Gönderen Konu: Rusya Demiryollarında Avrupa'ya Açılmada Önemli Bir Adım  (Okunma sayısı 2495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi

Merhaba Değerli arkadaşlarım.
Bilindiği üzere Eurasia Demiryolunda ilerlemeler hızlı bir şekilde devam etmekte. Bununla ilgili aşağıda bir haber var. Ayrıca bu haberin Türkçe çevirisini bana gönderen, forum üyesi  Gökşin Akdeniz arkadaşıma teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.

Avrasya intermodal taşımacılık ağı için bir merkez görevi görecek olan terminal ile Ukrayna ve Slovakya üzerinden Rusya ve Polanya demiryolu hatlarını birleştirip Rusya ile Batı Avrupa arasında köprü kuracak Bunun haricinde Moskova ile Adriyatik denizi limanları arasında bir demiryolu köprüsü kurulacak. Bunun için Slovakya Dobra'daki bir Konteyner nakil istasyonu 15 yıl süreyle Rus Lojistik firması tarafından kiralandı.

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Rusya Demiryollarında Avrupa'ya Açılmada Önemli Bir Adım Benzer Konular

Rusya Demiryollarından Bir Atak Daha
Rusya Demiryolları son zamanlarda ciddi bir atağa kalktı. İrandaki bazı hatların elektrifikasyonu işlerine destek veren Rusya De... Devamı...

Gösterim: 2329 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Avrupa Demiryolları ve Avrupa fiziki Haritası
Avrupa Demiryolları Haritası Avrupa Fizik Haritası Devamı...

Gösterim: 27146 - Yanıt: 2 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasından Rusya Demiryollarına 500 Milyon Dolar Kredi
EBRD (European Bank for Reconstruction and Development) Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Rusya Demiryollarına uzun vadeli tam 500... Devamı...

Gösterim: 2349 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Rusya Demiryolları Avrupa'yı Büyük Okyanusa (Pasifik) Demiryoluyla Bağladı
Rusya Demiryolları, başta Güney Kore Limanı olmak üzere, Avrupa'yı Büyük Okyanus'a, buradan da Amerika Kıtası'nın Batısına deniz... Devamı...

Gösterim: 7140 - Yanıt: 8 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Azerbaycan'dan Avrupa-Basra-Güney Asya Bağlantısında Önemli Adım
AZERBAYCAN: Ulusal demiryolu ADY, Bakü'nün 30 km kuzeyindeki Sumqayıt ile Rusya sınırındaki Yalama arasındaki 167 km'lik güzerga... Devamı...

Gösterim: 712 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli