Gönderen Konu: Sivas'ta 2 yük treni çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı  (Okunma sayısı 2884 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi

Sivas'ın Kangal ilçesinde, 2 yük treninin çarpışması sonucu 1 makinist öldü, 1 makinist yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, Sivas'tan Malatya'ya travers taşıyan makinistler Ramazan Ağbaba (51) ve Reşat Aşkın (21) yönetimindeki 53026 sefer sayılı yük treni, Kangal ilçesine bağlı Çetinkaya köyü yakınındaki Koçköprü altındaki yol ayrımında, Malatya'dan Sivas'a gelen 53293 sefer sayılı makinistlerinin kimliği henüz öğrenilemeyen boş yük treninin vagonlarına çarptı.

Kazada ağır yaralanan Ağbaba ve Aşkın, Kangal Devlet Hastanesine kaldırıldı. Aşkın, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edilen Ağbaba'nın da hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kazada, çok sayıda vagon devrildi.

Kaza sonrası hasar gören köprü, araç trafiğine kapatıldı.

Kaynak: Hüriyet Portal Trh:6 Temmuz 2015
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Sivas'ta 2 yük treni çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2015 / 08:17 »

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2015 / 08:23 »
Çok üzüldüm, allah rahmet eylesin.. Ailesine, sevenlere ve camiamıza sabır diliyorum.

Türk milleti!

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2015 / 10:33 »
Ölen makinist arkadaşımıza Allah'tan Rahmet, yakınlarına ve TCDD camiasına başsağlığı, yaralı arkadaşımıza da acil şifalar diliyorum.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015 / 10:35 Gönderen: Ömer Tolga Sümerli »
Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2015 / 13:48 »
Ölene rahmet, yakınlarına sabır, yaralı arkadaşımıza da şifalar diliyorum..

Ve ben, biz bunu her kazadan sonra tekrarlıyoruz..

Elimizden başka gelen yok!
...

Sahiden yok mu?

Hani şu promosyon vardı ya, Vakıfbank'ın verdiği, ayda 40TL idi sanırım..

O promosyonu aldınız, harcadınız..

Soru; o 40tl olmasaydı, geçinmeniz sıkıntıya düşer miydi?

Yanıt; O 40tl ile ferdi kaza veya geri ödemeli yaşam sigortalarından birini almış ve ödemiş olsaydınız..

Soru; Peki geç mi kaldınız?

Cevap: Hiç bir şey için geç değildir, bunun için de geç değil!

Sendikaların günü yakalayıp da, üç kuruş maaş artışından çok kalıcı hakların peşine düşmesini beklemektense...

Benim sizlere önerim; hangi bankadan maaş alıyorsanız, gidin o bankaya, geri dönüşümlü yaşam sigortası yaptırın!

Yaptırın ki, 'Bana bir şey olursa, çoluk çocuğum ne olur?' sorusuna bir cevabınız olsun, içiniz rahat etsin!

İşvereniniz dahil, kimseye de mihnet etmemiş olursunuz!

Sendikalar atgözlüklü olmayıp da promosyon ile bu sigortayı yaptırmış olsaydı, çalışma arkadaşları olarak sizler de, kazaya uğrayan arkadaşlarınızın arkasından, arkadaşınızın geride bıraktığı ailesinin yoksulluğuna değil, arkadaşınızın yokluğuna üzülüyor olacaktınız!

Diyelim ki biraraya gelmekte acemisiniz..

O zaman lütfen gidin maaşınızı aldığınız bankaya, 'Geri Ödemeli Yaşam Sigortası' yaptırın!

Ağlayıp sızlanmakla sorunlarımız çözümlenmiyor çünkü!

Saygıyla,

Not: Geri Ödemeli yaşam Sigortasını önermemin nedeni, 'bana bir şey olmazsa yatırdığım para ne olacak? sorusuna cevap veriyor, süre sonunda ölmemiş, kaza geçirmemiş iseniz ödediğinizi geri alıyorsunuz!

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Sivas'ta 2 yük treni çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı Benzer Konular

Sivas'ta Tren Kazası : 45 Yaralı
Sivas'ta tren kazası: 45 yaralı    Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yük treni ile 4 Eylül Mavi treninin çarpışması sonucu ilk belirle... Devamı...

Gösterim: 6519 - Yanıt: 9 - Başlatan:Trenci96
İstanbul Cankurtaran'da Yük Treni İle Banliyö Treni Çarpıştı
Cankurtaran'da yük treni ile banliyö treni çarpıştı. İlk belirlemelere göre 10'un üzerinde yaralı var.Halkalı’dan Sirkeci’ye gid... Devamı...

Gösterim: 2415 - Yanıt: 2 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Adana'da İki Yolcu Treni Çarpıştı 15 Yaralı
Adana’da manevra için dönüş yapan boş yolcu treni ile Mersin’den gelen Ekspres Yolcu treni çarpıştı. Kazada 15 kişi yaralandı.Ad... Devamı...

Gösterim: 5026 - Yanıt: 4 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Elazığ'da Yük Treni İle Yolcu Treni Çarpıştı
Elazığ'da tren istasyonuna giriş yapan yolcu treni ile manevra yapan yük treninin çarpışması sonucu 2'si makinist, 8 kişi yarala... Devamı...

Gösterim: 2354 - Yanıt: 3 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Sivas’ta trenler çarpıştı, yaralılar var
Bostankaya tren istasyonu yakınında yaşanan kazanın sis nedeni ile meydana geldiği öne sürüldü. Makinistler Zekeriya Dede ve Ene... Devamı...

Gösterim: 866 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ