Gönderen Konu: Tcdd Personel-Yönetim  (Okunma sayısı 1928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı try

• Üye
  • **
Tcdd Personel-Yönetim
« : 01 Nisan 2015 / 12:34 »

TCDD nin esas sorunu yatırım,para,yol tren vs degil  tcdd nin en büyük ve esas sorunu  ELEŞTİRİLeMEMEK

dernekler,sendikalar bunun için var ancak lokal sorunlar veya ünvan,makam gibi küçük hesaplarla ugraşıyor

Yeni genel müdür bilimsel bir altyapıdan geldiginden bunun önemini demiryollarındaki  uygulanamama nedenlerini görüp analiz edebilir ve ona göre tedbir alabir.Çünkü kendisi bir  üniversite hocası ve bilimin eleştirilerle geliştigini biliyordur.

TCDD de personel eleştiremez hiyerarşik yapı buna müsait degil,görüş alıyoruz denilen konularda ise yöntem hataları mevcut,ve sonuç alınamıyor.

ELEŞTİRİDEN KORKMAYINIZ!!!
Bir kişi dostu arkadaşını veya çocugunu eleştirirken ne amaç güdüyorsa yönetim olarakda eleştiriler bu şekilde görülmeli.

Eleştirmenin önü açılmalı her çalışan  korkmadan eleştirebilmeli.Askeri hiyerarşiden daha sert bir hiyerarşik yapı ile çalışanlar sindirilebilir korkutulabilir eleştirinin önü kesilebilir ancak ortak akıl ortaya çıkmaz,fikirler sıg kalır,gelişimin önü tıkanır.Sonuç ise toplum için , kurum için ve yönetim için,çalışanlar için   küçülme büzülme ve yavaş yavaş hiç olmaya kadar gider

Bir çalışma yaşamı ve hatta bir hayat  boşu boşuna geçer gider.Daha verimli çalışnlar  daha verimli kurumlar için

BIRAKINIZ ELEŞTİRSİNLER-BIRAKINIZ ÇALIŞANLAR FİKİRLERİNİ RAHATÇA SUNABİLSİN

Adk System Advertising

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Tcdd Personel-Yönetim Benzer Konular

TCDD PERSONEL POLİTİKASI
TCDD PERSONEL POLİTİKASI:TCDD’nin yapısal olarak içinde bulunduğu en büyük sıkıntılardan biri de standart bir personel politikas... Devamı...

Gösterim: 18469 - Yanıt: 14 - Başlatan:Trenci96
Çin Avrupa'ya Demiryolu Yük Taşımacılığı İçin Ortak Yönetim Şirketi Kurdu
Çin'de faaliyet gösteren, Chongqing Holding ve Çin Demiryolu Şirketinin girişimi ile, RZD Lojistik (Rus Demiryolları Lojistik), ... Devamı...

Gösterim: 5657 - Yanıt: 8 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
İZBAN'da Üst Yönetim Değişikliği
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Devlet Demiryolları’nın (TCDD) ortaklaşa hayata geçirdiği Aliğa Menderes Hattı’nı işleten şirket... Devamı...

Gösterim: 2778 - Yanıt: 1 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli
Tcdd nin Yönetim Kadrosu Turneye Çıkıyor
Tcddnin Yönetim Kadrosu Turneye ÇıkıyorDemiryolları'nın aralarında 3 genel müdür yardımcısının da bulunduğu 28 kişilik üst düzey... Devamı...

Gösterim: 2620 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Demiryolu Taşımacılığı Derneği Yeni Yönetim Kurulunu Belirledi
Bu haftasonu yapılan genel kurulda, Demiryolu Taşımacılığı Derneği'nin yeni yönetimi belirlendi. Ardından yapılan ilk toplantı i... Devamı...

Gösterim: 2883 - Yanıt: 2 - Başlatan:Onur U.