Gönderen Konu: PERSONELE SERVİS SAĞLANMASI!  (Okunma sayısı 4477 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
PERSONELE SERVİS SAĞLANMASI!
« : 26 Ağustos 2008 / 15:00 »

Hemen her kurumun personelinin işe gidişlerinin sağlanması amacıyla servis araçları bulunmaktadır yada belirli ücretler karşılığında piyasadan sevis araçları temin edilmektedir.
Ancak TCDD bu konuda gerçekten de çok duyarsızdır..Bırakalım personele servis aracı temin etmeyi daha yakın zamana kadar gece yoldan tren getiren makinistlerin evlerine nasıl gidecekleri dahi büyük bir sorun durumundaydı..Bugünlerde de benzeri sorun ara istasyonlarda çalışan hareket personelinde mevcuttur.Yol çalışmaları nedeniyle birçok tren seferden kaldırılmış ancak tüm personel yine görev yerlerine gidip gelmek zorunda olduklarından tek ulaşım aracı olan tren konusunda sıkıntı çekmekteler ve mağduriyet içinde olan memurlara servis aracı da tahsis edilmemektedir!..
Aslında bu sorun tüm TCDD çalışanlarının ortak sorunudur çünkü TCDD'nin personeline yönelik sevis ulaşım aracı uygulaması bulunmamaktadır!..Sadece Ankara ve İstanbul'da banliyö güzergahında oturan personelin bu trenlerde ücretsiz olarak seyahatleri sağlanmaktadır..Oysa diğer kentlerde banliyö treni olmadığından ve lojmanlarda oturamayıp gar merkezlerine uzak noktalarda oturan personelin işe gidip gelmeleri hem çok meşakkatli ve hem de çok masraflı olmaktadır!.
Hem TCDD yöneticilerinin hem de sendikacıların özellikle de sürekli görevde bulunması gereken faal çalışanlara ve eğer mümkünse de tüm çalışanlarına yönelik olarak diğer kurumlarda olduğu gibi servis temininde bulunmaları gerekir..Bunun mali yükü illa ki kuruma ait olacak değildir iyi bir planlama ve organizasyon sonucu personelden toplanacak belirli miktardaki cüzzi paralar karşılığında personelin hem daha rahat olarak hem de ekonomik ve sıkıntısız olarak işe gelip gidebilmelerine çözüm bulunabilinir..
Bir de not düşmek istiyorum :
Ankaradaki çalışmalar nedeniyle banliyö trenleri seferden kaldırılmıştır ve TCDD personeline özel olarak belediye otobüsleri tahsis edilmiş,ücretsiz taşımacılık yapılmaktadır(Duyumlarım yanlış değilse!).
Peki ama Ankarada çalışanların özelliği ne ki hem banliyölerden ve hem de belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanabiliyorlarken diğer kentlerde çalışan personel ücretli seyahat etmek zorunda kalıyorlar ve özellikle de faal çalışanların bu ulaşım sorunlarına çözümler getirilmiyor!..Biz Ankarada çalışanlar kadar diğer şebeke çalışanlarımızın da aynı önem ve sasyal niteliğe sahip olduğuna inanıyoruz ve bu tür uygulamaları da çifte standart olarak görüyoruz!..
İlgililerimizin personel sevsilerine yönelik çalışmalar yaparak bu önemli soruna çözüm getirmelerini bekliyoruz..
Bir kurumun değeri öncelikle o kurumun personeline verdiği değerle ölçülür!
Saygılarla..

Adk System Advertising

cuneytgurler

• Ziyaretçi
Ynt: PERSONELE SERVİS SAĞLANMASI!
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2008 / 16:41 »
trenci96 arkadaşım demişinki : "Peki ama Ankarada çalışanların özelliği ne ki hem banliyölerden ve hem de belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanabiliyorlarken diğer kentlerde çalışan personel ücretli seyahat etmek zorunda kalıyorlar ve özellikle de faal çalışanların bu ulaşım sorunlarına çözümler getirilmiyor!."
 Bana göre bu bakış açısı bize hiç bir şey kazandırmaz. Ankarada çalışanda bizim meslekdaşımız ve arkadaşlarımızdır. Bırak onlar yararlansın, neden onlar yararlanıyor gibi bir mantıkla, bu mesele ye bakarsak neyi çözebilirizki. Doğru bir bakış açısı ile yorumlamak için, meselenin kendisine doğru (özüne)bakmak lazım.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2008 / 16:47 »
Cüneyt bey,
Ben Ankaradakilerin faydalanmasına karşı değilim ayrıca Ankarada 5 yıl çalıştığım yıllarda ben de yararlandım..
Ancak bence bu yapılan bir çifte standarttır!..Bu sorun tüm demiryolu çalışanlarının sorunudur ve hepsine de çözüm getirilmelidir..
Selamlarla..

Çevrimdışı tuncay18

• Emektar Üye
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2008 / 19:39 »
Arkadaşlar  ortada yanlış bir bilgi var şuan ankarada balnyö trenleri çalışmıyor .çalıştığı zamandan TCDD personeli otobüslerden paralı yararlanıyordu . saat 24 ten sonra otobüsler çalışmadığı için servis veriliyor. Ankararıların otobüse bedava binme merakı hiç yok rezziliği gelin görün    adam 8 10 yoldan gelmiş sıcağı darbesini yemiş  birde ayakta otobüsle gitmek çok hoş değildir neyle gidecek

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

PERSONELE SERVİS SAĞLANMASI! Benzer Konular

SERVİS EXPRESS DEMİRYOLUNDA HIZLI
Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yalçınkaya, “Vagon yatırımlarımızla demiryolu taşımacılığındaki büyüme hızımızı giderek artırıyoruz” d... Devamı...

Gösterim: 3201 - Yanıt: 0 - Başlatan:Makinist_26/ Kenan ÖZCAN
Engelli personele lojman tahsisi.
Ben TCDD'ye özürlü kontenjanından atandım ve iş başı yaptım.(Ortopedik özürlü) Özürlülere ACABA lojman önceliği tanınması gbi bi... Devamı...

Gösterim: 3687 - Yanıt: 1 - Başlatan:Bahattin KARABAĞ
TCDD İletişim Personele Kapatıldı
  TCDD internet sitesine koydugu uyarı ile siteye sadece yolcuların şikayetlerini girebilecegini bildirerek personelin soru görü... Devamı...

Gösterim: 2851 - Yanıt: 0 - Başlatan:trenren
SÖZLEŞMELİ PERSONELE YİYECEK YARDIMI İLE İLGİLİ ESASLAR BELİRLENİYOR
SÖZLEŞMELİ PERSONELE YİYECEK YARDIMI İLE İLGİLİ ESASLAR BELİRLENİYOR Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararı gereği sözleşmeli pers... Devamı...

Gösterim: 2792 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Tüm Personele Duyurulur !
TCDD web sayfası Basın Yayın Müşavirliği tarafından yenilenmiş olup, dün [/size]akşam itibariyle devreye alınmıştır.[/size]Daha ... Devamı...

Gösterim: 8740 - Yanıt: 1 - Başlatan:karesi