Gönderen Konu: raylı sistemler bölümüne giriş...  (Okunma sayısı 7427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burak

• Ziyaretçi
raylı sistemler bölümüne giriş...
« : 12 Mayıs 2010 / 18:31 »

merhaba arkadaşlar ben bir konuyu danışacağım anadolu meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum raylı sistemler bölümüne girebilir miyim girebilirsem hangi dalda girebilirim?? bu konuda yardım edebilirseniz çok sevinirim...

Adk System Advertising

rayci

• Ziyaretçi
Ynt: raylı sistemler bölümüne giriş...
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2010 / 21:23 »
giremezsin nedeni öncelik lise rst bitirenlerde ama katsayı kalkıp 2 yıllık ünv leredirek geçiş kalkarsa puanlan alırlar o zaman yüksek puan alan 2 yıllık raylı sistemler bölümüne girebilir.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2010 / 12:17 »
Geçen Hafta TCDD Akçay Eğitim ve Dinlenme tesislerinde raylı sistemler konusunda gelişmeler yaşandı.

Şöyleki,

TCDD ile İtalyanlar ve Slovaklar arasında Avrupa birliği projesi oluşturulmuş ve geçen hafta Bazı raylı sistem bölümleri olan Üniversitelerinde katılımıyla toplantılar yapıldı. Konunun tam içeriğini öğrenemedim ama amacın raylı sistemlerin geliştirilmesi yönünde olduğunu söyleyebilirim.

Umarım bir çok gencimizin önünü açacak gelişmeler yaşanmasını dilerim.

http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

rayci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2010 / 22:26 »
inşallah 2010 kpss alımlarına bağlı her şey eğerki önümüzü açacaklarsa alımalrı fazla alır ve bu işi en iyi şekilde yapacak tcdd kurumuna zarar vermeyecek tcdd kurumunu mahcup etmyecek gençleri yani raylı sistem bölümü mezunlarını işe alırlarsa iyi olur ama yok işe giremezsek o zaman iyi olmaz tüm bu yapılan toplantılarda boşa olur bu bölüme yazılmış okuyan öğrencilere de yazık olur.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2010 / 09:50 »
Bu konudaki gelişmeleri öğrenmek istersen ve arkadaşlarınızla ortak hareket oluşturup sendikaları ve TCDD bünyesindeki dernekleri ziyaret ederek ilgi çekmek isterseniz www.tcdd.gov.tr adresinde bulunan bilgi edinme yoluyla bilgi edinerek işe başlayabilirsiniz.

Çok faydalı olabileceğine eminim.
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı ibrahimcetin

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2010 / 02:11 »
Rayci kardeşim,
Tcdd çok saçma bi şekilde personel alıyor nedenini açıklayayım. Endüstri meslek lisesi rst bölümü ögrencileri ilk 2008 Haziran da mezun oldular. 2008 Eylül ayında da Anadolu Üni. Porsuk Myo. Rst bölümüne sınavsız olarak yerleştiler. Kpss 2008/4 yerleştirmeleri aralık ayında yapıldı. Tüm rst lise mezunlarına kadro açıldı ve Porsuk Myo. 1. sınıfta okuyan o öğrencilerin %90'ı yerleşti. Hepside tabii ki doğal olarak okullarını bırakıp işlerinin başına geçtiler. Sonuç olarak Porsuk Myo. 2010 yılında rst mezunu veremeyecek duruma geldi. Çok cuzi bir sayıda mezunu vardır 2010 yılında. Tcdd'nin amacı ve ne yapmak istediğini anlayan varsa bana da anlatsın? Hem sınavsız gelip Önlisans RST kontenjanlarını doldurup diğer sınavlı gelmek isteyenlerin önünü kesip gelen öğrencilerin hepsi terketti TCDD yüzünden? Diğer rst bölümüne yerleşmek isteyipte kontenjan sorunundan yerleşemeyen arkadaşların hakkını kim ödeyecek?
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2010 / 09:00 Gönderen: Ömer Tolga Sümerli »

Çevrimdışı raycii

• Emektar Üye
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2011 / 12:28 »
ibrahim çetin doğru söylemişsin bizlerde 2009 raylı sistemler makine mezunuyuz ama alım olmadı şu andaki alımlarda çok mantıksız türkiye geneli 950 makinist işçisi alınıyor bu alımlar düşündürüyor bizleri tcdd bu bölümleri boşa açmış sakın kimse yazılmasın bu bölümlere benim kanaatim.

makinistolmakisteyengenç

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2012 / 15:24 »
torpilin olacak yoksa zor..........

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter