Gönderen Konu: Tren Düdükleri  (Okunma sayısı 4690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Tren Düdükleri
« : 25 Temmuz 2012 / 00:54 »

:)

Ben, ben ve 4 yaşındaki oğluma özgü sanırdım buharlı trenin düdük sesine olan hayranlığımızı, tutkumuzu..

Şaşırarak aynı tutkunun hem ülkemizde hem dışarıda yaygın olduğunu öğrendim.

Bugün de Ankara-Cebeci'de çay içerken geçen yük treninin kornasını-düdüğünü duydum, kulak kesildim! Lokomotifin/lokomotiflerin onca yükü çekerken çıkardıkları oflama/puflamalar da ayrı bir ses senfonisiydi benim için!

Biliyorum ki sizlerden de benzer şekilde hayran olan çok ama kafama takılan şu ;

Diyelim ki sizlerin tutkusu o meslekten olmanız, bizim tutkumuz nerden kaynaklanıyor? Hani bir-iki kişi olur, onların tuhaflığına verilir, ama birader az da değilmişiz ki!

Ne dersiniz, tren düdük seslerinde duyanları büyüleyen, kendine bağlayan bir tılsım mı var ;)

Neden diğer taşıtların gürültüsü gürültü gelir insana da tren sesleri (gürültü değil!) rahatsız edici gelmez?

Heyyy, demiryolcular, var mı bir açıklamanız :)

Saygıyla,

Adk System Advertising

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
Ynt: Tren Düdükleri / Müzesi bile var
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2016 / 00:05 »
 :)

Gerçekten de insanın içi gidiyor başka ülkelerde yapılmış güzel şeylere :)

Eski buharlı trenleri görmüş, binmiş, yolculuk etmiş bizler kadar bizden sonra gelenlerin de tanıştıklarında sevdikleri tren düdükleri neden saklanmıyor?

Saklayanlar var tabii ki, ben bizim yetkililere soruyorum, biz neden saklamıyoruz?

Çok mu zor?

Buharlı lokomotifleri sergilediğimiz açık hava müzelerinde anılar canlandırılsa, fena mı olurdu?

Elin oğlu yapmış, bakın!

https://www.youtube.com/watch?v=TU7DNkZtG1I

Çok zor değil, yapılabilir, yeter ki zihniyet elversin :)

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Tren Düdükleri Benzer Konular

hızlı tren
Sayın Demiryolcu arkadaşım, lütfen yetkililere iletirmisiniz. Hızlı tren diyoruz ama dikkatimi çeken bir konu ise bu işin gerçek... Devamı...

Gösterim: 8738 - Yanıt: 13 - Başlatan:nejom
HIZLI TREN...,YENİ ADIYLA "YÜKSEK HIZLI TREN..."
13 Mart 2009'da birçok kişiyle birlikte benim de rüyam olan hızlı tren ilk seferini gerçekleştirecek.Vatandaşımızın "ayağı" alış... Devamı...

Gösterim: 3037 - Yanıt: 3 - Başlatan:koncar52512
hızlı tren
   Sevgili Arkadaşlar; hızlı tren için yaygara koparmanın pek anlamı yok. Kafalar değişmedikçe, imam bildiğini okumaya devam ede... Devamı...

Gösterim: 27803 - Yanıt: 52 - Başlatan:devlet makinisti
hızlı tren
Ben raylı sitemler yol bölümü öğrencisiyim hızlı trenle ilgili proje ödevimiz var ama döküman bulamıyoruz yardımcı olursanız sev... Devamı...

Gösterim: 3162 - Yanıt: 2 - Başlatan:safak
Tren İşletmeciliği ile ilgili personel Türk Tren A.Ş. devrediliyor.
Sayın Genel Müdürümüz Süleyman KARAMAN, 12.07.2012 tarihli zaman gazetesine yaptığı açıklamada,"demiryolu ulaştırmasının yeniden... Devamı...

Gösterim: 6382 - Yanıt: 7 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ