Gönderen Konu: Ömer Bey, İnanalım mı?  (Okunma sayısı 1889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Ömer Bey, İnanalım mı?
« : 05 Nisan 2017 / 02:00 »

Aşağıda bir haberden alıntı yaptım. Haber iktidarın seçim dönemlerinde görmeye alışık olduğumuz müjdelere benziyor. Dahası Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun hizmete girmesiyle ilgili o kadar çok müjde verildi ki, artık inanasımız gelmiyor :(

Ama, gene de bir umutla Ömer Beye soruyoruz, 'Ne dersiniz, haziranda açılır mı?'

Haberin ayrıntılarında sormak istediğim bir çok bilgi var, ama zaten siz onları da cevaplarsınız gibi geliyor bana :)

Şimdiden teşekkürler açıklamalar için  :)
..
..

“BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİRYOLU PROJESİNİ HAZİRAN SONU İTİBARİYLE HİZMETE SUNACAĞIZ”

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesini Haziran sonu itibariyle hizmete sunmayı hedeflediklerini belirten Bakan Arslan, “Haziran sonu itibariyle sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla hizmete sunacağız. Şöyle bir önemi var. Avrupa’dan kalkan, Londra’dan kalkan bir tren Marmaray’ı da kullanarak kesintisiz Pekin’e kadar gidebilecek. Dizel taşımacılığa başlayacağız lokomotiflerle. Çin’den kalkan bir yük ya Karadeniz’in kuzeyinden Rusya üzerinden Avrupa’ya gidiyor ya da Hazar’ın güneyinden İran’ın güneyinden denizleri de kullanarak Avrupa’ya gidiyor. Bunları seyehat süreleri 45 ila 60 gün arasında. Halbuki dünyadaki en önemli koridorlardan biri olan orta koridorun tamamlayıcısı olan Bakü-Tiflis-Kars’ı bitirdiğimizde Pekin’den kalkan bir yük 12 ile 15 gün arasında Avrupa’nın istediğiniz noktasına gidebilecek. Yani seyehat mesafesini üçte bire dörtte bire düşüreceğiz. Ulaşımda devrim. Ülkemize faydası şu. Biz demiryoluyla yılda 26,5 milyon ton yük taşıyoruz sadece Bakü Tiflis Kazakistan ‘yılda 10 milyon ton yük vereceğim’ diyor. Yani Bakü-Tiflis-Kars’ın açılmasıyla birlikte biz ülkemizdeki demiryoluyla taşınan yük miktarını iki katına çıkaracağız. O yükün tamamı ülkemizden geçtiğinde tren geçtiği her kilometre başına para veriyor. Ülkemizin ticaretine çok önemli katkısı olacak sadece yük taşımacılığı değil katmadeğer katacak” açıklamasında bulundu.
..
kaynak: http://www.demiryolu.net/tcdd-turkiye-devlet-demiryollari-haberleri/baku-tiflis-kars-demiryolu-haziran-sonunda-acilacak.html

Adk System Advertising

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Ömer Bey, İnanalım mı?
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2017 / 12:25 »
 :)  Bu konuda çok fazla bir şey söylemeyeceğim.
6 Nisan 2017'de, Rusya harici Alternatif Avrupa-Çin demir/denizyolu bağlantısıyla ilgili bir forum yapıldı. Ülkeler ve taşıma şirketleri arasında yeni anlaşmalar imzalandı. Daha önce, Karadeniz üzerinden yapılan bağlantı ve anlaşmalarla ilgili haberleri paylaşmıştım. Üzerine ilaveten de bu durum söz konusu. Son harita aşağıdadır. Zannedersem pek çok şeyi açıklıyor.

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Ynt: Ömer Bey, İnanalım mı?
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2017 / 19:31 »
 :'(

Atı alan Üsküdar'ı geçti diye anladım ben!

Kaldı ki bir de Rusya üzerinden giden güzergah var!

Teşekkürler bilgi için.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter