Gönderen Konu: Tren'lerin içinde 3D sinema!  (Okunma sayısı 5008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __SHERiFF___

• Emektar Üye
Tren'lerin içinde 3D sinema!
« : 13 Eylül 2013 / 08:41 »

Heleki uzun yolculuklarda ne güzel olur! en arka vagonda olupta 6 şar veya 9ar koltuklu olarak bununda TCDD ye güzel getirisi olur :) Ayrıca Trenede eğlence treni demiş oluruz :) ve millet uzun yolculuklardanda sıkılmaz :)

3D sinema Tır'ı olupta Trende olmaması saçma!

Adk System Advertising

Çevrimiçi Ömer Tolga Sümerli

• Administrator
  • Site Özel Üyesi
Ynt: Tren'lerin içinde 3D sinema!
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2013 / 10:35 »
Zamanında yapılmıştı. Fakat, şimdi herkes ya internetten, ya da yolculuk sırasında önündeki ekrandan istediği filmi izleme tercihlerinde bulunduğu için, bu günlerde çok rağbet görmüyor.

Saygılarımla.

Çalışmadan, Yorulmadan, Üretmeden Rahat Yaşamak İsteyen Toplumlar, Önce Haysiyetlerini, Sonra Hürriyetlerini, Daha Sonra da İstiklal ve İstikballerinin Kaybederler.
                                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı __SHERiFF___

• Emektar Üye
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2013 / 12:07 »
Yaw arkadaşlar şaşırdım 3D hareketli sinema yazacağıma 3d sinema yazdım yanlışlıkla!şöyle 5 dk lik animasyonlar oluyor ya!

Çevrimdışı Muhammed GEMCİ

• Uzman Üye
Sn. __SHERİFF__, korkarım ki bu tavsiyeniz TCDD'ye çok zarar getirme potansiyeline sahip. :( Onun yerine tüm vagonlarda koltuk arkası TV cihazı bulunması daha iyi bir fikir olabilir. Yalnız, bu cihazlar otobüs firmalarının kullandığı cinsler yerine standart bir tasarıma sahip olmalı ve bu tasarım otobüslerdeki en iyi tasarımı geçmeli. Benim aklıma gelen bazı özellikler:
1-)Olabildiğince fazla TV kanalı(tercihen 10)
2-)1-2 tane USB yuvası.
3-)Dizüstü bilgisayarlar için internet kablosu(kablosuz da olabilir)
4-)Yine dizüstü bilgisayarlar için şarj bağlantısı(priz de olabilir)
5-)Lokomotif kabininden yolu izleyebilme(insanlara demiryolculuğu sevdirmek maksadım ;))
6-)Bunların dışında otobüslerde olan her şey.

Biraz uçuk bir fikir gibi duruyordu, trenlerde hareketli sinema. Tartıştıkça çok daha iyi fikirler bulunacağından dolayı herkesi fikir belirtmeye davet ediyorum.

Esen kalın...
DEMİR YOLLARI REFAH VE ÜMRAN KAYNAĞIDIR. M. Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı __SHERiFF___

• Emektar Üye
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2013 / 18:09 »
Ben hareketli animasyon diyememiştim bu yüzden anlatacağımı iyi anlatamadım sonra yazdım ama muhammed beyde normal sinema diye anlamış!

ben hareketli sinemadan bahsediyorum koltuklar hareket ediyor

Çevrimdışı Muhammed GEMCİ

• Uzman Üye
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2013 / 20:19 »
Ben hareketli animasyon diyememiştim bu yüzden anlatacağımı iyi anlatamadım sonra yazdım ama muhammed beyde normal sinema diye anlamış!
Aslında gayet de net anlamıştım. Kalın yazılı kısmı bahsettiğiniz hareketli animasyon anlamında kullanmıştım ama korkarım ki ben de tam anlatamamışım.
Biraz uçuk bir fikir gibi duruyordu, trenlerde hareketli sinema. Tartıştıkça çok daha iyi fikirler bulunacağından dolayı herkesi fikir belirtmeye davet ediyorum.
Hareketli animasyon olduğunu anladığımı anlatmış olduğuma göre fikrimi tekrardan yazayım:
Sn. __SHERİFF__, korkarım ki bu tavsiyeniz TCDD'ye çok zarar getirme potansiyeline sahip. :( Onun yerine tüm vagonlarda koltuk arkası TV cihazı bulunması daha iyi bir fikir olabilir. Yalnız, bu cihazlar otobüs firmalarının kullandığı cinsler yerine standart bir tasarıma sahip olmalı ve bu tasarım otobüslerdeki en iyi tasarımı geçmeli. Benim aklıma gelen bazı özellikler:
1-)Olabildiğince fazla TV kanalı(tercihen 10)
2-)1-2 tane USB yuvası.
3-)Dizüstü bilgisayarlar için internet kablosu(kablosuz da olabilir)
4-)Yine dizüstü bilgisayarlar için şarj bağlantısı(priz de olabilir)
5-)Lokomotif kabininden yolu izleyebilme(insanlara demiryolculuğu sevdirmek maksadım ;))
6-)Bunların dışında otobüslerde olan her şey.

Esen kalın...
DEMİR YOLLARI REFAH VE ÜMRAN KAYNAĞIDIR. M. Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı bedendili

• Uzman Üye
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2013 / 13:57 »
 Pulman koltukların arkasında otobüslerde oldugu gibi ekran ve tv kanalları olması ve internet baglantısının olması harika olur.Bence yolcu sayısında önemli ertış saglar. Fakat bunların kullanımını bilmeyen ve hor kullananlar çıkacaktır. Bir ay içerisinde yarısı kullanılamaz hale gelir . Kontrolü nasıl yapılır.Nasıl teslim edildiği gibi alınır buna çözüm bulunulabirmi. saygılar.

Çevrimdışı Göçebe (chomez)

• Site Özel Üyesi
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2013 / 15:51 »
 ;)

Mutlaka yolcu tercihinde etkili olur!

Otobüslerde olduğu gibi bireysel kulaklıklar olmadığında sorun çıkacağını da gözönünde tutmak gerekir, aksi halde bize özgü durumların yaşanması kaçınılmaz gibi görünmekte!

Bana kalırsa, yolcu tercihinde filmden ya da müzikten çok oyunlar daha etkili olacaktır.

Kullanıma gelince..

Otobüslerdeki ekranların bile bozulduğunu gördükten sonra trenlerdeki uygulamalardan pek umudum yok açıkçası!

Ama diğer yandan da bozanlara dönük olumsuz düşüncelerimde haksızlık ettiğimi söyleyen bir ses var içimden gelen  ;)
..

Düşündüğümde..

Taa çocukluğumdan bu yana eve gelen mekanik ya da elektrikli her aleti kurcaladığımı, çoğunlukla da bozduğumu, kimi zaman çocukça kurnazlıkla dokunmamış gibi davrandığımı, bizimkilerin de görmemiş ya da bilmiyormuş gibi davrandıklarını anımsadım! Bu durumun neredeyse en azından benim kuşağımın tüm erkeklerinde geçerli olduğunu da biliyorum..

Eh, hal böyle olunca, daha önce bu türden eşyaları, aygıtları kurcalamamış insanların otobüs ya da trende karşılaştıkları aletleri kurcalamaları, bozmaları kaçınılmaz gibi duruyor!

Doğru mu peki?

Ben doğru diyemediğim gibi yanlış da diyemiyorum  ;)

Bu bizim genel gelişmişlik, kentlileşme düzeyimizle ilgili bir konu olup çıkıyor kendiliğinden!

Ne yapalım, o zaman da olaya, kurcalama aşamasından kullanma aşamasına geçinceye dek katlanacağımız bir maliyet diye bakacağız!

Ulus olarak meraklı oluşumuzun övüncü de tesellimiz olacak  ;D

Ah, bir de o meraka, araştırma, emek verme alışkanlıkları ekleyebilsek  :D

Saygıyla,

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

Tren'lerin içinde 3D sinema! Benzer Konular

KİT'lerin 3 aylık zararı 1.1 milyar YTL
KİT'lerin toplam görev zararı bu yılın ilk üç ayında yaklaşık 1,1 milyar YTL düzeyinde gerçekleşti.Hazine Müsteşarlığı verilerin... Devamı...

Gösterim: 1969 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Hazine, zarar eden KİT'lerin yöneticilerini hesaba çekecek
Kamuya ait işletmelerin yıllardır üst üste görev zararı yazması Hazine'yi harekete geçirdi. Buna göre kamu iktisadi teşebbüsleri... Devamı...

Gösterim: 2402 - Yanıt: 3 - Başlatan:karesi
YHT Garı ihalesi bir ay içinde yapılacak
Uzay üssü gibi gar, uçak hızında trenAnkara-İstanbul hızlı tren projesi için Ankara'ya uzay istasyonu görünümünde bir gar inşa e... Devamı...

Gösterim: 2579 - Yanıt: 1 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Tren İşletmeciliği ile ilgili personel Türk Tren A.Ş. devrediliyor.
Sayın Genel Müdürümüz Süleyman KARAMAN, 12.07.2012 tarihli zaman gazetesine yaptığı açıklamada,"demiryolu ulaştırmasının yeniden... Devamı...

Gösterim: 6342 - Yanıt: 7 - Başlatan:Demirkanat / Kürşad YAVUZ
Hızlara Göre İşletmecilik Tanımları (Tren / Hızlı Tren / Yüksek Hızlı Tren)
Hızlı tren ve Yüksek hızlı tren tanımlamaları  karışıklılıklara yol açabiliyor. Bunun için başakbir platformda yazdığım bir yazı... Devamı...

Gösterim: 2597 - Yanıt: 2 - Başlatan:Ömer Tolga Sümerli