Gönderen Konu: Lokomotif/Vagon Kaldırılmadan Bojilerindeki Dingillerin Değiştirilmesi (Video)  (Okunma sayısı 3690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi

Merhaba Değerli arkadaşlarım.
Gerçekten ilginç ve pratik bir düzenek. Video da anlatılmayan bir durum ise, Bo-Bo bojilerde veya Co-Co bojilerin ön ve arka dingillerinin sökülmesi durumunda vagon veya lokomotifin gövdesinin ve bojinin desteklenmesi durumudur.
Saygılarımla.

Video: http://www.portecrail.com/video/Portec%20Drop%20Table%20256k.wmv

Kaynak: http://www.portecrail.com/home.htm

« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2009 / 18:32 Gönderen: Ömer Tolga Sümerli »
Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Çevrimdışı ozeryaltcdd

• Emektar Üye
Merhabalar,
bu değerli paylaşımından dolayı Ömer Tolga sümerli arkadaşıma teşekkür ederim. sistem çok hoş bir sistem. Bu sistemin benzerini biçerova depo bakım atelyesinde canlı olarak izlemiştim. makinelerin özellikle bojilerinin ve dingillerinin değişiminde büyük kolaylık sağlıyor. Ancak vagonların dingilleri ve bojilerinin değişiminde maliyet ve pratiklik açısından uygun olmadığını düşünüyorum. Zaten vagon bakım onarım atelyelerinde çoğunlukla vagonlar için genellikle 25 tonluk liftler kullanılıyor.
"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir fendir."

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Rica ederim Özer Bey, ben teşekkür ederim.
Bu arada çok haklısınız. Vagonlar için bu sistem biraz hantal ve maliyetli gibi. Lokomotifler ve ayrıca EMU/DMU setler için ideal olabilir.
Bunun yanında bir tanıtım filminde görmüştüm. EMU setlerin bakımında da bu sistem kullanılıyor. Yalnızca EMU setlerin dingil mesafesi kadar bu setlerden 4 adet bulunmakta. Aynı anda 4 dingil birden değişebilmekte. Bunun sayısı arttırılabiliniyor. Şayet internet ortamında bulabilirsem filmin linkini göndermeye çalışırım.
Saygıarımla.
Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı ozeryaltcdd

• Emektar Üye
merhaba arkadaşlar,
daha önceki yorumumda vagonlarda 25 tonluk liftler kullanıldığını söylemiştim. aşağıdaki linkte fotoğraflarlar bulunmakta. fotoğrafın üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.
 Bu kaldıraçlar ile sadece vagon üzerinde yer alan kaldırma noktalarından kaldırılabilir. rastgele bir yerden kaldırma yapamayız. Ayrıca bazı durumlarda vagonun sadece tek tarafı kaldırılarakta teker değişimi yapılmaktadır.

http://menemenduy.blogspot.com/

"Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir fendir."

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Lokomotif/Vagon Kaldırılmadan Bojilerindeki Dingillerin Değiştirilmesi (Video) Benzer Konular

Traverslerin Değiştirilmesi (Video)
Değerli Arkadaşlarım.Aşağıda linkini gönderdiğim video da, bir orkestra gibi birbiriyle uyumlu çalışan mekanik parçaların ve ins... Devamı...

Gösterim: 4346 - Yanıt: 5 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Zemine Gömülü Kaldıraç İle Diziyi Komple Kaldırarak Boji Değişimi (Video)
Değerli Arkadaşlarım, Konu ile ilgili video aşağıdadır. Saygılarımla. Video: http://www1.windhoff.de/mpeg/v2/ufl_hba_l_e.mpg Devamı...

Gösterim: 2970 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Vagon ve Lokomotif fiyalatları
Merhaba Arkadaşlar,İnternette ufak bir araştırma yapayım dedim ama ne Vagon ne de Lokomotif fiyatlarına ulaşamadım.Acaba rica et... Devamı...

Gösterim: 8064 - Yanıt: 6 - Başlatan:Tilki
Sadece 3 Günde 4 Hatlı Demiryolu Köprüsünün Yenisi İle Değiştirilmesi (Video)
Hem karayolu, hemde demiryolu trafiğini sadece 3 gün kapatarak yapılan bir köprü değiştirme video'su aşağıdaki linktedir. İlgili... Devamı...

Gösterim: 1908 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
4 Günde Karayolu Genişletmesiyle Beraber Demiryolu Köprü Değiştirilmesi (Video)
4 Günde demiryolu trafiği açılacak hale getirilmiş. Tüm düzenlemelerle birlikte 10 gün süren bir inşaat süreci.Saygılarımla.Vide... Devamı...

Gösterim: 2088 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli