Gönderen Konu: Tcdd nin Yönetim Kadrosu Turneye Çıkıyor  (Okunma sayısı 2646 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demirkanat / Kürşad YAVUZ

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Tcdd nin Yönetim Kadrosu Turneye Çıkıyor
« : 05 Şubat 2013 / 18:28 »

Tcddnin Yönetim Kadrosu Turneye Çıkıyor

Demiryolları'nın aralarında 3 genel müdür yardımcısının da bulunduğu 28 kişilik üst düzey yöneticisi, 5-8 Şubat arasında yurdun dört bir yanındaki bin 278 TCDD iş yerine giderek sorunlara yerinde çözüm bulacak

Seval Ocak Adıyaman - TCDD Genel Müdürlüğünün, aralarında 3 genel müdür yardımcısının da bulunduğu 28 kişilik üst düzey yöneticisi, 5-8 Şubat tarihleri arasında yurdun dört bir yanındaki bin 278 iş yerine giderek, sorunlara yerinde çözüm bulacak.

AA muhabirinin TCDD yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 42 il merkezi ile 52 ile bağlı ilçede iş yeri bulunan Demiryolları, son yıllarda özellikle Yüksek Hızlı Tren (YHT) hatlarının hizmete konulmasıyla müşteri memnuniyetini artırdı.

Kuruluşun yöneticileri, bu durumun artarak devam etmesi ve hedeflerin yakalanması için Türkiye genelindeki gar, istasyon ve diğer iş yerlerinde temizlik, bakım ve çevresel uyumla düzen konusunda incelemelerde bulundu ve rapor hazırladı.

Raporlarda belirtilen konularda ilerleme sağlanıp sağlanmadığının belirlenmesi, olası yeni sorunların tespit edilmesi ve personelle görüşme yapılması için TCDD Genel Müdürlüğü'nün tüm üst düzey yöneticileri yurt genelindeki iş yerlerine gidecek.

Öte yandan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da her ayın son haftası Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi ve Marmaray başta olmak üzere çalışmaları yerinde incelediği öğrenildi.

-Temizlik ve düzene de bakılacak-

Yöneticiler, gar, istasyon ve iş yerlerindeki genel düzen, temizlik ve çevre düzenlemelerini denetleyecek.

Bu kapsamda, işlevsiz binalar, misafirhaneler, tuvaletler, binaların dışı ve içi, yolcu salonları, peronlar, yatakhaneler, memur personel odaları, gişeler ve atölyeler, işçi soyunma ve dinlenme odalarıyla çevre düzenlemesi incelenecek.

TCDD yöneticileri, müşteri ve personel memnuniyetinin artırılması için binaların görüntü kirliliği yaratıp yaratmadığından tuvalet temizliğine, gar ve istasyonların ışıklandırmasından enerji tasarruflu lamba kullanılıp kullanılmadığına, yolcu salonlarının aydınlatma ve temizliğinden duvar badanasına kadar birçok kalemde denetleme yapacak.

Yöneticiler ayrıca gişelerde ve memurların çalışma ortamlarındaki temizlik, işçilerin soyunma ve dinlenme odalarında bulunan lavabo ve duşların etkin çalışıp çalışmadığı, peronların temizliği ve yeterince çöp kovası olup olmadığı konularını da ele alacak.

Yayıncı: Zülal Eser

Kaynak: AA

Kaynak: http://www.haberciniz.biz/tcddnin-yonetim-kadrosu-turneye-cikiyor-1857905h.htm
http://twitter.com/demiryolcuyuz

Türk milleti!

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ankara, 29 Ekim 1933

Mustafa Kemal ATATÜRK

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Tcdd nin Yönetim Kadrosu Turneye Çıkıyor Benzer Konular

Ulaştırma Bakanımızdan TCDD Talimat, 12 milyar dolar yatıralım TCDD kara geçsin
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım demiryollarında yıllık 600 milyon YTL’yi bulan zararın sona erdirilmesi için bürokratlarına tal... Devamı...

Gösterim: 4692 - Yanıt: 8 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Çin Avrupa'ya Demiryolu Yük Taşımacılığı İçin Ortak Yönetim Şirketi Kurdu
Çin'de faaliyet gösteren, Chongqing Holding ve Çin Demiryolu Şirketinin girişimi ile, RZD Lojistik (Rus Demiryolları Lojistik), ... Devamı...

Gösterim: 5684 - Yanıt: 8 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
İZBAN'da Üst Yönetim Değişikliği
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Demiryolları’nın (TCDD) ortaklaşa hayata geçirdiği Aliğa Menderes Hattı’nı işleten şirket... Devamı...

Gösterim: 2794 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Demiryolu Taşımacılığı Derneği Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi
Bu haftasonu yapılan genel kurulda, Demiryolu Taşımacılığı Derneği'nin yeni yönetimi belirlendi. Ardından yapılan ilk toplantı i... Devamı...

Gösterim: 2906 - Yanıt: 2 - Başlatan:Onur U.
Tcdd Personel-Yönetim
TCDD nin esas sorunu yatırım,para,yol tren vs degil  tcdd nin en büyük ve esas sorunu  ELEŞTİRİLeMEMEKdernekler,sendikalar bunun... Devamı...

Gösterim: 1949 - Yanıt: 0 - Başlatan:try