Gönderen Konu: Nasıl olur?  (Okunma sayısı 1893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mst

• Uzman Üye
Nasıl olur?
« : 20 Kasım 2015 / 19:11 »

Demiryol.net sitesinden bir haber: "Yük treninin raylarda çalışma yapan iş otosuna çarpması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı." Allah rahmet eylesin, Allah tekrarından korusun.
Fotolara bakınca, bir sürü yol görünüyor. Bu kadar yol dururken, iki aracı aynı yolda nasıl buluşturabiliyorsunuz? Cidden büyük marifet ister, sinirimden gülüyorum artık. Ciddi söyleyin, nasıl becerdiniz, çok merak ediyorum. Demiryolcu arkadaşlar daha iyi bilirler, biz de zaman zaman bu köşede düşüncelerimizi arz ettik. Artık anlayamıyorum, herhalde beynim dumura uğradı, ya da geri zekalıyım ben. TCDD nin çalışma biçimi o kadar mükemmel olmalı ki benim aklım ermiyor. Zaten kaza nedenleri hakkında açıklama da yapılmıyor, vaka-i adiye kabul ediliyor. Minicik, küçücük bir ricam var: Şu kazanın makul ve mantıklı bir nedenini bana söyleyiverin. Pazar günü İzmir Mavi'ye bineceğim, bu trenin herhangi bir istasyondan geçerken, istasyonda bekleyen başka bir tren üzerine gönderilmeyeceğini TCDD garanti eder mi? Allah'ım aklımı koru! İstediğiniz kadar hızlı tren vs. yapın, ı-ıh, değişen fazla bir şey yok.

Not: Sezarın hakkı Sezar'a. Artık uçaklarda olduğu gibi internetten de bilet alabiliyor ve gişeye uğramadan trene binebiliyoruz. Bu bir atılımdır, aynı gayretin kazalar konusunda da gösterilmesini ve TCDD nin bu uğursuz "kaza çemberini" kırmasını can-ı gönülden diliyorum.

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Nasıl olur? Benzer Konular

Habercilik Nasıl Olur!
Türkiyede habercilik nasıl oluyor bir örnekle görelim :Bugünkü Sincan Tren Kazası haberi Mynet'te nasıl yayınlandı,aşağıda görün... Devamı...

Gösterim: 2896 - Yanıt: 2 - Başlatan:Trenci96
Makinistler Büyüyünce Ne olur?
sevgili dostlar tcdd'de aşağı yukarı her ünvanda yükselme şansı var ama makinist ünvanında bu şansımız yok denecek kadar az sayı... Devamı...

Gösterim: 4625 - Yanıt: 6 - Başlatan:milkeroz
Bakımsız Otomobiller de Kazaya Neden Olur (Çocuklar İçin Animasyon Video)
Çocuklara yönelik eğlenceli animasyon video linktedir. Saygılarımla. http://www.youtube.com/watch?v=-Ta7ySD8aLM&feature=related Devamı...

Gösterim: 2804 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
TREN TEŞKİL İŞÇİSİ İSTİFA ŞARTLARI NELERDİR YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ?
Meraba arkadaşlar ben tti yim ve istifa şartlarını detaylı öğrenmek istiyorum tazminat neye göre hesaplanır istifa edince tahmin... Devamı...

Gösterim: 2965 - Yanıt: 2 - Başlatan:frknsmyr
Stratejik planlama böyle olur!
Haber stratejik planlamaların nasıl yapılacağına dair iyi bir örnek olduğu için alıntıladım.Yıllar önce, 'onların Şengen'i varsa... Devamı...

Gösterim: 487 - Yanıt: 0 - Başlatan:Göçebe (chomez)