Gönderen Konu: RAYDER( Raylı Ulaşım Sistemleri Derneği )  (Okunma sayısı 7493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
RAYDER( Raylı Ulaşım Sistemleri Derneği )
« : 11 Kasım 2008 / 12:02 »

RAYDER NEDİR?

RAYDER ( Raylı Ulaşım Sistemleri Derneği ) ülkemizde Demiryolları, Tüp geçit, Hızlı tren, Metro ve Tramvay gibi toplu taşıma hizmetlerinin geliştirilmesi, yapılan ve yapılmakta olan çalışmaların tanıtılması, yaygınlaştırılması ve demiryolu eğitimini geliştirmek gayesi ile kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Demiryolları son yıllarda dünya genelinde daha önemli bir hale gelmiştir. Türkiye'de de Demiryollarının ve Metroların geliştirilmesi yeni hükümetin en önemli ulaşım politikası olarak benimsenmiştir.

Hızlı tren hatları, Marmaray projesi ve muhtelif Büyükşehir Belediyelerimizde Metro ve Tramvay yatırımlarına önümüzdeki 12 yıl içinde takriben toplam 22- 25 milyar $ yatırım yapılacağını tahmin ediyoruz. Türkiye'de başlatılan demiryolu hamlesi, yabancı demiryolu firmalarının da çok ilgisini çekmektedir. Sakarya'da hızlı tren setleri ve metro araçları üretimi yapmak için yabancı sermayeli yatırımlar yapılıyor.

RAYDER olarak ülkemizin gelişmesinde, Demiryollarının ve Metrolarımızın çok önemli katkılarının olacağını düşünmekteyiz. Demiryollarına yapılan her türlü yatırımı destekliyoruz.

RAYDER sadece demiryollarının değil, bu sektör ile ilgili hizmet veren bütün Belediyelerimizin, işletmeci, müteahhit veya tedarikçi kamu ve özel sektör kuruluşlarının çeşitli problemleri ile de ilgilenmektedir. Sektörümüz de çalışan meslektaşlarımızın birbiri ile tanışması, kaynaşması teknik bilgi birikimlerinin artmasına ve paylaşmalarına yardımcı olmak üzere çeşitli teknik toplantılar düzenlemekteyiz.

Halen 7 İlimizde ( İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Konya, Antalya ) şehir içi toplu taşıma hizmetlerinde Metro, LRT veya Tramvay araçları kullanılmaktadır. Diğer 12 ayrı ilimizde de muhtelif seviyelerde Raylı Sistem proje ve yatırım çalışmalarına devam edilmektedir. RAYDER olarak, Raylı Sistem kurmak isteyen belediyelerimize de yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Demiryolu yatırımları ile beraber, onları uygulamaya geçirecek insanların eğitimlerini de her zaman ön planda tutmalıyız. Bütün demiryolu kazalarının temelinde mutlaka ihmal ve eğitim eksikliği vardır.

Kadıköy'de bulunan RAYDER merkezimizde, Üniversite ve Uluslararası eğitim kuruluşları ile beraber Demiryolları personeline, belediyelere ve özel sektör firmalarına demiryolu eğitimleri vermekteyiz.

Sakarya Üniversitesi'nde her türlü Demiryolu eğitimini organize edecek Demiryolu Enstitüsü kurulması ve Fen Bilimleri Bölümü altında Demiryolları Anabilim Dalı açılması çalışmalarına devam ediyoruz.

Endüstri Meslek Okullarımızda yeni açılan Raylı Sistemler Bölümlerinin geliştirilmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz. 1997 senesinde kapatılan Demiryolu Meslek Liseleri'nin tekrar açılmasının çok gerekli olduğunu düşünüyoruz.

Türkiye'de TCDD'nin ve DLH'nın başlattığı Demiryolları yatırımlarına ve büyük şehirlerimizde yeni Metro ve Tramvay projelerine son birkaç yıldır ortalama 2,5 milyar $ yatırım yapılmaktadır.

Özel sektör firmalarının, Demiryollarına yatırımlar yapmasını, işletme ve taşımacılık hizmetlerinde de daha aktif olmalarını hedefliyoruz. Demiryollarımıza, özel sektör ivmesi kazandırmak zorundayız.

Değerli Demiryolu Dostlarımız, sizlerle beraber olduğumuz takdirde Demiryolu sektörümüze çok daha büyük hizmetler yapacağımıza inanıyoruz. Saygılarımızla,

Rayder Yönetim Kurulu

Ahmet GÖK Başkan İstanbul Ulaşım A.Ş. Eski Gn. Md
Birkan ERDAL Başkan Yardımcısı Başbakanlık Eski Müsteşarı ve TCDD Eski Genel Müdürü
Prof. Dr. Sıddık YARMAN Genel Sekreter İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi
Metin ÖZTÜRK Muhasip İETT Raylı Taşım Mühendisi
Mustafa HATİPOĞLU Üye İETT Gn.Md.Yar
Mustafa ÇAVUŞOĞLU Üye TCDD Gn. Md. Yrd.
Mümin KAHVECİ Üye İst.Ulaşım A.Ş. Gn.Md.Yar
Musa AKPINAR Üye İETT Raylı ulaşım Md.
Teoman SÜER  Üye Savronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Web Sitesi : http://www.rayder.org.tr/
Kaynak : http://www.rayder.org.tr/rayder_nedir.htm

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

RAYDER( Raylı Ulaşım Sistemleri Derneği ) Benzer Konular

ATS Sistemleri
Arkadaşlar hepimiz biliyoruz CTC bölgelerinde tren seyir emniyeti açsından ATS sistemleri ile donatılmış. Ve hatta Savronik firm... Devamı...

Gösterim: 5672 - Yanıt: 2 - Başlatan:Kadirkaraman
YOLDER Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği
Derneğin web sayfası aşağıdadır. Saygılarımla. http://www.yolder.org.tr/ Devamı...

Gösterim: 5251 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
BURSA Raylı Sistemleri
 Bursa raylı sistemi denebilirdi belki ama bildiğim kadarıyla hem hafif raylı sistem hem de tramvay var!Yorum yapmayacağım.Sadec... Devamı...

Gösterim: 1988 - Yanıt: 0 - Başlatan:Göçebe (chomez)
Demiryolu Taşımacılığı Derneği Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi
Bu haftasonu yapılan genel kurulda, Demiryolu Taşımacılığı Derneği'nin yeni yönetimi belirlendi. Ardından yapılan ilk toplantı i... Devamı...

Gösterim: 3144 - Yanıt: 2 - Başlatan:Onur U.
Raylı Sistem Teknolojisi Mezunları Derneği
http://www.rstder.com (Derneğimizin merkez sitesidir.) http://www.rstderist.com (1. bölgeye duyuru yapan sitemizdir) Devamı...

Gösterim: 4620 - Yanıt: 0 - Başlatan:Emrek