Gönderen Konu: Totman(Dead man)  (Okunma sayısı 5860 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isiguzm

• Yeni Üye
  • *
Totman(Dead man)
« : 30 Ocak 2009 / 12:49 »

Merhabalar,
sanırım birkaç manevra lokosunu saymazsak kurumumuzdaki bütün lokolarda monteli olan TOTMAN sistemi ,makinistin ölü adam konumuna geçmesi halinde  devreye giriyor.Kumandasız kalan treni durdurmak için  diziyi otomatik olarak frene geçiyor.
Bütün lokolarda bu sistem devreye konuluyor,çalışır bir şekilde makinistlerce teslim alınıyor.
Bu sistemi denetim altında tutmak oldukça önemlidir.Bunu da makinist yapıyor.Sistemin denetim altında tutulması biraz dikkat ,biraz  ayak/el hareketi ve de bayağı da sabır gerekiyor.
Lokolar atölye/depodan çıktıktan sonra çoğunlukla İPTAL ediliyor.
Bu sistemin devreden çıkarılmadan aynı işlevini görmesi için neler yapılabilr?Teknik bir yaklaşım nasıl olabilir?

Adk System Advertising

Çevrimdışı leventdurusoy

• Site Özel Üyesi
Ynt: Totman(Dead man)
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2009 / 12:54 »
Sevgili Arkadaşım; Bu bölüm meydana gelmiş olan tren kazalarının duyurulduğu ve sebeplerinin tartışıldığı bir bölümdür. Dolayısı ile yeni konularınızı ilgili bölümlere açmanızı tavsaye edeceğim.
Selam ve saygıyla
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı isiguzm

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Totman(Dead man)
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2009 / 13:01 »
Haklısınız,nasıl yapıldığını bilmiyorum ama, yetkili olarak siz ilgili bölüme, başlatana gerekçesiyle bilgi vermekle süretiyle aktarabilirsiniz,diye düşünüyorum.Güzel bir uygulama  da olur.

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Totman(Dead man) Benzer Konular

TAŞINDI: Totman(Dead man)
Bu konu Diğer Önerileriniz isimli bölüme taşındı. http://www.demiryolcuyuz.biz/forum/totmandead-man-t1123.0.html Devamı...

Gösterim: 2252 - Yanıt: 0 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ