Gönderen Konu: Maaşınızı alamazsanız ne yaparsınız?  (Okunma sayısı 1026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Maaşınızı alamazsanız ne yaparsınız?
« : 16 Ocak 2017 / 20:59 »

Herhangi bir kişiyi, onun yaptıklarını anlayabilmenin belki de en kestirme yolu kendini onun yerine koymaktan geçiyor. Başlıktaki soruyu da bu nedenle sordum.

Aşağıda bir haber, asıl işveren TCDD, işi yapan yüklenici, sosyetik ismiyle müteahhit!

Biliyorsunuz, müteahhit sınıfının içinde milletin .mına koyacak olan da var, yurtdışında milyar dolarlık projeleri herkese parmak ısırtacak şekilde mükemmel yapanlar da var!

Bu dediğimiz ise,

a. Dört aydır maaş ödememiş,
b. Çalışanları işten çıkarmış,
c. Hakkını arayanlara hakkınız yok demiş!

Çok da şaşırmadığınızı düşünüyorum, eskiden olsa böyle bir durum medyada da kıyameti koparırdı oysa anlaşılan sadece yerel gazetede yer bulabilmiş, rayhaber de nasıl olduysa, haberleştirmiş!

Ya sizin başınıza gelseydi, ne düşünürdünüz?

İşveren, TCDD ve onun yüklenicisi değil de muhalefet belediyelerinden biri olsaydı, yandaş ve yalaka medya olayı nasıl yansıtırdı?

Hiç bana bakmayın!

'Alnı secdeye değen', 'kul hakkı'ndan korkması gereken nice patronun sigortasız işçi çalıştırdığını, kafası kızınca işten attığını, kıdem tazminatı ödemediğini bilen, tanık olan biri olarak..

Benim ne düşündüğüm, ne hissettiğim belli >:(

Ben, sizlerin ne düşündüğünüzü de merak etmiyorum..

Ben oy verdiği siyasilerin ortada bıraktığı işçilerin ne düşündüğünü merak ediyorum.

Sahi sizce ne hisseder insan?
..

4 Aydır Maaşlarını Alamayan Demiryolu İşçileri Eylem Yaptı

4 Aydır Maaşlarını Alamayan Demiryolu İşçileri Eylem Yaptı :Bingöl’e 40 kilometre uzaklıkta bulunan Genç İlçesi Çaytepe Köyü’nde yapımı devam eden 114 kilometre uzunluğundaki Palu-Genç-Muş demiryolu deplase çalışmaları yapım işinde çalışan 148 işçi, 4 aydır ücret alamadıkları ve işten çıkarıldıkları gerekçesiyle şantiye alanında eylem yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Şantiyede daha önce patlayıcı madde imha uzmanı olarak çalışan Hakan Kahraman, sorumlu firmanın kendilerini mağdur ettiğini iddia ederek, 4 aydır ücret alamadıklarını, 8 yerine, 12 saat çalıştırıp haklarının verilmediğini taşeron firmanın battığının bahane edildiğini söyledi. Firmanın genel müdürü söz verdiği halde bize sahip çıkmıyor. Hakkımızın olmadığını söylüyor. Mağduriyetten dolayı evine tüp alamayan, kömür alamayan arkadaşlarımız var. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bize sahip çıkılmasını istiyoruz diye konuştu.

Şantiyede formen olarak görev yapan Hasan Dağ ise, firmanın söz verdiği halde haklarını verilmediğini ifade ederek, “Bize burada toplu çıkış verildi. Toplu çıkış verildiği için hiçbir hakkımızı alamıyoruz. Bize söz verildi, ‘Hakkınız verilecek’ denildi. Ama hakkımızı alamıyoruz. Eksi 25 derecede bekliyoruz. Buradaki tüm arkadaşlar mağdur” diye konuştu.

kaynak : http://www.rayhaber.com/2017/01/4-aydir-maaslarini-alamayan-demiryolu-isciler-eylem-yapti/

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter