükkanına dönmüş durumda. Yaptığımız görüşmelerde de bir sonuç alamadık. Konu acilen çözüme kavuşmalıdır. Arkadaşlarımız yeterince örnek vermiş. Demekki durum bütün bölgelerde genelde aynı. Konu hakkında yapabileceği bir şey olan var ve siteyi takip ediyorsa duyurulur. Sonra yok livre yanlış okundu vay şöyleydi vay böyleydi demeyiniz. Teşekkürler.

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
« Yanıtla #10 : 30 Aralık 2008 / 15:37 »
Livrelere Kimse Bir Dikkat Beslemiyor. Hakikatten Bakkal Dükkanına Dönmüş Durumda. Ne Kimse Kullanıyor Nede Kimse Önemsiyor. SAYGI VE SEVGİLERİMLE...
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

dispecer78

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 17 Şubat 2009 / 16:15 »
ben yeni üye oldum.karabükte trafik kontrolörüyüm.çok güzel ve faydalı bir site emeği olanları tebrik ediyorum.evet livre konusu çok önemli bir konu.ırmak-z.dak arasındada çok sıkıntı var.1996 da mesela 24 dk olan ırmak-kalecik arası eleme ve burajlardan sonra 31 dk ya çıktı ve birçok yer bu şekilde.ülkü-eskipazar arası tabiisi 70 dk asgarisi 45 dk hiç bu kadar fark olurmu.iyi niyetli makinist arkadaş makinasıda iyiyse asgariden geliyor ama iyi niyetli olmayan 1 dk kazanmıyor.mk aynı, yol aynı, hamule aynı, hava şartları aynı, makinist farklı.biri Karabükten Çankırı'ya 4,5 saatte varıyor(sürat tecavüzü yapmadan).Diğeri 6,5 saatte.insanları vicdanları ile cüzdanları arasında bırakmamak lazım.asgari ve tabii arası çok az olmalı.Orerler hazırlanırken tecrübeli bir makinist,tecrübeli trafik kontrolörü ve tecrübeli ks şefi çağrılarak görüşleri alınmalı.
herkese saygı ve selamlar

Çevrimdışı Makinist_26/ Kenan ÖZCAN

• Site Özel Üyesi
  • ESKİŞEHİR
« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2009 / 15:57 »
Sayın Dispecer78 Aramıza Hoş Geldiniz Forumumuzu Beğenmeniz Bizleri Sevindirdi. İlgilendiğiniz Konularda Burada Bizleri Aydınlatmanız Bizi Dahada Mutlu Edecektir. Başarılarınızın Devamını Dilerim. SAYGI VE SEVGİLERİMLE...
DEMİR YOLLARI MEMLEKETİN KAN DAMARIDIR !!!

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Livreler Benzer Konular

yeni livreler
Yeni tren saatlerini ve livreleri nasıl buldunuz? Devamı...

Gösterim: 8015 - Yanıt: 11 - Başlatan:tuncay18