Gönderen Konu: Makinist Olmak İstiyorum  (Okunma sayısı 15646 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DE 33000

• Ziyaretçi
Makinist Olmak İstiyorum
« : 13 Eylül 2010 / 12:17 »

Sevgili demiryolcu abilerim arkadaşlarım aranıza yeni katıldım benim sizlere nacizane bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.Biz ailecek trenlerle çok yolculuk yaparız bu halada öledir.Makinist olmaya 15 yaşında karar verdim.Demiryolu  benim sevdamdır hayatta yapmayı istediğim severek yapacağım tek meslektir.Seyahat etmeden önce ilk önce gideceğim yere tren varmı diye bakarım hemen.Şimdi sevgili abilerim ben endüstri meslek lisesi elektrik-elektronik teknolojisi bölümü mezunuyum kısmet olursa bu senede kpssye gireceğim acaba ben makinist olabilirmiyim? veya demir yollarının herhangibir biriminde görev alabilirmiyim?  vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim allah sizleri korusun kolaylık versin  tüm demiryolcu abilerime arkadaşlarıma selam eder saygılarımı sunarım.

Adk System Advertising

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Makinist Olmak İstiyorum
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2010 / 13:48 »
Makinistlık zor ve meşekatli bir meslek ama gönül verince yollar daha kısa ve hayat daha bir güzel olacaktır.

Şimdiden KPSS de başarılar dilerim.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

DE 33000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2010 / 15:31 »
çok teşekkür ederim gönül vermekten öte aşığıyım ben o mesleğin kafamı kurcalayan bir soru var sürekli acaba endüstri meslek elektrik-elektronik bölümünden makinist alırlarmı ?diye düşünüyorum sürekli bu konuda bir bilginiz varmı yardımcı olursanız çok sevinirim, siz makinistmisiniz? selam ve saygılarla

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2010 / 15:46 »
Kurumumuz Atama Şubesine senin adına birkaç soru sordum.

Aldığım cevaba göre TCDD Prensip olarak makinist ve faal personel için 2 yıllık Raylı sistemler Bölüm Mezunlarını alıyormuş. Yani bu bölümlerden birini bitirmen halinde makinist olabailrisn.

Ayrıca, Mühendis gibi bir ünvanı alırsan yine kpss ile TCDD yi tercih edebilirsin.

Şimdiden başarılar..
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2010 / 15:48 »
Sevgili DE33000 öncelikle hoşgeldiniz.
Sorunuzla ilgili olarak forumumuzda daha önceden konu açılmış ve bu konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapılmış. Size linkleri aşağıda gönderiyorum. Umarım hayal ettiğiniz gibi makinist olursunuz.

http://www.demiryolcuyuz.biz/forum/index.php/topic,587.0.html

http://www.demiryolcuyuz.biz/forum/index.php/topic,1711.msg8087.html#msg8087

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

DE 33000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2010 / 16:01 »
temennileriniz  için tşkler tolga bey çok sağolun

rayci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2010 / 13:34 »
ÖNCELİK RAYLI SİSTEMLER TEKONOLOJİSİ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİNDİR BEN DE RAYLI SİSTEMLER BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİM BUNDAN ÖNCEKİ ALIMLARDA KPSS KILAVUZUNU İNCELEDİYSENİZ RAYLI SİSTEMLER TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜ MEZUNU OLMA ŞARTI VARDIR.

DE 33000

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2010 / 14:29 »
endüstri meslek lisesi elektronik ve motor bölümünden yerleşen arkadaşlara rastladım boşta kalan kadrolar mevcut buralarda hiçmi şansımız olmaz öncelik sizde olabilirde biz hiçmi tercih yapamıyoruz bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

rayci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2010 / 11:00 »
kendi alanınla ilgili tercih yapabilirsin örneğin teknikerlik teknisyenlik gibi daha önce alımlar 2006 ve 2007 senelerini diyorsun sen o yıllarda doğru alım oldu meslek lisesi motor bölümü elektrik bölümü v.s ama 2008 deki alımlara bakarsanız raylı sistemler bölümü şartı konmuştur ve 2008 den sonra tcdd kendi açtığı bölümünden mezun olanları işe almaktadır bu nitekim bu seneki alımlardada olacak kılavuzda her şey belli olur

Karaelmasexpreessi

• Ziyaretçi
Ynt: Makinist Olmak İstiyorum ? Üniversite .
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2012 / 20:23 »
Merhaba D3000 nasıLsın ? Ben ali ayberk . 8 sınıfı bitiricem bu sene inşallah bu site çok yardımcı olcak gibi. ben lisedeki bolumumu biliyorum peki uya hangi üniversiteyi okumalıyım ? yardımcı olurmusun ?  :) :) :)

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter