Forum Kuralları - Üyelik Sözleşmesi > İstek ve Öneriler

Makinist Olmak İstiyorum

(1/2) > >>

DE 33000:
Sevgili demiryolcu abilerim arkadaşlarım aranıza yeni katıldım benim sizlere nacizane bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.Biz ailecek trenlerle çok yolculuk yaparız bu halada öledir.Makinist olmaya 15 yaşında karar verdim.Demiryolu  benim sevdamdır hayatta yapmayı istediğim severek yapacağım tek meslektir.Seyahat etmeden önce ilk önce gideceğim yere tren varmı diye bakarım hemen.Şimdi sevgili abilerim ben endüstri meslek lisesi elektrik-elektronik teknolojisi bölümü mezunuyum kısmet olursa bu senede kpssye gireceğim acaba ben makinist olabilirmiyim? veya demir yollarının herhangibir biriminde görev alabilirmiyim?  vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim allah sizleri korusun kolaylık versin  tüm demiryolcu abilerime arkadaşlarıma selam eder saygılarımı sunarım.

Demirkanat / Kürşad YAVUZ:
Makinistlık zor ve meşekatli bir meslek ama gönül verince yollar daha kısa ve hayat daha bir güzel olacaktır.

Şimdiden KPSS de başarılar dilerim.

DE 33000:
çok teşekkür ederim gönül vermekten öte aşığıyım ben o mesleğin kafamı kurcalayan bir soru var sürekli acaba endüstri meslek elektrik-elektronik bölümünden makinist alırlarmı ?diye düşünüyorum sürekli bu konuda bir bilginiz varmı yardımcı olursanız çok sevinirim, siz makinistmisiniz? selam ve saygılarla

Demirkanat / Kürşad YAVUZ:
Kurumumuz Atama Şubesine senin adına birkaç soru sordum.

Aldığım cevaba göre TCDD Prensip olarak makinist ve faal personel için 2 yıllık Raylı sistemler Bölüm Mezunlarını alıyormuş. Yani bu bölümlerden birini bitirmen halinde makinist olabailrisn.

Ayrıca, Mühendis gibi bir ünvanı alırsan yine kpss ile TCDD yi tercih edebilirsin.

Şimdiden başarılar..

Ömer Tolga Sümerli:
Sevgili DE33000 öncelikle hoşgeldiniz.
Sorunuzla ilgili olarak forumumuzda daha önceden konu açılmış ve bu konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapılmış. Size linkleri aşağıda gönderiyorum. Umarım hayal ettiğiniz gibi makinist olursunuz.

http://www.demiryolcuyuz.biz/forum/index.php/topic,587.0.html

http://www.demiryolcuyuz.biz/forum/index.php/topic,1711.msg8087.html#msg8087

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek