Gönderen Konu: STK'LARDA SON DURUM!  (Okunma sayısı 2636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trenci96

• Site Özel Üyesi
STK'LARDA SON DURUM!
« : 17 Haziran 2009 / 14:26 »

TCDD içerisinde bu kadar büyük değişimler oluyorken ve personelin belirli bir kesimi mevcut sorunlarıyla hala boğuşur durumdayken merak ettim ve sendika ve diğer STK'lar neler yapıyor diye internet sitelerine göz attım..Zaten artık bu örgütlerine ne yaptıklarını internet dışında başka kaynaklardan pek öğrenebilme şansızmı yok,yayınlanan dergiler bazen elimize geçiyor çoğu zaman da geçmiyor..Ama iş aidatlara gelince görüyorum ki her ay aksamaksızın kesiyorlar maaşlarımızdan..
Sendikalar cephesinde değişen hiçbirşey yok ;
TUS ana sorunlar yerine çoğunluğu pek ilgilendirmeyen bazı konuları gündem yapmış ve tıpkı TCDD sitesinde olduğu gibi kendi yöneticilerinin reklamlarına ve yıllar önceden kalma köşe yazılarına yer vermiş..
BTS sitesinde ise yine bilindik yazılar var demiryolcularla yakından uzaktan ilgisi olmayan kendi konfederasyonlarıyla ilgili yazılar,gözaltına almalar,hukuki sıkıntıları vs. yeralıyor..
UÇMS sitesi ise artık neredeyse hiç güncellenmiyor ve aylar öncesinden kalma bazı çevrelerin şak şaklığını yapar yönde yazılar mevcut..

Bir de Demok dernek sitesine baktım ki onlar da dernekçiliği son yıllarda artık sadece tatil organizasyonları ile ticari işlerle ilgilenmeye indirgemiş vaziyetteler..
STK'ların üyelerinin sosyal aktiviteleriyle ilgilenmeleri de gerekli ve hoş bir durum ama sadece bu noktalara odaklanılması gerçek amaçlardan sapmadır düşüncesindeyim!
Ayrıca Demok mezunlarına yönelik dernekçe geçtiğimiz ay yapılan geleneksel pilav gününe katılım bu sene daha azdı ve asıl düşündürücü olan da ; bu organizasyonu icat eden eski yönetimden hiç kimsenin bu seneki toplantıya katılmamış olmalarıydı!!Oysa demokarsilerde kazanmak da vardır kaybetmek de,seçimler kaybedildi diye gelenekselleşmiş bir organizasyona katılmamak hiç de doğru değil,gelenler de zaten pilav yemeye gelmiyorlar göremediği arkadaşlarını görebilmeyi ve yıllar önce mezun oldukları okullarını yadedilmeyi arzuluyorlar yani böyle anlamlı bir günü seçimlere endeksleyip ayrımcılık yapmak ne kadar doğru olabilir ki!
Saygılarla..

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

STK'LARDA SON DURUM! Benzer Konular

maaşlarda artışmı var
hükümetin kurumların kararına bıraktıgı zam oranını...tcdd yönetim kurulunun bugüne kadar kullanmadıgı diger kurumlerın kullandı... Devamı...

Gösterim: 6332 - Yanıt: 3 - Başlatan:halil
Ankara-Konya Çalışmalarında Son Durum
Hızlı Tren'de her şey yolundaKonya-Ankara arasını 1 saat 15 dakikaya indirecek olan Hızlı Tren Projesi'nde çalışmalar aralıksız ... Devamı...

Gösterim: 3383 - Yanıt: 1 - Başlatan:Trenci96
Tarihi Yapılarda Revizyonlar!
Değerli arkadaşlar bildiğimiz üzere ; TCDD'nin mevcut gar,istasyon,binalar ve yol ekipmanlarının önemli bir bölümü 1860'lı yılla... Devamı...

Gösterim: 2730 - Yanıt: 0 - Başlatan:Trenci96
Yüksek Sarsıntılarda Dahi Kolay Gevşemeyen Kendinden Kilitli Somunlar (Video)
Merhaba Değerli Arkadaşlarım,Aşağıdaki video'da kilitli somunlarla ilgili bir tanıtım vardır. Özellikle ray bağlantılarında kull... Devamı...

Gösterim: 2601 - Yanıt: 0 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
TCDD Kanun tasarısı hakkında son durum.
TCDD Yönetimnden bir Abimizden edindiğim bilgiye göre TCDD Kanunun tasarısı bakanlık tarafın bazı değişiklikler için iade edilmi... Devamı...

Gösterim: 4985 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ