Gönderen Konu: lojistik personeli  (Okunma sayısı 6018 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bahattin KARABAĞ

• Yeni Üye
  • *
lojistik personeli
« : 30 Temmuz 2009 / 13:36 »

BİZ LOJİSTİK PERSOENLİNE KİMLER SAHİP ÇIKACAK ACABA ALLAH AŞKINA SORUYORUM.HERKESTEN AZ MAAŞ ALIYORUZ.ELBİSE İSTİKAKINI KALDIRDILAR,LOJMAN YOK.VS BİR ÇOK SORUN.BİZİMDE ÇOLUK ÇOCUĞUMUZ VAR YA.UNVANLAR VERİLMİYOR,GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARI İHDAS EDİLMİYOR.
BU SORUNLAR BÜTÜN LOJİSTİK PERSONELİNİN SORUNLARI.

Adk System Advertising

besincetin

• Ziyaretçi
Ynt: lojistik personeli
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2009 / 19:17 »
Bahattin bey herkesten az maaş aldığınızı söylemişsiniz. bu "herkes" kim? tabi bir de hangi ünvanla çalışıyorsunuz. Bizim lojistikçi arkadaşların tamamı lojmanda.. elbiseleri hiç söylemiyorum. keşke bize de vermeseler..

Çevrimdışı trenren

• Uzman Üye
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2010 / 14:26 »
Lojistik personeli TCDD nin has adamları...öz evlatları...TCDDnin iki gözü...mutlu azınlıgı..
TCDD lojistik personelinin istatisklere göre %70 i lojmanlarda geri kalanıda lojmanları küçük görerek girmeyenlerden oluşuyor.Bunun ispatını herkes yanıbaşındaki lojistik personelinin durumuna bakarak görebilir.Egitim konusuna gelince faal personel içinde en çok egitim makinistlere verilirir bunlar sınavlı yazılı bildiginiz egitimlerdir.makinistler buralarda oturur ders çalışır.ANCAAAK lojistik personeli egitimde  makinistlerden sonra gelir.arada ufak bir fark vardır yanlız lojistikçiler moral motivasyon seminerleri toplam kalitenin artırılması halkla ilişkiler seminerleri gibi bir çok ad altında hava degişimi veya tatile gönderilir.sınav yok .ders yok.sıkıntı yok keyif var.ARSUZU,AKÇAYI,FENERBAHÇE KAMPINI,URLA KAMPINI görmeyen oralarda moral motivasyon görmeyen lojistik personeli yoktur.Genel müdürlükteki arkadaşlarda kaç kişi hangi servisten gönderildi hepsi var açıklayamazlar.......siz etrafınızdaki lojistikçilere bakın.. sorun....lojistik müdürlüklerinde ünvansız kaç personel vardır herkes ya şef ya müdür yada müdür yardımcısıdır.çalışacak adam olmadıgından artık şirket elemanı alınmaktadır.bir lojistik müdürlügü ortalama 8-10 personelden oluşmakta ancakişi tek ünvansız adam olan şirket elemanı yapmakta.başka memur yok zaten hepsi ünvanlı koooooskoca amir.bilmemkaçmilyon ton yük taşınmış...))) sen sırtında taşıdın onu sanki.lojistikçilerben milyon tona bakmam benim için önemli olan kişi başına düşen iş yüküdür.8-10 personel... günde 1-2 tren... toplam 10-20 vagon evrakı yaparak o   milyon tonun arkasından görüneceksiniz bi gün...kral çıplak demesi lazım birilerinin  ...TCDD yönetimi ikiye ayrılıyor yolcu ve yük tüm imkanlar ikiye bölündü ....tüm imkanların yarısı  lojistik lerin eline geçiyor.TCDD deki tüm personel terazinin bir kefesine - sadece lojistik diger kefesine iki kefe eşit agırlıkta...Türkiyedeki o milyon ton yükleri GENEL MÜDÜR lojistiklerin çektigini düşünüyor.Lojistigin bu gücü tamamen daire başkanının sözü geçen adam karizmasından,kabiliyetinden kaynaklanıyor..genel müdür uyanacak ama... binlerce insanın sadece vagon evrakı yaptıklarını.. günün geri kalanında sıkıntıdan patladıklarını o milyon ton yükleri aslında kimin çektigini görmesi lazım
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2010 / 15:00 Gönderen: trenren »

Nazım

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2010 / 22:03 »
Merhaba sevgili arkadaşlar.Hepimiz demiryolcuyuz tanırız birbirimizi. Ama hepimiz bilmediğimiz yada az bir bilgiyle konular hakında görüş bildirir bunun doğru olduğunuda idda ederiz.Lütfen bir konu hakkında bir şey söylerken lütfen araştırıp, ondan sonra görüş belirtelim.Gelelim işin esasına. Evet ben Ankara lojistik müdürlüğünde,lojistik şefi olarak değil, ambar şefi olarak görev yapıyorum. Daha henüz lojistik tanımlı bir ünvan demiryollarında yok. Bunu genel müdürlük YPK dan istedi ama olmadı.Eger olsaydı maaşlarımız ortalama 150-200 tl arasında artacaktı. Evet şimdi ben nasıl ambar şefi oldum kısaca anlatayım.1987 de işe girdim. 1991 yılında puvantör kursuna katıldım yaklaşık 50 gün. 1 yıl sonra ünvanımı aldım. 1993 yılında Adapazarı nda yaklaşık 75 gün sayman kursu gördüm. 1 yıl sonrada sayman ünvanı aldım. Sevgili arkadaşlar 2000 yılında da ambar şefi kursuna gittim. Yaklaşık 45 de o sürdü. 2001 yılındada ambar şefi oldum.Tüm kurs dönemleri içerisine yaklaşık olarak 14 ayrı dersten yazılı ve sözlü oluyorsunuz. Tüm bunlara rağmen halen bir büro şefi benden fazla ücret alabiliyorsa kusura bakmayın bize o kadarda sahip çıkılmış falan değil. Ben hiç bir zamanda lojmanda oturmadım. Şu anda ankara da 23 personel olmasına rağmen 3 kişi lojmanda oturmaktadır.Evet sevgili arkadaşlar benim iş yerim cumartasi ve pazar günleride akşam 6 ya kadar açıktır. Gerçekten bilgi ve yetenek isteyen bir meslek. Her gün yük taşımaları ile ilgili bir sürü emir, genelge gelir. bunları bilmeniz gerekir.Hani sadece evrak yapmıyoruz.uzun bir konu. Devlet, çalışanına insanca geçinebileceği bir ücret vermelidir. Eşit işe eşit ücret verdiği taktirde benimle birlikte çalışan taşeron işçiside aynı ücreti almalıdır.Sosyal devlet benim bildiğim budur. Saygılar

BEKİR AKÇA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2010 / 17:04 »
"trenren "arkadaşım, şunu unutma ki bütün personel bir bütündür.  Makinist olmazsa tren çalışmaz, arızalı makineyi tamir edecek işçi olmazsa makinist de işe yaramaz. Herkezin kendine göre bir görevi var. Saatin içinde bir çark olmazsa isterse altın olsun diğer çark, çalıştırmaya yetmez. Lojistik biriminde de kangren olmuş sorunlar var; tıpkı kurumun diğer birimleri gibi. Bir istasyonda 15 kişi var iş yok kiminde de 1 kişi 10 istasyonun işini tek başına yapıyor. Yatan yatıyor, bir ayda bir gün bile dinlenme kullanmadığımız günler oluyor...Fırtınada tipide 100 tane vagon kurşunlarken ellerimiz morarıyor... Bize de tatmin edici maaş versinler de moral motivasyona kamplara göndermesinler, biz kendi paramız ile gidelim oralara, bizi yalancı emzik verilmiş bebe gibi kandırmasınlar...  Her ay 600-800 bin TL tahsilat yapmak ve onun hesabını vermek senin için önemsiz olabilir ama onu yapacap personele de ihtiyaç var. Senin çalışman için müşteriye ihtiyacın var! Sen makineden inip firmalarla bağlantı kurup taşıyacağın yükü buluyorsun galiba, helal olsun sana..... Şunu da unutma makinist de revizör de yolcusu cercisi de kimse sırtı ile taş çekmiyor... Herkez işini yapıyor karşılığını alıyor...Sen de öyle... Sorunları çözebiliyorsan buyur çöz... Yok, çözümün yok ise lütfen çamur atarak herkezi aynı kefeye koyma... Bozabiliyorsan yattığı yerden maaş alanların keyfini alnından öpeyim gel de senin....
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2010 / 17:09 Gönderen: BEKİR AKÇA »

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

lojistik personeli Benzer Konular

Eskişehir'e lojistik Köy
T.C.D.D. Eskişehir Hasanbey'de kuracağı lojistik köy için gerekli çalışmalara başladı.Bugün ise Ankara'da yapılan ihale ile 11 l... Devamı...

Gösterim: 4956 - Yanıt: 6 - Başlatan:koncar52512
B.A.L.O. (Büyük Anadolu Lojistik Organizyasyonlar)
Merhaba Değerli Arkadaşlarım.Yaklaşık 2 seneye yakındır takip ettiğim bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Bu ileriye dönük pr... Devamı...

Gösterim: 7060 - Yanıt: 2 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Denizli'den Lojistik Talepler
'Denizli ekonomisini ateşlemek istiyoruz'  Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'tan demiryolu, ha... Devamı...

Gösterim: 2141 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Lojistik Merkezi Navlundan Bunaldı !!!
 Açılışını geçen yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOS) Lojistik Merkezi, yüksek nav... Devamı...

Gösterim: 2233 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Yeşil lojistik demiryoluna ilgiyi artırdı
Küresel ısınma, çevre kirliliği gibi etkenler tüm sektörleri çevreye karşı daha duyarlı olmaya zorluyor. Kuşkusuz bu konuda en b... Devamı...

Gösterim: 2408 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ